VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Malí Azeťáci vybojovali na IS Sports Cup 2015 druhé místo

29.08.2015 | Tomáš Vlček

Zatímco po ledě havířovské K&K PNEU Arény se minulý víkend proháněli na svém turnaji starší dorostenci v porubských halách SAREZA bojovali už od čtvrtka až do neděle havířovští páťáci na turnaji IS Sports Cup. Tradiční klání mládežnických týmů se letos proměnilo v turnaj mladších žáků, ale ani to mu nic neubralo na kvalitě a dramatičnosti. Potěšující je však především fakt, že v konkurenci osmi týmů se neztratili ani malí AZeťáci a domů si vezou výborné 2. místo.

Turnaje se zúčastnily týmy HC AZ Havířov, HC RT Torax Poruba, HC Vítkovice, SK Karviná, HC Orlová, HK Krnov, HC Frýdek Místek a polské JKH GKS Jastrzebie. Hrálo nejprve každý s každým a pak na účastníky turnaje čekaly zápasy o konečné umístění – přesněji se střetli sousedé v tabulce o 1., 3., 5. a 7. místo. Všechna utkání se hrála na 3x15 minut a pokud se zápas v tomto čase nerozhodl, následovaly ihned samostatné nájezdy.

Výsledky zápasů HC AZ Havířov:

HC AZ Havířov – HC Frýdek-Místek 6:0
HC AZ Havířov – JHK GKS Jastzebie 12:3
HC AZ Havířov – HC RT Torax Poruba 2:3sn
HC AZ Havířov – HK Krnov 9:2
HC AZ Havířov – HC Vítkovice 5:2
HC AZ Havířov – Orlová 14:0
HC AZ Havířov – SK Karviná 5:1

Tabulka po základní části:

1. Havířov

8. Jastrzebie

Individuální ocenění

Jakub Belan
Kromě skvělého konečného druhého místa, si hráči AZetu odnesli i cenu pro nejproduktivnějšího hráče turnaje. Tím se stal Jakub Belan. Na 3. místě v kanadském bodování turnaje skončil Karel Kotala.

Hodnocení turnaje trenérem Urbánkem

„Turnaj byl velmi náročný. Během čtyř dnů jsme sehráli 8 zápasů a ke konci už nám přeci jen trochu doházely síly. Nicméně i přesto musím tým moc pochválit. V základní části jsme ztratili jen dva bodíky s Porubou a do finále šli z prvního místa. V něm jsme s Vítkovicemi drželi více než dvě třetiny vyrovnaný stav, ale pak nám soupeř, střídající na turnaji pět pětek odskočil a vyhrál. Měl více sil a i trochu štěstí, zatímco my jsme dohrávali ve dvanácti lidech.
Ondra Satinský
Naše druhé místo je o to cennější, že jsme spolu s ostravskými týmy (Vítkovice, Poruba) jako jediní nevyužili možnost nasadit starší hráče ročníku 2004 a celý jej odehráli s ročníkem 2005 a dvěma mladšími hráči. Kaňkou na jinak výborném klání je pro nás zranění Ondry Satinského, který se ale, věřím, po vyléčení rychle vrátí zpět. Jsem taky přesvědčen, že vynaložené úsilí a získané zkušenosti zůročíme v nadcházejí ligové sezoně," uzavírá své hodnocení trenér havířovských žákovských týmů Tomáš Urbánek.

Sestava HC AZ Havířov na turnaji:

Brankáři: A. Dybal, Ress
Obránci: Zielinski, Kubíček R., Vild, Kiszová, Dybal V., Chmiel,
Útočníci: Grygar, Macko, Svozil, Csabi, Kubíček V., Satinský, Kotala, Belan, Mrozek, Kubečka
Trenéři: Tomáš Urbánek, David Svozil.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE.