Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Marek Kalus: Na osobní výkony moc nehledím, víc mě mrzí vývoj sezony

13.12.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Marek Kalus je momentálně s 18 body (9 gólů + 9 přihrávek) nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem AZetu. Zároveň je ale také se 104 minutami nejtrestanějším členem kádru. O těchto dvou jeho prvenstvích, ale nejen o nich jsme si s 24letým útočníkem popovídali.

Marku, jak jsi spokojen s právě probíhající sezonou z pohledu vlastních ofenzivních statistik?

Jak v kterém zápase. Já na osobní výkony moc nehledím. Samozřejmě chci hrát dobře a chci se někam jako hráč posouvat. Ale spíše mě mrzí, jak se teď ta sezona vyvíjí a že zažíváme takové období krize. Snad se toho jako tým dostaneme.

Co vám teď nejvíc nevychází. Jsou to ty těsné porážky?

Samozřejmě. V poslední době jsme prohráli 2:3 v prodloužení v Prostějově, předtím 0:1 v Budějovicích, o gól to bylo na Slavii i s Přerovem… Herně si myslím, že jsme šli nahoru. Akorát jsme nedávali góly. Vedení klubu na to dnes reagovalo výměnou trenéra, což nás mrzí. Myslím, že ty výsledky byly o nás o hráčích. Většina z nás neodváděla to, co měla. Doufám, že se semkneme, potáhneme za jeden provaz a výsledky se zlepší.

Obraťme teď list na druhou statistiku, ve které jsi hodně vidět, a to jsou trestné minuty. Byť tady ti toho hodně naskákalo po třech vyšších trestech v utkání. Co na to říkáš?

Především to není záměr, vyplývá to z mého stylu hry. Já jsem povahou i stylem hry hodně impulsivní. Snažím se hrát agresivní hokej a někdy se stane, že ty emoce trochu ulítnou.

Momentální týdenní reprezentační pauza vám asi přišla, v tom náročném programu WSM ligy, vhod?

Určitě. Tři dny jsme si odpočinuli a ode dneška už se připravujeme na pondělní zápas s Kadaní.

Pokud se podíváme směrem k tomuto utkání, tak, i když se Kadaň snaží různými změnami zvednout, berete jako povinnost poslední tým tabulky porazit?

Nechci nijak tohoto soupeře podceňovat, přišli tam nějací noví lidé do vedení i do hráčského kádru, ale naším cílem je play-off a tak nemůžeme ztrácet body s posledním. Zápas to ale jednoduchý nebude.

V tom předvánočním týdnu máte na programu hned tři zápasy během pěti dnů a dva z nich s nádechem derby. Dá se říct, že tak jak se těší fanoušci, těšíte se na zápasy ve Frýdku a doma se Vsetínem i vy?

Určitě se těšíme. Ve Frýdku se dá očekávat plná hala, včetně našich fanoušků a podobné to bude i doma se Vsetínem. Já jako hráč mám takové zápasy rád.

Speciálně proti Vsetínu v pátek 22. prosince to bude v Gascontrol Aréně výjimečný zápas. Připravena je i řada akcí pro fanoušky s cílem nelákat do hlediště co nejvíce diváků. Bavili jste se nějak se spoluhráči a o tom a kolik odhaduješ, že jich přijde?

To nevím, ale určitě budeme moc rádi, když přijde větší návštěva než obvykle. V poslední době jsme doma nehráli tak, jak bychom měli a i ty návštěvy byly nižší. Bylo by fajn, kdyby přišli a podporovali nás. Myslím, že by nás to jako tým zvedlo.

Ta letošní sezona specifická i z hlediska velkého točení sestavou, zejména v útočných řadách. Takže i ty jsi vlivem různých zranění či změn hrál v několika formacích. S kým se ti hrálo nejlépe?

Tak, že bych si říkal, s kým chci nebo nechci hrát, to určitě ne. To je vždy na trenérovi. Nejvíce jsem toho asi odehrál s Honzou Hudečkem, to mi vyhovovalo, a taky s Kubou Kotalou. Ten hraje podobně jako já, tedy silovější hokej.

Marku, po pátečním utkání proti Vsetínu určitě dostanete pár dnů volno. Jak strávíš, Vánoce?

Tradičně. Budu doma s rodinou u kapra a dárků. Na štědrý den ráno a dopoledne navštívíme babičky, předáme si dárky a pak už se budeme těšit na večeři a stromeček. Nevím kolik toho volna dostaneme, protože 27. prosince už zase hrajeme zápas, ale určitě se na to těším.

Marku, děkuji za rozhovor, přeji tobě i týmu ať vám ty nejbližší zápasy vyjdou a pak i užijete krásné Vánoce.