MDO: Havířov těžký vývoj zápasu zvládl a veze z Olomouce tři body

David Motloch | 04.02.2016

13. kolo skupiny E (o udržení) ELIOD extraligy mladšího dorostu znamenalo pro svěřence trenéra Tomáše Potěšila cestu do Olomouce. Zde havířovské mladíky nečekal lehký zápas. Po bezbrankové první části se totiž Kohouti dostali do vedení, které mohli v přesilovce 5 na 3 ještě navýšit. Jenže AZ tyto těžké chvíle ustál a v pozdější fázi utkání si připsal velký obrat. Po vyrovnávací brance Vojtěcha Lednického přišel rozhodující zářez Marka Revaje, který poté finální brankou na 3:1 dokonával Petr Adámek. Další utkání sehraje MDO již v sobotu 6.2. v Šumperku.

ELMD - 31.kolo čt 4.2.
HC Olomouc - AZ Havířov
1:3
(0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 23. Kořenek – 33. Lednický (Hrček, Tomeček), 54. Revaj (Janeček, Pindel), 60. Adámek. Rozhodčí: Cik – Nazad, Zapletal. Vyloučení: 2:2, navíc Ševěček (HAV) 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Střely na branku: 20:45 (4:18, 9:10, 7:17). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3.

HC Olomouc: Machatý – Nekvapil, Harabiš, Hladiš, Vosátko, Bahounek, Dupal, P. Mader– Kalač, Kořenek, Vašenka, Handl, Palinek
AZ Havířov: Dufek – Zíková, Pavelek, Grygar, Hrček, Máca, Ševěček, Adámek, Čipera – Janeček, Del Favero, Tomeček, Lednický, Potočný, Juhász, Pindel, Zíka, Bambula, Revaj

Do utkání vstoupily oba týmy aktivně. První nebezpečnou střelu měla Zíková, která svou bombou od modré jen těsně minula bránu. Na druhé straně se předvedl kapitán Kohoutů Kořenek, který však svým bekhendem Dufka nepřekonal. Na střely Potočného reagoval zase Dupal svou střelou z mezikruží.

Od poloviny třetiny začali havířovští výrazně napadat olomouckou rozehrávku už v jejich obraném pásmu, Kohouti se většinou z těžkých pozic dostali, občas však toto napadení skončilo šancí AZ. Tu největší měl Juhász, jehož střely z pozice mezi kruhy vychytal reflexivně Machatý. Na konci třetiny měli hosté po vyloučení Petra Madera možnost přesilovky, olomoučtí hokejisté však dobře bránili a Havířov do ničeho vážného nepustili.

Druhá třetina opět začala šancemi na obou stranách. Za AZ to zkoušel z úhlu Pindel, nebezpečnými dorážkami potrápili Dufka Mader a Kalač. Gól však padl velice nečekaně.Matěj Kořenek obral na obranné modré havířovského obránce o puk, nabral rychlost a svůj nájezd na hostujícího gólmana sebevědomě proměnil.

AZ ještě zvýšilo obrátky, Zkoušeli to postupně Juhász, Pindel a Bambula. Pak je však přibrzdilo oslabení, a to hned dvojnásobné! V signalizované výhodě po nedoveleném bránění Tomečka nevybíravě atakoval Ševeček jednoho z Kohoutů a dostal osobní desetiminutový trest za faul na hlavu.

Olomouc však přesilovku nevyužila. Až na šanci Kořenka chyběl olomoucké přesilovce překvapivý moment a rychlost. Paradoxně tak tato přesilovka nastartovala hosty, kteří brzo po ní vyrovnali. Tomeček se dostal ke střele z levého rohu, kterou Machatý vyrazil před Vojtěcha Lednického, který puk již zavěsil za záda olomouckého brankáře.

Havířov se hnal do dalších útoků, ale na konci třetiny se připomněli Kohouti. Kořenek měl stoprocentní šanci po krásné zadovce od Petra Madera, nedokázal však puk zvednout nad beton Dufka. Závar před havířovskou bránou vytvořil ještě Kalač svou přihrávkou, žádný z Kohoutů se ale k puku nedostal.

Třetí třetina začala vyloučením Bahounka za hákování. Svými dělovkami si na Machatého nepřišli Zíková ani Janeček a tak Olomouc přesilovku ubránila. Oba týmy se hnaly za dalšími brankami, nějaká stoprocentní šance však nepřišla. V polovině třetiny dostali možnost přesilovky domácí za vyloučení Hrčka. Olomouc se svou kombinací k ničemu nedostala a tak opět po přesilovce udeřil Havířov.

Janeček si najel až před Machatého a zkoušel to na něj bekhendovým blafákem. Machatý ho vychytal, ale odražený puk se dostal na hůl Marka Revaje, který ho posunul mezi betony olomouckého gólmana. Olomouc zkusila na konci zápasu powerplay.Při ní měl dvě obrovské šance na definitivní rozhodnutí kapitán hostů Bambula, jednou trefil tyč, podruhé ho doslova vychytal olomoucký obránce. Vítězství pro Havířov tak potvrdil do prázdné klece Petr Adámek.