Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Letní příprava začíná, AZet do ní vstupuje s obměněným kádrem

27.04.2016 | Petr Miklas

Stejně jako loni, i letos je datem zahájení letní přípravy na sezónu 27. duben. Dnes se tedy po dovolené zase hráči sejdou a pod vedením trenérské dvojice Štefan Mikeš – Martin Janeček, doplněné o trenéra brankářů Jana Littnera a kondiční trenéry, zahájí přípravu na sezónu 2016/17.

Oproti loňsku se toho moc nezmění – i letos bude letní příprava A týmu HC AZ Havířov trvat v první fázi od konce dubna do prvního červnového týdne. Po desetidenním volnu se tým opět sejde a bude pokračovat v přípravě. Trenéři Mikeš s Janečkem naordinovali v prvních dvou týdnech jednofázové tréninky a poté se bude trénovat dvoufázově. Trénovat se bude tradičně především v K&K PNEU Aréně - na ploše, v tělocvičně a v posilovně. Dále budou trenéři využívat, spinning, atletické hřiště a terény kolem Lučiny. Hráči AZetu poprvé vyjedou na led 27.7.2016.

CO NÁS V LÉTĚ ČEKÁ?

Klub již má domluveny téměř všechny přípravné zápasy, konkrétní soupeře se dovíte během května. Manažer klubu Patrik Rimmel prozradil to, že i letos se můžeme těšit na Globus Cup, který proběhne od 11. do 13.8.2016. Dále víme, že první přípravné utkání bude 4.8. a, že se AZet utká se dvěma extraligovými týmy. S týmem z WSM ligy sehraje AZet taktéž dvě utkání.

Autor: Karel Vaculík

KDO SE DO PŘÍPRAVY ZAPOJÍ?

Jistá je účast Jana Maruny, Martina Lenďáka, Davida Bahounka, Marka Laca a Kamila Šimečka, kteří podepsali nové roční smlouvy s opcí. Klub počítá s Lukášem Bednářem, se kterým podepsal víceletou smlouvu. I nadále zde budou působit Michal Sztefek, Jiří Krisl, Antonín Pechanec a David Chroboček, protože na tyto hráče klub uplatnil opci. O Antonína Pechance má zájem Třinec, ale odchod tohoto šikovného útočníka zatím není aktuální.

Nové smlouvy podepsali také útočníci Marek Kalus a Václav Meidl, na zkoušku přicházejí další útočníci Samuel Ollender z Vítkovic a Radek Pořízek, který se vrací z Mladé Boleslavi. Na zkoušku přišel zlínský útočník Dominik Matula, který v minulé sezóně působil v druholigovém Hodoníně.

V přípravě s A-týmem budou i mladí brankáři Jiří Matoušek a Michal Dufek.

KOHO V HAVÍŘOVĚ NEUVIDÍME?

Dres AZetu nebude oblékat Petr Matoušek, obránce Martin Mazanec a útočník Roman Maliník, kterým klub nenabídl novou smlouvu. Několika hráčům skončilo hostování – jsou to obránci Petr Punčochář, Karol Korím, Jakub Peslar a útočníci Tomáš Gřeš, Pavel Sedláček, Daniel Štumpf a Petr Kanko. K dohodě nedošlo s útočníkem Janem Hudečkem, angažmá si hledá další útočník Tomáš Matějek a obránce Marek Graca, oba by mohli nastupovat i v Havířově – na střídavé starty.

Ke změnám ještě dodatek manažera klubu Patrika Rimmela: „Zájem jsme měli o Davida Klimšu a Martina Piechu, ale oba chtějí hrát ve Frýdku. Zde bude záležet na dohodě klubů. Další hráči budou přicházet jak během letní přípravy, tak při přípravě na ledě.“

Autor: Karel Vaculík

CO MOMENTÁLNĚ ŘEŠÍ MANAŽER KLUBU PATRIK RIMMEL?

„Dolaďuje se rozpočet na novou sezónu, probíhají jednání s městem, krajem. Dále jednáme se sponzory, hráči, agenty a kluby. Připravujeme nové smlouvy se všemi výše uvedenými. Řešíme organizační věci k doprovodným akcím jako je AZ Globus Cup, Den s AZetem a také letní hokejový turnaj,“ vyjmenovává Patrik.

„Kromě toho chystáme prodej permanentek, jednáme o přípravných zápasech, řešíme určité věci s ČSLH a podobně. Věnujeme se samozřejmě i mládežnickým týmům, s trenéry řešíme hráče, které bychom chtěli přivést, a probíhají jednání s jejich kluby. Mimo to vybíráme nejvhodnější dodavatele výzbroje, holí a mnoho dalších věcí. Vše směřuje k tomu, abychom byli na novou sezónu opět dobře připraveni,“ uzavírá Patrik Rimmel.

AKTUÁLNÍ SOUPISKA:

Brankáři: Marek Laco, Kamil Šimeček, Jiří Matoušek, Michal Dufek

Obránci: Jiří Krisl, Martin Lenďák, David Bahounek, David Chroboček, Daniel Graca (jen letní příprava)

Útočníci: Jan Maruna, Antonín Pechanec, Michal Sztefek, Lukáš Bednář, Václav Meidl, Marek Kalus, Dominik Matula (zkouška Zlín, Hodonín), Samuel Ollender (zkouška), Radek Pořízek (zkouška), Jakub Kotala, Tomáš Matějek (jen letní příprava)