MDO: 40 střel nestačilo, Zlín si odvezl z Havířova tři body

Jozef Valenčík | 19.02.2017

V neděli po poledni vyjeli na domácím ledě k dalšímu extraligovému zápasu mladší dorostenci AZ Havířov. Ti se svého soupeře rozhodně nezalekli a celý zápas mu byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Branku Zlína však začaroval Tomáš Horák, který pochytal všech 40 střel mladých Azeťáků a zajistil tak svému týmu výhru 0:2. Další zápas odehraje mladší dorost už v úterý od 17:30 doma se Ždárem nad Sázavou.

ELMD - 16.kolo ne 19.2.12:30
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Dřímal (Jaroněk), 23. Dřímal (Luža). Rozhodčí: Smílek – Ševčík, Tkáč. Vyloučení: 3:7, navíc Macurák (HAV) 5+OK za napadení. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 85. Střely na branku: 40:20 (13:5, 11:8, 16:7). Průběh utkání: 0:0, 0:2.

AZ Havířov: Šembera – Dabrowski, Koubek, Frančiak, Thiel, Grygar (A), Hrček, Macurák, Pavelek – Cienciala, Tomeček, Wawrzkiewicz, Backa, Dufek, Pindel (C), Szturc, Byčkov, Čempel, Revaj
PSG Berani Zlín: Horák – Prčík, Uhříček, Holík (A), Talafa, Jaroněk (A), Riedl, Prokeš – Bachánek, Podešva, Handl, Kozubík, Dřímal (C), Luža, Baďura, Weintritt, Dvořáček

AZ nevstoupil do zápasu špatně a favorita se rozhodně nezalekl. V sedmé minutě zakončoval Pindel akci na jeden dotek, ale na Horáka nevyzrál. Z postupného tlaku si Havířov vybojoval přesilovou hru, ale ta paradoxně týmu uškodila. Už dvaceti vteřinách totiž Tadeáš Dřímal zakončil rychlý brejk a v oslabení poslal Zlín do vedení. V pokračující přesilovce, ani v žádné další šanci už nikdo další branku nepřidal a tak se šlo do šaten za stavu 0:1.

AZ do druhé periody vstupoval v početní výhodě, ta gól nepřinesla a naopak se krátce poté prosadil Tadeáš Dřímal, který vstřelil svou druhou branku v zápase. Havířovské střelce také ve druhé třetině vychytal fantastický Horák, který pochytal několik gólových šancí AZetu. Rozruch přinesla 34. minuta, kdy se do sebe pustilo hned několik hráčů a tato šarvátka poslala do sprch havířovského Macuráka, který byl ze všech hráčů nejaktivnější.

Ve třetí třetině se AZ nadále snažil o zkorigování výsledku, ale žádná z šancí potřebné snížení nepřinesla. Hrozil samozřejmě také Zlín a to především z protiútoku, ve třetí třetině však ani Šembera za svá záda žádný kotouč nepustil. Mladší dorost tak podlehl Zlínu 0:2, rozhodně však neodehrál špatné utkání.