VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Mikroskop 1. ligy – Rytíři Kladno

24.07.2015 | Petr Blakala

Necelý týden zbývá do prvního přípravného utkání AZetu proti Vítkovicím a my si představíme další prvoligový celek, proti němuž bude Havířov nastupovat v nadcházející prvoligové sezoně. Jedná se o Rytíře z Kladna, se kterými odehrál AZet v minulé sezoně bodově vyrovnanou partii, protože si připsal dvě výhry a dvě porážky. Kladenským loni plánovaný návrat do extraligy nevyšel, ale zbraně po sezoně rozhodně nesložili. Pojďme se tedy vrhnout na další díl Mikroskopu 1. ligy!

Ohlédnutí za minulou sezonou Rytířů

Kladenští hokejisté, jakožto nováček první ligy, byli díky své slavné minulosti, jejím velkým zpestřením. Navíc si stanovili vysoký cíl – šéf klubu Jaromír Jágr řekl před startem sezony, že si přeje, aby kladenský mančaft postoupil zpátky do extraligy. Hokejisté ze středních Čech v základní části vybojovali slibné 5. místo (celkem 92 získaných bodů), ze kterého jim vzešel soupeř do vyřazovacích bojů – 4. jihlavská Dukla. Tato čtvrtfinálová série se nakonec ukázala jako nejvyrovnanější a dospěla až do sedmého klání, kdy před vlastními fanoušky vyhrála Jihlava o jedinou branku. Rytíři tak skončili trochu překvapivě už v prvním kol play-off a předsezónní cíl nesplnili.

Foto: www.hcdukla.cz

Letos stejný cíl jako loni – Návrat do extraligy!

Jaromír Jágr

Šéf kladenského klubu a zároveň hokejová legenda Jaromír Jágr prohlásil, že cíl pro nadcházející sezonu zůstává úplně stejný, jako tomu bylo rok zpátky. Tým by se chtěl co nejrychleji vrátit mezi elitu do extraligy. „Mysleli jsme si, že naše mužstvo je dostatečně kvalitní na to, aby zabojovalo o postup do extraligy a minimálně udělalo baráž. Ale byli jsme svědky toho, že jsme prohráli v prvním kole play-off s Jihlavou. Jenže to je sport, ani nejlepší mužstvo na světě ti výsledek nezaručí,“ řekl v květnovém rozhovoru pro kladenský web Jágr. Ten ví, že i letos to bude nesmírně těžké, jelikož se za postupem do extraligy musí „ujít“ daleká cesta. Sám hokejista s číslem 68 na zádech prohlásil, že by se chtěl ještě vrátit do Česka, aby zde odehrál alespoň jednu sezonu.

Přípravná utkání Rytířů před ročníkem 2015/16

28. 7. Rytíři Kladno - Ústí nad Labem
04. 8. Rytíři Kladno - Ústí n.L.
06. 8. Rytíři Kladno - Plzeň
11. 8. Ústí n.L. - Rytíři Kladno
18. 8. České Budějovice - Rytíři Kladno
20. 8. Rytíři Kladno - Jihlava
25. 8. Třebíč - Rytíři Kladno
27. 8. Rytíři Kladno - České Budějovice
01. 9. Jihlava - Rytíři Kladno
03. 9. Rytíři Kladno - Třebíč

Havířovská stopa Jurij Repe a další příchody

Jistě všechny fanoušky zajímá to, s čím vstoupí Kladno do nového ročníku. Hned po ukončení sezony se určila nová trenérská dvojice, kterou bude duo Jindřich Lidický a David Čermák – ti by měli dovést kladenské hokejisty až na samotný vrchol. Z Kladna zpátky do Plzně se vrátil Tomáš Pitule, jemuž skončilo hostování. Dalším odchodem byl přesun Tomáše Kaberleho na Moravu, kde bude oblékat dres extraligové Komety Brno. Na Slovensko pak zamířil brankář Jan Chábera, který v Kladně odchytal čtyři sezony a do zámořské juniorky další gólman Vladař.

Lukáš Cikánek

Po roce se však vrací z týmu Nove Zamky (Slovensko) Lukáš Cikánek – sedmadvacetiletý brankář podepsal v Kladně roční smlouvu. Dalším navrátilcem se stal Vítězslav Bílek, jenž v minulé sezoně oblékal dres Litoměřic, kde zaznamenal 34 gólů. Dalším útočníkem by měl být Denis Kindl, který by měl v kladenském mužstvu hostovat z Třince. Stejnou cestou jako Kindl se vydal obránce Jurij Repe – ten nastupoval v uplynulé sezoně za havířovský tým, kde přispěl sedmi kanadskými body. Z Ústí mezi Rytíře zamířil útočník Jan Kloz.

Václav Skuhravý

V těchto dnech se už po kluzišti kladenského stadionu prohání také Lukáš Mensator, jenž má z Plzně nakročeno k podpisu smlouvy. Zapojit se k týmu snaží i Marek Posmyk nebo po roční odmlce Petr Hořava. Možným příchodem do kladenské kabiny je šestatřicetiletý Václav Skuhravý, který se pár dní zpět připojil do přípravy s tímto prvoligovým týmem.

Prozatímní soupiska v přípravě

Brankáři: Lukáš Cikánek, Jiří Švihálek, Lukáš Mensator
Obránci: Jurij Repe, Michal Gutwald, Václav Kolářík, Josef Zajíc, Martin Kehar, David Bunda, David Růžička, Matyáš Zelingr, Michal Potěchin, František Matula
Útočníci: Vítězslav Bílek, Denis Kindl, Jan Rudovský, Jan Dalecký, Michal Lukáč, David Stach, Tomáš Horna, Patrik Machač, Vojtěch Šilhavý, Jakub Strnad, Tomáš Redlich, Daniel Kružík, Petr Havlůj, Yuki Miura, Kryštof Hrabík, Jiří Kalla, Martin Čurda

Verdikt redakce

Kladenský kádr prošel během léta poměrně velkou změnou. Základním úklolem trenérů tedy bude zapracovat na sehranosti. Kvalita kádru je určitě nadprůměrná, ale jestli to bude stačit na deklarovaný cíl (postup do extraligy) je těžké předpovídat. Zdá se, že v konkurenci Slavie a Č. Budějovic to budou mít Rytíři nesmírně těžké, ale postup do top čtyřky není nereálný.