VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Mikroskop 1. ligy - LHK Jestřábi Prostějov

30.06.2015 | David Motloch

Okurková sezóna již běží v plném proudu, a ačkoliv se jí tak rychle ještě nezbavíme, je třeba pomalu zbrojit síly na příští prvoligovou sezónu 2015/16. O hráčské přípravě snad ani netřeba hovořit, my se budeme snažit zbrojit především informacemi! A proto právě dnes startuje seriál o představování jednotlivých soupeřů AZetu, který jsme pojmenovali - Mikroskop 1. ligy. Jako první tým jsme si pro vás vybrali prostějovské Jestřáby! Tým z Hané vyměnil trenéra, přivedl několik zajímavých posil a letní příprava naznačuje citelný progres. Změnily se tím ambice Jestřábů? Čtěte!

Velké oči, malý hlad

I takto by se dala s trochou nadsázky pojmenovat uplynulá sezóna z pohledu Prostějova. Jestřábi se po postupu do první ligy netajili svým poměrně vysokým rozpočtem, od čehož se odrážely i vysoké ambice klubu. Postup do play-off? Realita byla zcela opačná.

Jestřábi byli suverénně od začátku ročníku na spodku tabulky, kde se udrželi až po konec soutěže. Místo bojů o play-off tak odstartovala minisoutěž o udržení první ligy. Černý Petr nakonec padl do rukou Rebelů z Havlíčkova Brodu, Jestřábi si tak mohli oddechnout. Nováčkovská daň byla v jejich případě vysoká, asi stejně, jako předsezónní ambice hanáckého klubu.

Prostějovská letní bouřka

V Prostějově nezůstal po loňské sezóně kámen na kameni. Ke změně došlo v klubu snad na všech možných postech i funkcích. Měnili se hráči, trenéři nebo také kustodi. Trenérský post už v minulém ročníku nepřežil Tomáš Sršeň s Josefem Málkem. Trenérská rošáda už má však svého konce, vedení Prostějova našlo vhodnou náhradu.

Angažmá u Jestřábů si vysloužil nový hlavní trenér Kamil Přecechtěl. Ten se po několika letech trénování olomoucké mládeže vrací k prostějovskému kormidlu. Je to právě pan Přecechtěl, který v sezóně 2002/03 dovedl tehdejší HC Prostějov do semifinále 1. ligy s Kladnem. Fanoušci jej znají, má zde pověst dobrého kouče a prostějovský hokej dotáhl na dosavadní vrchol. Zopakuje něco podobného i v příštích letech?

Místo Draka Jestřáb na hrudi - Patrik Moskal

Má pověst přesilovkového radaru. V Šumperku tuto herní situaci tříbil svými přesnými pasy i střelami. I proto byli Draci ze Šumperku považováni za tým z údernou přesilovkou. Podobné přesilovkové komando by se mohlo utvořit i nyní v Prostějově.

Patrik Moskal chtěl po sezóně ze Šumperku odejít, a i když získal lukrativní nabídku ze zahraničí, na poslední chvíli přestup nevyšel. Bleskurychle zareagoval sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal a předložil Moskalovi nabídku. Jak on sám tvrdí, s kývnutím neváhal ani vteřinu. Co s jeho osobností do týmu přivádí? 60 bodů z loňské sezóny (20+40) a top 3 útočník 1. ligy!

Havířovská stopa - Vosátka střídá Šlahař

Loni to byl obránce Lubomír Vosátko, který se však Jestřábům herně příliš neosvědčil. I letos však bude v kádru Prostějova působit exhavířovský hráč. Tentokrát se o to zaslouží útočník Jakub Šlahař, který ještě loni proháněl své brusle na havířovském kolbišti.

Ale zpět k sestavě mužstva. O velkém uragánu v klubu jsme vás již informovali, nyní budeme ale přeci jen trochu konkrétnější. V brankovišti Prostějova by se mělo utvořit brankářské duo Lukáš Vydržel - Juraj Šimboch. První jmenovec je prostějovským brankářem, druhý působí v týmu na základě vyřízeného hostování z Třince.

V obraně mají Jestřábi zatím nasmlouvané pouze čtyři obránce, z nichž nejvíce vyčnívá jméno Tomáše Protivného (hostování z BK Mladá Boleslav) a Pavla Mojžíše (hostování z HC Kometa Brno).

V útoku by měl nadále působit vedle Patrika Moskala nebo Jakuba Šlahaře také Jakub Čuřík, zajímavým angažmá je také vyřízené hostování Lukáše Krejčíka z Bílých Tygrů z Liberce. Dle slov trenéra Přecechtěla se tým ještě formuje, o místo v základu bojuje ještě pětice mladíků a o finálním rozpoložení rozhodne až přípravná část. Aktuální soupisku Jestřábů naleznete zde.

Verdikt redakce

V Prostějově velice rychle zareagovali na špatnou sezónu a snaží se provádět všechny potřebné kroky, aby se boje o záchranu 1. ligy už neopakovaly. Přestože loni v týmu nefungovalo takřka nic a dohodnutá angažmá tak klubu příliš nevyšla, letošní složení týmu vypadá podstatně lépe.

Jestřábi si již prošli nováčkovskou sezónou, a přestože z loňského kádru v týmu příliš mnoho hráčů nezůstalo, nově příchozí hokejisté by měli poskytnout mix zkušeností a dravého mládí. Týmu se ujímá trenér, který by měl mít od klubu i fanoušků značnou podporu a i tato změna Jestřábům prospěje.

Přestože tedy ještě není znát finální podoba mužstva, kostra Prostějova už se příliš měnit nebude. Verdikt tedy zní - letošní ambice klubu ohledně postupu do play-off mohou být oprávněné a podle nás se do vyřazovací části Jestřábi podívají z jedné z posledních postupových pozic.