MDO: Havířov proti Vsetínu neuspěl, prohrál 1:3

David Motloch | 29.11.2015

H A V Í Ř O V - 2. kolo nadstavbové části ELIOD extraligy mladšího dorostu přineslo do K&K PNEU Aréna souboj Havířova se Vsetínem. Přestože mírným favoritem utkání byli domácí hokejisté, skóre zápasu hovoří naopak. Vsetín si již v první třetině vybudoval dvoubrankový náskok, který už nepustil. Po brance Michala Janečka v 51. minutě ještě zableskla naděj na zisk bodů, ale na více se už svěřenci trenéra Tomáše Potěšila nezmohli. Finální výsledek tedy hovoří lépe pro soupeře - 1:3.

ELMD - 20.kolo ne 29.11.14:30
AZ Havířov - VHK Vsetín
1:3
(0:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 51. Janeček (Damps) – 12. Paťava (Jenáček), 17. Paťava (Jenáček, Ondračka), 47. Jenáček (Ondračka, Lobodowski). Rozhodčí: Zbořil – Novotná, Doleček. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 19:32. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
AZ Havířov: Dufek – Čípera, Adámek, Grygar, Pavelek, Máca, Macurák – Přeček, Zíka, Bambula, Malysz, Damps, Janeček, Pindel, Del Favero, Potočný, Juhász
VHK Vsetín: Chrástecký – Mikulenčák, Ondračka, Andris, Paťava, Zetocha, Klímek, Cabák, Půček, Brodek, Paroušek, Rusler, Weintritt, Jenáček, Matiaško, Lobodowski, Pírek

Do utkání vstoupili aktivněji hosté ze Vsetína. Již v 6. minutě se do první velké šance dostal agilní Paťava, jehož pokus nakonec trefil dobře postaveného brankáře Dufka. V 10. minutě se poprvé ozvali také domácí, za které ohrozil branku soupeře nadvakrát dorážející Damps. Ten však proti nastavenému betonu Chrásteckého neměl nárok.

Dále již diktovali pouze Vsetínští. Ti šli také ve 12. minutě do vedení, když si první branku v zápase připsal Daniel Paťava. Ve 14. minutě se sám před brankou zjevil Lobodowski, jehož pokus mezi betony brankáře Dufky nakonec nevyšel. Smutnit ale nemusel. Jeho tým už v 17. minutě vedl o dvě branky a to zásluhou dvoubrankového Daniela Paťavy. Výčet šancí v první třetině uzavřel pálící Půček, jehož pokus našel beton Dufka.

Ve druhé třetině branka nepadla a pro většinu času se z ní stal jeden velký souboj brankáře Dufka proti útočníkům VHK. Ve 26. minutě ujel obraně domácích rychlý Matiaško, ten si však na vystrčený beton Dufka nepřišel. Podobně dopadl také Půček, jenž ve 33. minutě nadvakrát dorážel kotouč za ležícího brankáře AZetu, přičemž maskovaný muž vytáhl dva brilantní zákroky vyrážečkou.

Ve 44. minutě se ke kotouči dostal střílející Damps, tomu se však snížení brankového manka domácích nepovedlo, když jeho pokus Chrástecký vyrazil ramenem pryč. Ve 47. minutě naopak hosté přidali pojišťovací třetí branku. Postaral se o ni Šimon Jenáček.

Ve 49. minutě mohl brankový rozdíl mezi oběma celky vypadat ještě hrůzněji, ale Klímek svou střelu z bezprostřední blízkosti branky nedokázal zamířit mezi tři tyče. Tuto nevyužitou šanci VHK tak Havířov dokázal potrestat korigující brankou. O tu se postaral v 51. minutě Michal Janeček, který dokázal využít krásnou přihrávku zpoza branky střelou k volné tyči. Více už ale domácí nestihli, a tak konečný výsledek zápasu zní lépe pro Vsetín - 3:1.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Dnes jsme téměř celé utkání tahali za kratší konec a jen díky brankáři Dufkovi jsme prohráli důstojným rozdílem. Chyběl nám pohyb, hráli jsme bezkontaktní ustrašený hokej. Až na jednoho dva jedince jsme se se soupeřem nesrazili, nebojovali jsme. Nenašel se nikdo, kdo by tým vyburcoval svým výkonem. Příležitost dostali hráči širšího kádru, ale nepřesvědčili. Hráči, kteří mají tým táhnout proti silnějšímu soupeři opět svoji roli nesplnili. Musíme se vrátit k tomu, co nás zdobilo. Krize potká každé mužstvo, ale bojovat se musí, což dnes nebylo. Pokora a poctivý přístup k tréninku - to je cesta. Jak dlouho to bude trvat, je jenom na nás.