VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Mladší dorost vstupuje do další extraligové sezony

31.08.2015 | Tomáš Vlček

Jako první ze všech azeťáckých týmů vstupují už v úterý 1. září do soutěžní fáze sezony mladší dorostenci. Podle jejich trenéra Tomáš Potěšila, kterému se loni podařilo tým úspěšně v nejvyšší soutěži udržet, má letos mužstvo jiné, přeci jen vyšší, ambice. Jaké jsou, kdo tvoří kádr i mnoho dalšího přináší následující článek.

Kategorie mladší dorost se v letošní sezoně týká hráčů narozených v letech 2000 – 2001. Tým AZetu, po několika těžkých záchranářských sezonách, vyhlíží k nadcházejícímu ročníku extraligy optimističtěji a s většími ambicemi.

„V předzávodním období jsme sehráli 10 přípravných utkání a také absolvovali desetidenní soustředění v Trnavě. Během tohoto období jsme se snažili sestavit tým, který bude v extralize konkurenceschopný. Přípravná utkání nám ukázala, že jsme pracovali dobře a jejich výsledky byly hodně pozitivní. Takže i směrem k extralize jsem větší optimista a věřím, že se prosadíme,“ říká trenér Tomáš Potěšil.

Výsledky přípravných zápasů ml. dorostu HC AZ Havířov před sezonou 2015/2016

AZ – Třinec 2:1
Trnava - AZ 0:7
Trnava - AZ 1:10
AZ-Opava 5:1 (turnaj Šumperk)
AZ-Přerov 1:2 (turnaj Šumperk)
AZ-Šumperk 4:2 (turnaj Šumperk)
AZ - Poruba 3:4sn
Opava- AZ 1:4
AZ – Třinec 2:1
Poruba – AZ 7:5

Hráči absolvovali velmi náročnou jarní i letní přípravu, jejíž součástí bylo i dlouhé desetidenní soustředění v Trnavě, které se uskutečnilo v rámci projektu Erasmus+ (více jsme o něm psali ZDE). „Během dlouhého soustředění, kdy jsme hráče měli celý den pod dohledem, jsme je poznali mnohem lépe nejen po hokejové stránce, ale i po té lidské a osobnostní. A také se tam myslím vytvořilo dobré jádro týmu,“ uvádí trenér Potěšil.

V mládežnických kategoriích stojí trenéři každoročně před stejným úkolem – vybudovat nový kádr, protože zhruba polovina hráčů se posune o kategorii výše. Nejinak tomu bylo i v případě mladšího dorostu AZetu, což potvrzuje i trenér Potěšil „Základ týmu tvořili hráči, kteří hráli extraligu mladšího dorostu už loni. A to ročníku 2000 tak už i několik 2001. Doplnili jsme jej našimi loňskými osmáky a také několika hráči z jiných klubů. Celkově v něm převažují ti mladší hráči ročníku 2001, což znamená, že tým má velkou perspektivu.“

I přes své „mládí“ má kádr svou kvalitu a to dává trenérům oprávněně pocit, že letos může AZ zamířit přeci jen výše. „Kádr jsme poskládali podle svého nejlepšího svědomí. Momentálně se ještě snažíme dotáhnout příchody některých hráčů, a pokud se nám to podaří, tak jsem přesvědčen, že ten letošní tým bude mít svou kvalitu. A pokud budou chtít hráči na sobě pracovat tak kvalitně jako doposud, myslím, že jsme schopni uhrát kvalitní výsledek,“ předpovídá Tomáš Potěšil a dodává.

„Především máme velmi kvalitně obsazený brankářský post a také obrana z mého pohledu vypadá velmi dobře. Mezi útočníky nemáme tolik potřebnou konkurenci, ale doufám, že letos se bude prosazovat a podílet na výsledcích více hráčů než to bylo v loňské sezoně.“

Soupiska mladšího dorostu HC AZ Havířov:

Brankáři: Dufek, Mokrý, Šembera
Obránci: Adámek, Čipera, Pavelek, Grygar, Horák, Hrček, Máca, Ševěček, Zíková
Útočníci: Bambula, Del Favero, Demps, Janeček, Juhász, Kanaloš, Malysz, Pindel, Potočný, Přeček, Tomeček, Zika
Trenéři: Tomáš Potěšil a Petr Kanko

Jak už bylo řečeno, soupiska ještě není úplná. Admistrativně se pracuje na dotažení příchodu několika hráčů a dveře do týmu mají pootevřené i šikovní hráči z letošní 8. třídy. „Na soustředění jsme měli i několik našich hráčů ročníku 2002, kteří se ukázali v dobrém světle a tudíž dostanou v průběhu roku šanci si za mladší dorost zahrát,“ uvádí kouč Potěšil.

A jaké jsou tedy konkrétně ambice AZeťáků do nadcházející sezony? „Na základě výsledků přípravných zápasů, především s našimi soupeři v extralize, v nichž jsme hráli velice dobře a dosáhli jsme dobrých výsledků, předpokládám, že letos bude soutěž velmi vyrovnaná a každý může porazit každého. Bude záležet na soudržnosti týmu, ale myslím, že letos bychom mohli pozlobit i nějaký tým z první čtyřky, což se nám loni ani jednou nepodařilo,“ uzavírá své povídání trenér Tomáš Potěšil.

No a nám už tedy nezbývá než klukům do sezony popřát hodně zdaru! První zápas sehrají už v úterý 1. září na ledě Olomouce, doma se pak představí v neděli 6. září proti Warrioru Brno. Kompletní rozpis zápasů mladšího dorostu naleznete ZDE.

Fotografie u článku jsou z přípravného utkání AZ- Třinec 2:1, autor: Martina Sikorová, www.hcocelari.cz