MDO: Ve druhém semifinále bojovali AZeťáci až do konce, ale postupuje soupeř

Tomáš Vlček | 17.03.2017

Druhé semifinále pay-off extraligy mladšího dorostu mezi AZetem a Vítkovicemi přineslo rychlý a bojovný hokej v němž šli sice havířovští rychle do vedení, ale hosté otočili ještě v první třetině skóre ve svůj prospěch. Ve druhé třetině přidal každý tým po jedné brance a rozhodnutí tak přinesl až závěr třetí třetiny. V něm ostravští přidali dva góly a nakonec tak vyhráli 5:2. Pro havířovské mladíky tak končí skvělá sezona v níž se jim podařilo postoupit mezi nejlepších osm extraligových týmů a za to jim patří obrovská gratulace!

ELMD - 0.kolo pá 17.3.13:45
AZ Havířov - HC Vítkovice Ridera
2:5
(1:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Dufek (Pindel, Čienčala), 38. Byčkov – 5. Krejsa (Lewandowski), 13. Pastor (Ivan), 30. Krejsa (Lewandowski, Smička), 56. Kylnar (Smolka, Pastor), 59. Krejsa. Rozhodčí: Přikryl – Bojda, Bartek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 415. Střely na branku: 28:19 (4:7, 12:7, 12:5). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5.

AZ Havířov: Štipčák – Koubek, Thiel, Grygar (C), Hrček, Macurák, Pavelek – Cienciala, Tomeček, Wawrzkiewicz, Backa, Dufek, Pindel (A), Byčkov, Čempel, Revaj
HC Vítkovice Ridera: N. Malík – Cubo, Smolka, Zapletal, Raška, F. Plánka, Smička (A) – Vojtovič (A), Tvrdý, Kylnar (C), Lewandowski, V. Plánka, Pastor, Ivan, Krejsa, Beránek, Brada

Utkání mělo nečekaný začátek. Už ve 48. vteřině hry totiž otevřel, po spolupráci celého prvního havířovského útoku, skóre Karel Dufek. Hosté srovnali přesně v čase 5:00. Josef Krejsa dostal přesnou přihrávku z poza branky na brankoviště a rychlou střelou z první posílá puk k pravé tyči Štipčákovy branky. Jinak byla hra v první třetině spíše opatrná, moc šancí k vidění nebyl. Ve 13. Minutě dostal AZ k dispozici přesilovku, ale v ní ujel obráncům David Pastor, a svůj bekendový blafák proměnil ve vedoucí branku ostravanů. Do přestávky už branka nepadla, protože na jedné straně na poslední chvíli zachránil svůj tým pozorný obránce Pavelek a na druhé Wawrzckiewiczovu střelu vyrazil Malík.

Druhou třetinu začal náporem AZ, ale první gólovku měli hosté. Kylnar se ve 26. minutě dostal k dorážce na levém kruhu, ovšem Štipčák po předchozím zákroku stihl přesun i zachycení kotouče. Další nápor AZetu ve 29. minutě vrcholil bekhendovou dorážkou Backy z mezikruží, puk však proklouzl těsně kolem Malíkovy tyče. Ve 30. minutě dostali k dispozici hosté přesilovku a rychle ji využili k navýšení vedení. A konci jejich kombinace byl Josef Krejsa a jeho hůl poslala puk kolem tyče potřetí do havířovské branky.

Od té chvíle jakoby havířovští zařadili na vyšší stupeň a byli to oni, kdo měl na ledě navrch. Malík musel během pár minut zvládnout pokusy Revaje, Thiela i Wawrzckiewicze, na druhé straně Pastorova střela lízla tyč havířovské branky. Od 36. minuty hráli domácí při vyloučení Beránka na 2+2 minuty další přesilovku a tentokrát ji i oni dokázali využít. Filip Byčkov propálil vše, co mu stálo v cestě a bylo to 2:3. V pokračující výhodě možné vyrovnání a holi Dufek, ale sám před Malíkem mezírku u jeho tyčky nenašel.

Ve třetí třetině sice havířovští měli střeleckou převahu, ale hosté pozorně bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Skóre se však měnilo až v samotném závěru. Nejprve v 55. minutě pomohla hostům tyč, když Malíkovi propadla Čienčalova střela, ale za minutu se na druhé straně ujal pokus Jakuba Kylnara a bylo to 2:4. Havířovští to v úplném závěru ještě zkusili bez brankáře, ale 2 minuty před koncem zkompletoval Josef Krejsa střelou ze středního pásma do prázdné branky svůj hattrick a uzavřel skóre na 2:5.

Vítkovice tak po výhře v sérii 2:0 postupují na závěrečný turnaj o mistra ČR, pro AZeťáky skvělá sezona, v níž se dostali mezi osmičku nejlepších týmů, končí.

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov): Začali jsme skvěle, ale hrubá chyba v naší přesilové hře a obrat na 1:2 nás zmrazil. V druhé třetině nám soupeř v přesilovce odskočil na rozdíl dvou branek, ale my jsme také v přesilovce snížili na rozdíl jedné branky. Do třetí třetiny jsme vstoupili odhodláni utkání srovnat. Kluci bojovali, ale pět minut před koncem soupeř vstřelil čtvrtou branku a utkání tím rozhodl. Je po utkání. Vždy jde udělat něco lépe, ale musíme si uvědomit, že jsme hráli proti obrovské kvalitě. Jsme na kluky hrdí. Donutili jsme Vítkovice v obou utkáních bojovat o postup na republiku až do samého konce. Možná si to někdo neuvědomuje, ale kluci dokázali strašně moc a já jim za to děkuji. Soupeři samozřejmě gratulujeme. Hodnocení sezony se mi bude psát, po takovém úspěchu, dobře.