Mladší dorost veze ze Vsetína dva body

Tomáš Vlček | 13.10.2016

Čtvrteční odpoledne přineslo 10. kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu. AZeťáci vyrazili k zápasu do Vsetína a po dramatickém průběhu si přivážejí dva body za výhru 3:2sn. Do vedení je poslal hned v úvodu Ondra Grygar (č. 11 na snímku). Domácí za chvíli vyrovnali a ve druhé třetině šli do vedení. Jenže havířovští 3 minuty před koncem v přesilovce díky Vojtěchu Pindelovi vyrovnali a v nájezdech jim další bodík zajistil Karel Dufek. Další zápas sehraje AZ v neděli doma od 13:15 s Olomoucí.

ELMD - 10.kolo čt 13.10.15:00
VHK Robe Vsetín - AZ Havířov
2:3sn
(1:1, 1:0, 0:1-0:0)

Branky a nahrávky: 8. Půček (Lukačka, Baďura), 31. Adámek (TS) – 1. Grygar (Bláha), 58. Pindel (Grygar), rozh. náj. Dufek. Rozhodčí:Vaněk – Cabák, Hykel. Vyloučení: 5:3, navíc Frančiak (HAV) 5+20 za vražení. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 24:26 (11:8, 8:8, 5:5, 0:5). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

VHK Robe Vsetín: Ševců – Fojtášek, Vávra, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Kunst, Navrátil – Půček, Adámek, Dohnal, Pochylý, Calaba, Jenáček, Baďura, Mlýnková, Hradil.
AZ Havířov: Šembera – Dabrowski, Koubek, Frančiak, Thiel, Grygar, Hrček, Macurák – Bláha, Tomeček, Wawrzckiewicz, Backa, Dufek, Přeček, Pindel, Szturc, Byčkov, Čempel.

AZ měl do zápasu bleskový nástup a už po necelé minutě šel dovedení. Ondřej Grygar zamířil z kruhu přesně k tyči branky Ševců a bylo to 0:1. Domácí trochu překvapivě vyrovnali na začátku 8. minuty. Baďurův střelecký pokus obrana zblokovala, ale na dorážku Jan Půčka už brankář Šembera nedosáhl - 1:1.

Další šanci měl Baďura při nájezdu ve vlastním oslabení, tentokrát však ztroskotal na Šemberově betonu. V té samé přesilovce mohl skórovat hostující Dufek, ale Ševců puk na brankové čáře na poslední chvíli zachytil. Pak průběh utkání ovlivnilo vyloučení havířovského obránce Frančiaka na 5 minut + do konce utkání za vražení. AZ ale s přehledem celé dlouhé oslabení ubránil.

Ve druhé třetině střeleckých příležitostí ubylo a i brankových šancí tak bylo k vidění jen málo. V polovině utkání však byl faulován při nájezdu Lukáš Adámek a ten nařízené TS bekhendovou kličkou proměnil ve druhý gól Vsetína.

Další možnost skórovat měl až v 50. minutě měl před odkrytou brankou Backa, jenže ke smůle havířovských promáchl. O 2 minuty později neuspěl na jedné straně Tomeček a na druhé ani Adámek. Zápas se blížil ke svému konci, když šel na trestnou domácí Navrátil a AZ jeho faul kolenem potrestal. V čase 57:15 protlačil Vojtěch Pindel puk pod betony domácího gólmana za brankovou čáru a bylo 2:2.

AZ mohl ještě strhnout výhru na svou stranu, jenže další přesilovku nevyužil. Více ze hry měl i v prodloužení. Domácí obrana několikrát nevěděla kam dříve skočit a jednou se dokonce puk dostal do branky, bohužel pro havířovské to ale bylo po odpískání. Zasloužený druhý bod pro ně však nakonec přeci jen přišel na svět. V nájezdech se totiž jako jediný prosadil Karel Dufek a rozhodl tak o výhře Havířova 3:2sn.