Mladší dorost triumfoval na silně obsazeném turnaji v Jihlavě!

22.08.2016 | Josef Nudera

O víkendu 20. – 21. 8. se v Jihlavě odehrál 7. ročník Memoriálu Jaroslava Pitnera. Turnaje se zúčastnily výhradně extraligové týmy a na konci turnaje jim mohl kralovat AZ Havířov, který dokázal celý turnaj vyhrát! Havířovští mladíci za sebou dokázali nechat Kometu Brno či domácí Jihlavu. Podrobnosti s vyjádřením hlavního trenéra Tomáše Potěšila v článku. (Zdroj fotografií: Dukla Jihlava)

Uplynulý víkend patřil turnaji v Jihlavě. Havířovští mladší dorostenci na něj odjížděli v rámci přípravy na novou sezonu a hned z toho byl výsledek jako hrom. Turnaj, který nesl název Memoriál Jaroslava Pitnera, po trenérovi Jihlavy a československé hokejové reprezentace. V turnaji odehrál Havířov 5 zápasů, s tím, že se hrálo na 2x20 minut a každých 20 minut se počítalo samostatně. Za výhru 2 body, za remízu 1 bod. V jednom zápase tak šlo získat 4 body.

Výsledky turnaje z pohledu AZ Havířov:

Havířov vstoupil do turnaje proti Kometě Brno. V obou poločasech se podařilo mladším dorostencům Havířova remizovat 1:1. Následně poměřili havířovští mladíci síly s Táborem, který dokázali porazit 3:1 a 1:0. Poslední zápas prvního dne svedl AZet proti domácí Jihlavě a ze zápasu si dokázal Havířov odnést remízu 0:0 a výhru 2:0.

1. hrací den

HC AZ Havířov 2010 – HC Kometa Brno 1:1 a 1:1

Branky a nahrávky: 4. Tomeček (Grigar, Revaj), 33. Wawrzkiewisz (Pindel, Koubek) – 9. Vašíček (Holemý, T. Sedláček), 37. Meluzín (Kavický, Konečný). Rozhodčí: A. Ryšavý – V. Ryšavý, Mareček. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1 a 1:0, 1:1.

HC AZ Havířov 2010 – HC Tábor 3:1 a 1:0

Branky a nahrávky: 16. Činčala (Pindel), 18. Grigar, 19. Byčkov, 40. Tomeček – 14. Petřík (Barták). Rozhodčí: Suchý – Pova, Sibera. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1 a 1:0.

HC AZ Havířov 2010 – HC Dukla Jihlava 0:0 a 2:0

Branky a nahrávky: 26. Grigar (Koubek, Pindel), 32. Wawrzkiewisz (Pindel). Rozhodčí: Paur – G. Havelka, Pova. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0 a 2:0.

2. hrací den

Druhý hrací den přinesl dvě důležité střetnutí. Nejprve dokázal Havířov vyhrát se Žďárem nad Sázavou 1:0, ale ve druhém poločase podlehl svému soupeři 1:3. Havířov měl ale i tak jedinečnou možnost celý turnaj vyhrát se svou šancí naložil skvěle. V zápase proti Přerovu dokázal vyhrát 2:0 a 1:0, díky tomu mohl slavit celkové vítězství v turnaji!

SKLH Žďár nad Sázavou – HC AZ Havířov 2010 0:1 a 3:1

Branky a nahrávky: 35. Černohorský (Primožič), 36. Puczek (Gergel), 40. Gergel (Matějka) – 4. Wawrzkiewisz (Thiel, Pindel), 29. Wawrzkiewisz (Činčala, Grygar). Rozhodčí: A. Ryšavý – V. Ryšavý, Mareček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1 a 0:1, 3:1.

HC AZ Havířov 2010 – HC ZUBR Přerov 2:0 a 1:0

Branky a nahrávky: 6. Wawrzkiewisz (Pindel, Činčala), 20. Revaj (Tomeček), 29. Koubek. Rozhodčí: Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0 a 1:0.

6. SKLH Žďár nad Sázavou 1 2 7 13:20 4

(Legenda: pořadí, klub, výhry, remízy, porážky, skóre, počet bodů)

Hodnocení turnaje hlavním trenérem Tomášem Potěšilem:

„Byli jsme rádi, že nás domácí pořádající klub pozval na takový turnaj, protože byl velmi silně obsazený. Kometa i Jihlava patří ke špičce. I Žďár nad Sázavou je výběrový ročník, takže také silný. Jeli jsme na turnaj s pokorou. Chtěli jsme zahrát zápasy s plnou sestavou, kterou tam měly všechny týmy, až na některé reprezentanty.“

„Takový výsledek, který jsme dosáhli, nikdo nečekal. Bylo to hodně náročné. První den jsme hráli 3 zápasy a navíc se nám v prvních dvou zápasech zranilo 5 hráčů. Turnaj jsme tak dohrávali v úzké sestavě a kluci se s tím dokázali popasovat parádně. Musím všechny kluky pochválit za ten přístup, tu motivaci, kterou vytvořili mezi sebou. Výsledky pak hovoří za vše. Oba gólmani byli v zápasech oporou a kluci hráli to, co jsme si řekli.“

„Je to povzbuzení před sezonou. Kluci si dokázali, že mohou hrát s kýmkoliv, když budou dělat to, co trénujeme. Zůstal bych, ale nohama na zemi, protože liga je zase něco jiného než turnaj. I tak jsme si, ale ověřili, že jsme do té sezony dobře připraveni,“ dokončil hodnocení Tomáš Potěšil.