VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Mladí Azeťáci úspěšně absolvovali zájezd do Švédska

12.04.2015 | David Motloch

Od 29. března do 6. dubna absolvovali havířovští mladíci složení výhradně z ročníku 2001 zájezd do Švédska. Společně s hráči si výlet s nabitým a velice pestrým programem užívali samotní trenéři, ale také rodiče nebo jiní pracovníci AZetu. Podle slov trenéra Michala Janečka se trip do Švédska velmi vydařil. Kromě prohlídky památek a návštěv švédských krajin a měst AZ také absolvoval s místními celky čtyři zápasy a všechny se mu podařilo vyhrát. Průběh programu samotného výletu do Švédska uvnitř článku podrobně líčí právě trenér Michal Janeček.

Havířovská výprava nejprve absolvovala dlouhý trip do Švédska

Naše cesta do Švédska začala v sobotu 29. března, kdy jsme odjížděli ve 13:30 od zimního stadionu v Havířově. První zastávka byla v Jablonci nad Nisou, kde naše výprava šla na večeři. Dál se pokračovalo směr Německo, a po dálnici kolem Berlína se jelo celou noc do přístavu Rostock. Z přístavu Rostock nás převezla loď do Dánska do přístavu Gedser. Cesta pokračovala směr hlavní město Dánska - Kodaně.

Tam jsme měli další zastávku a prohlídku města, která probíhala na lodičkách po vodních kanálech. Další zastávkou už bylo město Malmö ve Švédsku. Cesta do Malmö byla výjimečná tím,že jsme jeli přes Öresundskou úžinu, která spojuje Dánsko se Švédskem a byla přes ní postavena stavba století - Öresundský most. Celá stavba je 16 380 metrů dlouhá a sestává se ze 430 metrů dlouhého umělého poloostrova na dánské straně, 4050 metrů dlouhého tunelu Drogden, 4055 metrů dlouhého umělého ostrova Peberholm (v blízkosti ostrova Saltholm) a 7845 metrů dlouhého mostu.

Nejhlubší místo tunelu je 20 metrů pod hladinou moře, visutý most má ve střední části dva pilíře o výšce 204 metrů, které jsou od sebe vzdáleny 490 metrů ve výšce 57 metrů nad hladinou. Ve městě Malmö jsme navštívili technické muzeum a expozici válečné ponorky U3. Poté už naše cesta vedla na naší základnu ve Švédsku, do penzionu Botnaryd kousek od Jönköpingu, kde celá naše výprava trávila celou dobu pobytu. V úterý 31. března jsme dopoledne procházeli okolí našeho ubytování a odpoledne se jelo na první utkání do města Nässjö.

Nässjö HC - HC AZ Havířov 2010 0:10 (0:3, 0:5, 0:2)
Branky Havířova:
Revaj (Malysz), Stromko, Revaj (Grygar,Bambula), Kanaloš (Marguš), Marguš, Revaj, Rybnikár (Čipera), Revaj (Malysz,Bambula), Marguš, Rybnikár (Stromko).
Sestava Havířova: Biernat (Šembera) - Pavelek "A", Machaczek, Grygar "C", Macurák, Čipera, Švec - Marguš, Tomeček, Kanaloš, Revaj "A", Bambula, Malysz, Desať, Stromko, Rybnikár.

Ve středu čekala AZ prohlídka muzea Volva

Ve středu 1. dubna byl na plánu odjezd do města Göteborg. Tam se navštívilo muzeum Volva a Universeum (www.universeum.se) , kde se nachází přírodovědná a technická část. Odpoledne náš tým odehrál v Göteborgu druhé utkání s místním týmem Mölndal.

Mölndal HS - HC AZ Havířov 2010 2:5 (1:0,0:2,1:3)
Branky Havířova:
Desať, Rybnikár (Revaj,Bambula), Bambula, Švec, Tomeček.
Sestava Havířova: Šembera (Biernat) - Pavelek "A", Machaczek, Macurák, Grygar "C", Čipera - Marguš, Tomeček, Kanaloš, Revaj "A", Bambula, Rybnikár, Desať, Stromko, Švec.

Azeťáci se podívali také do Stockholmu před známou halu Globen

Na třetí utkání jsme jeli ve čtvrtek 2. dubna do hlavního města Švédska - Stockholmu. Jelo se brzo ráno, protože nás čekala náročná cesta dlouhá 360 km. Dopoledne byla prohlídka radnice, kde se koná slavnostní ceremoniál při udělování Nobelovy ceny. Dále následovala prohlídka města a návštěva Vasova muzea (www.vasamuseet.se). Večer už se naši hráči přesunuli na stadion místního celku Djurgården. Po cestě na utkání jsme ještě dali zastávku u haly Globen, kde se udělalo pár fotek.

Djurgården I.F. - HC AZ Havířov 2010 3:5 (3:3,0:1,0:1)
Branky Havířova:
Revaj (Bambula), Marguš (Malysz), Bambula (Marguš), Marguš, Bambula (Revaj).
Sestava Havířova: Šembera (Biernat) - Pavelek "A", Machaczek, Grygar "C", Macurák, Čipera, Švec - Marguš, Tomeček, Desať, Revaj "A", Bambula, Rybnikár, Kanaloš, Stromko, Malysz.

Kluci dostali prostor také na odpočinek

Pátek 3. dubna bylo dopoledne volno a odpočinek, kdy si kluci mohli zarybařit na místním jezeře. Odpoledne se jelo na poslední utkání do města Halmstad.

Halmstad Hammers - HC AZ Havířov 2010 2:6 (1:1,1:2,0:3)
Branky Havířova:
Macurák (Rybnikár), Marguš, Revaj (Rybnikár), Bambula (Revaj), Bambula.
Sestava Havířova: Biernat (Šembera) - Pavelek "A", Machaczek, Grygar "C", Macurák, Čipera, Švec - Marguš, Tomeček, Desať, Revaj "A", Bambula, Rybnikár, Kanaloš, Stromko, Malysz.

Následovala prohlídka městečka Gränna

Sobota 4. dubna už nebyla tak náročná, protože nás čekala návštěva městečka Gränna. Městečko Gränna najdeme na východním pobřeží jezera Vätternasi, 30 kilometrů od Jönköpingu. Své popularitě vděčí především výrobou lízátek, která se zde ručně vyrábějí již od roku 1859 a samotnou výrobou typických červeno-bílých cukrátek. Dalším programem byla návštěva nákupního centra A6 v Jönköpingu, relax v aquaparku a prohlídka haly hokejového klubu HV71.

Poté už celou výpravu čekala cesta domů

V neděli 5. dubna po snídani nás už čekala náročná cesta domů. Jelo se do přístavu Helsingborg, kde jsme se lodí přemístili do Dánska do přístavu Helsingør. Dál se jelo opět do města Kodaň, kde jsme nemohli vynechat návštěvu Malé mořské víly na břehu moře. Pak už se náš autobus přesunul do přístavu Gedser a lodí do přístavu Rostock do Německa. Další cesta už přes Německo do Prahy a směr Havířov, kam jsme přijeli v pondělí 6. dubna v dopoledních hodinách. Celou akci hodnotím velice pozitivně. Jak po hokejové stránce, tak po stránce poznávací. Kluci vytvořili skvělou partu a nebyl žádný problém. Myslím, že všem účastníkům se musel zájezd líbit.

Děkujeme panu trenérovi Michalu Janečkovi za vyčerpávající dokumentaci celého výletu. Níže ještě pár fotek z celé akce