MDO: AZ po parádním výkonu porazil Zlín

Petr Miklas | 06.01.2018

Dnes dokázali naši mladší dorostenci porazit Zlín rozdílem třídy, když jej k ničemu nepustili a sami nastříleli pět branek. Vítězství se ovšem nerodilo lehce, obrana Beranů byla dlouho neprostupná, i když AZ vedl po dvou třetinách 2:0. O své výhře AZ rozhodl ve 3. třetině, když se trefil třikrát. Filip Pawlas s pomocí dobré obranné hry celého týmu udržel čisté konto.

ELMD - 23.kolo so 6.1.14:15
AZ Residomo Havířov - PSG Berani Zlín
5:0
(1:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Horváth (Jedlička), 35. Pavlačka (Jedlička, Zmarzlák), 42. Bochnak (Bílek, Dabrowski), 49. Szturc (Černý), 56. Mastič (Adámek, Bílek). Rozhodčí: Klapetek – Kořistka, Tkáč. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 116. Střely na branku: 39:11. Průběh utkání: 5:0.

AZ Residomo Havířov: Pawlas – Topolanský, Černý, Bílek, Frančiak, Koubek, Dabrowski, Zmarzlak – Jedlička, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Bárta, Vojkůvka, Zapletal, Szturc, Byčkov, Horváth
PSG Berani Zlín: Synek – Čapka, Šindelek, Hoferek, Talafa, Mikulík, Riedl, Forman, Prokeš – Kopčil, Frömel, Chludil, Bednařík ,Kráčalík, Handl, Dluhoš, Hrazdíra, Martinec, Bachánek, Macík

Zápas začal opatrně, oba celky dobře bránily a také bylo k vidění dost nepřesností při hře dopředu. První branku dal v 11. minutě domácí Kevin Horváth, který po závaru před Synkem dotlačil puk do branky.

O dvě minuty později mohli hosté srovnat, když jeli Chludil s Hrazdírou dva na jednoho, prvně jmenovaný se rozhodl zakončit sám, ale mířil jen do tyče. V závěru třetiny se Berani radovali, když puk do sítě dostal Martinec, ale branka nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Proto po první třetině vedl AZ 1:0.

Ve 24. minutě měl gólovou šanci domácí Adámek, jenže Synek se štěstím puk zastavil. V polovině utkání mohl navýšit vedení AZetu Mastič, ale Synkův pravý beton byl proti.

Ve 35. minutě už se domácí radovali, když po povedené přesilovkové kombinaci s Jedličkou a Zmarzlákem pálil do odkryté branky Martin Pavlačka. Berani mohli snížit ve 37. minutě, když při rychlém protiútoku Chudil nahrál Formanovi, který mohl pálit do odkryté branky, ale nezpracoval puk.

Po dvou třetinách tak vedl AZ 2:0.

Třetí třetina už plně patřila hráčům domácího AZetu. Na začátku 42. minuty zakončil rychlý protiútok střelou mezi Synkovy betony Wiktor Bochnak. O pět minut později mohl střílet do odkryté branky Bárta, ale šanci mu překazil výborným zákrokem Synek.

Ve 49. minutě se už domácí hráči radovali, když za sebou obrana Beranů nechala Gabriela Szturce, který svůj samostatný únik zakončil parádně provedeným forhandovým blafákem. AZ pak ubránil přesilovku Zlína 5 na 3.

V 56. minutě přidal pátou branku AZetu, trochu kuriózně, Maxim Mastič, kterému se podařilo přelobovat Synka. AZ pak už v pohodě dokráčel k zaslouženému vítězství.