Mladší dorost vyhrál s přehledem v Šumperku

Tomáš Vlček | 07.02.2016

Po čtvrteční výhře v Olomouci se dnes mladší dorostenci AZetu vydali k dalšímu venkovnímu zápasu své extraligy. Na šumperském ledě neponechali nic náhodě. Rychle si vytvořili dvoubrankový náskok a přehledem si dokráčeli ke třem bodům za výhru 4:0.

ELMD - 32.kolo ne 7.2.16:15
HK MD Šumperk - AZ Havířov
0:4
(0:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Adámek (Bambula, Potočný), 9. Juhász (Potočný, Bambula), 25. Potočný (Adámek, Juhász), 49. Bambula. Rozhodčí: Kašík - Bubela, Zouhar. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 15:14. Průběh utkání: 0:0, 0:4.

HK MD Šumperk: Venouš - Rutar, Jureček, Habrman, Uhlíř, Moučka - Haluza, Kaplan, Vaňous, Krč, Scheuter, Žižlavský, Štrbík, Dudycha, Horký, Adamec
AZ Havířov: Dufek - Zíková, Pavelek, Grygar, Hrček, Máca, Ševěček, Adámek, Čipera - Janeček, Del Favero, Tomeček, Lednický, Damps, Potočný, Juhász, Pindel, Zíka, Bambula, Revaj

Z času utkání uplynulo jen 27 vteřin a AZ už šel do vedení. Spolupráci Potočného a Bambuly přetavil v gól obránce Petr Adámek. Na druhou branku hostujícího týmu se čekalo do poloviny 9. minuty. Po další pěkné souhře Bambuly s Potočným se dostal k zakončení Lukáš Juhász a nezaváhal - 0:2. Pak se nabídla oběma týmům možnost přesilovky, ale zůstala nevyužita.

Další branka tak byla k vidění až na konci 25. minuty. Matěj Potočný se z nahrávače proměnil ve střelce a potřetí překonal Venouše v šumperské brance. Stejný hráč si pak třikrát vyzkoušel pobyt na trestné, ale domácí se ani v přesilovce neprosadili. To havířovští ve třetí třetině přeci jen jeden faul soupeře potrestali. Ve 49. minutě bylo za sekání na Jana Bambulu nařízeno TS. Šikovný forvard jej proměnil a uzavřel tak skóre na střely chudého utkání na 0:4.

Další zápas sehrají mladší dorostenci AZetu už v pondělí 8.2., kdy v dohrávce přivítají Warrior Brno.