AZ Havířov

Marcel Petran: V Havířově jsem spokojený, ale příští sezóna musí být lepší

11.3.2017 | Petr Miklas

Před začátkem sezóny klub avizoval příchod tohoto Slovenského obránce samými superlativy, kterým možná někteří fanoušci až tak nevěřili. Nicméně zkušený třicetiletý Marcel Petran ukázal své přednosti v plné parádě a získal si přízeň fanoušků AZetu Havířov. Dobré výkony mu přinesly i prodloužení smlouvy na další sezónu. Pro připomenutí – Marcel Petran byl osmý v kanadském bodování týmu a s osmi brankami sedmý mezi střelci AZetu. Mezi obránci byl pátý nejlepší střelec celé WSM ligy. Ve statistice kladných a záporných bodů se udržel v kladných číslech se čtyřmi body.

Marceli, před sezónou jsi přišel jako posila, čemuž možná ne všichni fanoušci věřili, ale svými výkony jsi ukázal, že opravdu kvalitní hráč jsi. S jakým očekáváním jsi do Havířova šel a jak se to vyplnilo?

Je pěkné, že si o mně fanoušci myslí, že jsem dobrý hráč a že jsem je tím potěšil. Z toho mám radost. O druhé české lize jsem slyšel, že je kvalitní a já jsem vždycky chtěl hrát v Čechách. Letos se mi to splnilo, protože mi agent domluvil smlouvu v Havířově. Já jsem tady byl spokojený s hokejem i zázemím, jediné co se nepovedlo, je naše umístění v tabulce.

Říkalo se o Tobě, že jsi útočný hráč, máš dobrou střelu a umíš přitvrdit u mantinelu. Obojí si mnohokrát ukázal, pokud jsi vyslal přesně mířenou bombu, byl z toho většinou gól. Jak jsi Ty osobně spokojen se svým bodovým příspěvkem týmu?

Mám sto kilo, takže útočný hráč až tak nejsem. Střelu jsem měl vždycky dobrou, to je moje přednost. Využíval jsem to hlavně v přesilovkách, které byly postavené na mě. Snažil jsem se z toho dávat góly, ale ne vždy mi to tam spadlo. Na druhou stranu obdivuju naše útočníky, že jdou před branku, protože já bych asi měl problém se tam postavit. Co se týče mých bodů, nějaké jsem nasbíral, ale většinou v přesilovkách. Tímto bych chtěl poděkovat trenérům, že mi v přesilovkách dávali důvěru. Se svým bodovým příspěvkem jsem spokojen.

Říkal jsi, že jsi chtěl hrát českou ligu. Teď se Ti to povedlo, jsi v Havířově. Jak se Ti líbí město samotné a okolí? Měl jsi čas to tady trochu prozkoumat?

Město se mi líbí, stejně tak mé ženě. Jsem tady se ženou a malým synem. Blízko je Ostrava nebo třeba Frýdek-Místek. Pokud jsme měli čas, skočili jsme do auta a jeli někam na výlet, okolí je tu opravdu pěkné. Abych to shrnul, líbilo se nám tu a bude se nám tady líbit i příští rok.

Tím jsi mě předběhl, další otázka souvisí s podepsáním smlouvy na další rok. Bylo hlavním důvodem to, že se Ti tady celkově líbí?

Určitě ano. My jsme tady s rodinou spokojení, já jsem byl spokojen hokejově i se zázemím a fungováním klubu. Všechno je tak, jak má být a s ničím nebyl problém. Když mě vedení oslovilo s tím, že mají zájem, abych zůstal, neměl jsem důvod říct ne.

Co chybělo k tomu, aby Havířov naplnil předsezónní cíle? Jaké budou cíle na příští sezónu?

Příští sezónu bude určitě cílem to, aby to bylo lepší než letos. Letošní sezóna dopadla, slušně řečeno, na prd. Zklamaní jsme všichni, ať už hráči, trenéři nebo vedení. Zklamali jsme fanoušky, takže sezóna nedopadla dobře. My se můžeme z této špatné sezóny do nového ročníku odrazit. Začít pořádně trénovat od léta, udělat poctivou přípravu na sezónu. Uvidíme, jak se mužstvo poskládá, kdo zůstane z tohoto týmu, kdo přijde. Každopádně musíme udělat všechno proto, aby příští sezóna byla o hodně lepší než tato. Hodně nás srazila šňůra devíti zápasů bez bodu, tam nám utekla spousta bodů a pak se to už špatně chytalo. Po výměně trenérů to sice nebylo takové hrozné, pár zápasů jsme vyhráli, ale dvacet sedm bodů je dvacet sedm bodů a to v tabulce pocítí každé mužstvo.

Děkuji za rozhovor a ať se Ti daří.

Instagram Youtube