MDO: Havířov otočil zápas s Warriorem a připsal si velmi cenné 3 body

Josef Nudera | 14.09.2014

Po prvních nezdarech se dnes havířovští mladší dorostenci střetli s celkem Warrior Brno. Utkání lépe rozehráli hosté z jihu Moravy, ale týmovým výkonem se domácímu Havířovu podařilo zápas otočit a vybojovat velmi cenné 3 body do tabulky. Dvěma brankami se blýsknul Dominik Pawliczek, jeden přesný zásah zapsal Petr Hýsek.

ELMD - 4.kolo ne 14.9.13:15
AZ Havířov - Warriors Brno
3:1
(0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Pawliczek (Piš, Bambula), 46. Pawliczek (Hýsek), 52. Hýsek (Pawliczek) – 25. Macháň (Dufek) . Rozhodčí: Janda – Stonavský, Staviany . Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
AZ Havířov: Velička – Klus, Ševěček, Teplanský, Pavelek, Szturc, Srníček, Adámek – Zíka, Horecký, Ligocký, Smička, Peterek, Juhász, Hýsek, Bambula, Piš, Skalka, Pawliczek
Warriors Brno: Holík – Máca, Rafaj, Miloš, Kuchař, Daněk, Jurnečka – Malý, Jedlička, Blaško, Kunst, Chalupa, Macháň, Bocián, Růžička, Dufek
Do zápasu vstoupili lépe hosté z Brna, kterým k povedenému úvodu pomohla přesilová hra, už po 25 vteřinách hry. I přesto se do větší šance dostalo Brno až v 10. minutě. Matěj Chalupa se dostal k dorážce před Veličkou, ale na havířovského brankáře si nepřišel.

Obraz první třetiny se nesl v duchu nepřesností a mírné herní převahy hostů. V 19. minutě dokázal zahrozit i Havířov. Pawliczek se rozhodl pro střelu, která proletěla mezi několika hráči, ale brankář Holík ji dokázal vyrazit. V poslední minutě první periody zahrozili i hosté. Ondřej Dufek, ale svou šanci z blízkosti nedokázal využít.

V úvodu druhé třetiny byli mnohem lepší hosté, kteří Havířov několikrát zamknuli v obranné třetině. Ve 25. minutě to dokládá akce Warrioru. K puku se po tlaku dostal Libor Macháň a rychlou střelou švihem poslal Brno do vedení – 0:1.

Ve 28. minutě ujel Ligocký s Peterkem dva na jednoho, ale přihrávku Ligockého Peterek nedokázal zpracovat a puk mu ujel. Ve 35. minutě se dokázal do šance prokličkovat Hýsek, ale jeho střela mezi betony úspěch neslavila. To až ve 36. minutě dokázali domácí skórovat. Daniel Piš nastřelil puk na Holíka, puk se odrazil do jízdy volnému Dominiku Pawliczkovi, který ho dorazil za Holíka – 1:1.

Havířov vyrovnání nakoplo a třetí třetina už byla herně jiná. Petr Hýsek se na začátku třetí třetiny dostal ke střele u pravé tyčky, ale Holík si dokázal poradit. Hosté se následně dostali do dvou shodných situací před Veličkou. Velká mela a puk vždy skončil pod brankářem s AZetem na hrudi.

Ve 46. minutě předvedl Havířov, jak se má sehrát přesilová hra. Po pouhých 7 sekundách nastřelil Hýsek puk na Holíka a po dobrém odrazu se před brankou zjevil Dominik Pawliczek a ten dokázal puk dorazit – 2:1. Havířov po druhé brance ožil a byl lepším týmem a vypracoval si několik šancí. V 52. minutě dokázali domácí skórovat potřetí. Těsně po skončení přesilové hry dokázal trefit Petr Hýsek puk ze vzduchu a trefil volné místo v brance – 3:1.

V 55. minutě dokázal Jonáš Peterek obejít několik hráčů, ale jeho zakončení Holík vystihnul a puk vypíchnul mimo dosah. Havířov si už utkání pohlídal a mohl slavit premiérový zisk tří bodů do tabulky.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Do utkání jsme vstoupili hodně špatně, celou první třetinu jsme byli pod tlakem. Bylo to asi tíhou okamžiku, protože jsme se připravovali, že by Brno mohlo být soupeřem, kterého bychom mohli přehrát. Zápas se zlomil v polovině druhé třetiny po vstřelení branky. Kluci hráli lépe takticky, nabádali jsme je do aktivního napadání. Zápas jsme vyhráli i tím, že jsme perfektně dodržovali taktiku. Tento zápas by mohl klukům ukázat, že pokud budou dělat to, co jim říkáme, můžou hrát velmi dobře. Doufám, že to přeneseme i do dalšího utkání a další dobré výsledky se dostaví.