Mladší dorost potvrdil dobrou formu a porazil Olomouc

Tomáš Vlček | 16.10.2016

Mladší dorostenci AZetu v neděli po poledni přivítali na domácím ledě HC Olomouc. Po většinu zápasu byli jesně lepším týmem, a i když se trochu střelecky trápili, nakonec si po výhře 4:2 zaslouženě připisují 3 body. Další utkání sehrají za týden, tedy v neděli na ledě Šumperka.

ELMD - 11.kolo ne 16.10.13:15
AZ Havířov - HC Olomouc
4:2
(1:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 10. Backa (Tomeček), 34. Tomeček (Hrček, Pindel), 48. Dufek (Pindel, Thiel), 49. Čienčala (Pavelek, Pindel) – 9. Harabiš (Rosecký), 42. Rosecký. Rozhodčí: Šutara – Barteček, Marek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 85. Střely na branku: 37:12. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

AZ Havířov: Štipčák – Dabrowski, Koubek, Frančiak, Thiel, Grygar, Hrček, Pavelek – Bláha, Čienčala, Tomeček, Wawrzckiewicz, Backa, Dufek, Pindel, Byčkov, Čempel. Trenér: Tomáš Potěšil
HC Olomouc: Machatý – Harabiš, Hladiš, Nekvapil, Vinter, Kocián, Handl – Tichý Ondřej, Tomajko, Pospíšil, Tichý Jan, Pernický, Dvořák, Zembol, Ruda, Rosecký. Trenér: Pavel Sedlák

Utkání mělo z počátku velmi rychlé tempo a vyrovnaný průběh. Do první větší šance se sice dostal havířovský Byčkov, ale skóre se otevřelo na druhé straně. Satnislav Harabiš v 9. minutě zavezl v přesilovce puk do útočného pásma, nahodil jej na domácí branku a kotouč se nějakým odrazem dostal za záda brankáře Štipčáka. Pak Machatý nadvakrát vychytal opět Byčkova, ale na konci 10. minuty dobře vyřešili havířovští situaci 3 na 2 a Ondřej Backa srovnal na 1:1. Postupně získal AZ viditelnou převahu, ale i přes šance Bláhy či Pindela už branka v 1. třetině nepadla.

Druhá třetina už byla mnohem jednoznačnější, alespoň co se obrazu hry týče. Hosté se z pod velkého tlaku AZ dostávali jen občasnými výpady, či v části svých přesilovek. Změna skóre však dlouho nepřicházela. Machatý vychytal Byčkova a Čienčalu, na druhé straně měl během chvilky dvě šance Pospíšil. Až v čase 33:13 se v přesilovce dostal v mezikruží k puku Daniel Tomeček a střelou švihem vymetl šibenici olomoucké branky – 2:1. Pak už byly do přestávky k vidění jen nevyužité šance Pindela a Pavelka na jedné straně, či Handla na druhé.

Třetí třetinu začal AZ přesilovkou, jenže při ní ujel obráncům David Rosecký a přesnou střelou k tyči srovnal na 2:2. Havířovu pomohla k opětovnému získání vedení až další přesilovka. Ve 48. minutě v ní Machatý první střelu Pindela vyrazil, ale na dorážku Karla Dufka u druhé tyče už nemohl dosáhnout. Za necelou minutu už vedl AZ o dvě branky. Jan Čienčala trochu šťastně tečoval Pavelkovu střelu od modré k tyči a Machatý už na to nestihl reagovat.

V závěrečné desetiminutovce sice ještě bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale výsledek 4:2 už se nezměnil a AZ si tak připisuje zaslouženě 3 body.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale tím, že jsme nevyužili herní a střeleckou převahu soupeř vycítil šanci a kladl nám mnohem větší odpor. Nakonec jsme sice zápas spíš bojovností zvládli, ale myslím, že bychom měli z takového množství střel a šancí jich mnohem více proměňovat v branky. A taky bych očekával, že straší hráči jako Tomeček, Dufek nebo Wawrzckiewicz odvedou pro mužstvo herně více práce.