Junioři vstoupili do nadstavby těsnou porážkou s Přerovem

Josef Nudera | 28.11.2014

Liga juniorů měla na svém programu první zápasy nadstavbové části soutěže. Ve skupině, kde ze šesti celků postoupí čtyři do play-off, se v Havířově odehrálo utkání mezi AZetem a Přerovem. Domácí hokejisté sice vedli, ale ve druhé třetině polevili, a to se na výsledku jasně podepsalo. Zubři se ujali vedení 3:1, které, i přes velké šance Havířova ve třetím dějství, dokázali udržet. Havířov už nedokázal více než rychlou brankou v úvodu třetí třetiny snížit na konečných 2:3.

LJ - 23.kolo pá 28.11.18:00
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
2:3
(1:0, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Chroboček (Křibík), 44. Churý (Křibík, Vyčesaný) – 25. Pecha (Zavřel), 30. Kratochvíl (Kundrátek, Helešic), 34. Kratochvíl (Rajnoch, Duda). Rozhodčí: Kubičík – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 4:6 (navíc Vyčesaný a Heinz (oba HAV) 10 minut OT, Kundrátek (PRE) 10 minut OT). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 119. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:3, 2:3.
AZ Havířov: Turšner – Chroboček, Gawlas, Heinzl, Bahounek, Potočný J., Regoš – Křibík, Vyčesaný, Churý, Šmíd, Caruk, Sap, Schmied, Taras, Staš, Polak E.
HC ZUBR Přerov: Grigárek – Šťastný, Kundrátek, Duda, Smolka – Kratochvíl, Helešic, Rajnoch, Zavřel, Müller, Kubal, Siegel, Pecha
Úvod utkání patřil po herní stránce hostům z Přerova, kterým pomohla i přesilová hra. Ta sice branku nepřinesla, ale vypadalo to, že se hostům podaří získat herní převahu. To se nestalo, Přerovští faulovali a domácí se dostali poprvé do vedení. Po vyhraném vhazování se dostal puk na modrou čáru k Davidu Chrobočkovi, jeho střela švihem zamířila přesně k pravé tyčce – 1:0.

Havířov hrozil i ve 12. minutě, opět to byl Chroboček, který se postaral o rozruch před hostující brankou. V 16. minutě se do dobré pozice dostal Jakub Müller, ale jeho střela prosvištěla jen kousek od zadní tyčky.

Na konci první třetiny se už hosté radovali z branky, ale rozhodčí jim branku neuznal – puk se podle něj nedostal za brankovou čáru.

Ve 25. minutě dokázal Přerov utkání srovnat. Zavřel našel přesnou přihrávkou Daniela Pechu, který se trefil přesně nad beton Turšnera – 1:1. Ve 28. minutě dělily hosty od branky pouze milimetry, Turšner dokázal vytěsnit koncem svého betonu dorážku Siegela. Ve 30. minutě to byli hosté, kteří se ujali vedení. Od modré vystřelil Šimon Kratochvíl a puk skončil až v brance, havířovský brankář měl zakrytý výhled a puk neviděl – 1:2.

Po inkasované brance se Havířov zvedl a hrál přesilovou hru. Nejprve dobře vystřelil Šmíd, ale Grigárek puk chytil i za cenu toho, že dostal střelu do masky. Po něm vystřelil Křibík dvě ostré střely, ale ani jedna se neujala. Ve 34. minutě se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Přerov držel AZ dlouho v obranném pásmu, až celá situace vyústila rychlou akcí Šimona Kratochvíla, který si po kličce smlsl na ležícím brankáři a puk zavezl do odkryté branky – 1:3.

Ve 36. minutě zpestřila utkání pěstní potyčka mezi Heinzlem a Rajnochem. Po ní se ale dostali hosté do řady velkých šancí. Šance Pechy i Kubala dokázal Turšner fantastickými zákroky vytěsnit. Nedlouho na to si vypracovali šance Helešic se Siegelem, ale ani jeden nezamířil přesně. A v závěru druhé periody ještě ostrá střela Jakuba Müllera skončila nad brankou.

AZetu se závěr druhé třetiny vůbec nepodařil. To začátek třetí byl o něčem jiném. Ve 44. minutě se k vyraženému puku dostal v předbrankovém prostoru Radomír Churý a přesnou ránou švihem se trefil pod horní tyčku – 2:3.

Branka Havířov nabudila a na ledě byli domácí lepším týmem. Ve 46. minutě museli domácí ubránit čtyři minuty dlouhé oslabení, což se jim nakonec i podařilo. AZet si pak vypracoval několik šancí na vyrovnání. Například Churý mohl trefit skákavý puk do branky nebo Chrobočkova teč Bahounkovy střely nebyla vůbec zlá. Domácí pak zkusili i hru bez brankáře, ale tři body si nakonec odváží hosté z Přerova, kteří tak vstoupili do nadstavby správnou nohou.

Michal Janeček (AZ Havířov): Do utkání jsme vstoupili dobře, dali jsme brzy gól a byli jsme v ní i lepší. Ve druhé třetině jsme se začali věnovat faulům a práci rozhodčího, přestali jsme hrát hokej. Přerov nás začal přebrušovat, hrál aktivně. Vyústěním toho celého bylo to, že nám dali tři branky. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že nemáme co ztratit. Začali jsme zase makat a byli jsme lepším týmem my. Ale hokej se hraje na góly a my jsme dali pak už jen jeden. V této nadstavbové části musíme hrát tři třetiny a ne jen dvě. Jakmile vypustíme jednu třetinu, tak se nám to s takto kvalitními soupeři nevyplatí.

Vladimír Kočara (Zubr Přerov): Dnes jsme přijeli pouze ve dvanácti lidech a z toho nebyli ještě všichni úplně zdraví, vrátili se po zranění, proto si této výhry hodně cením. První třetina byla vyrovnaná, pak jsme byli ve druhé lepší my. Ve třetí třetině nás Havířov přehrával, ale i díky bojovnosti a nasazení, jsme si to vítězství zasloužili.