AZ Havířov

Mladší dorostenci poškozeni výrokem rozhodčího, klub se bude odvolávat a žádat potrestání

16.3.2017 | Tomáš Vlček

Minimálně sporný, ale spíš naprosto nepochopiltelný verdikt rozhodčích rozhodl o výsledku středečního 1. semifinálového zápasu extraligy mladšího dorostu mezi HC Vítkovice a HC AZ Haířov. Za stavu 1:1 dospělo utkání až do samostatných nájezdů. V jejich šesté sérii uznal, po poradě s čárovým rozhodčím, hlavní rozhodčí Smilek jako branku nájezd domácího útočníka Lewandowského. Přitom podle záběrů celé akce nepřešel kotouč za brankovou čáru a o verdiktu zřejmě rozhodl čárový sudí, který ze svého pohledu nemohl situaci dobře vidět.

Situace je ze středečního utkání mladšího dorostu. Rozhodčí branku uznal, i když ji neviděl. Jeho verdikt rozhodl o prvním utkání semifinále play off!

Za AZ Havířov se k situaci vyjádřil manažer klubu Patrik Rimmel: "My jako klub HC AZ Havířov 2010 z.s. se proti tomuto verdiktu odvoláváme a budeme žádat vysvětlení a exemplární potrestání osob za toto odpovědných.Tento verdikt se může ukázat jako rozhodují v celé sérii. Již teď jsme tímto byli poškozeni. A to klub jako takový a hlavně náctiletí kluci, kteří hokeji milují a celou sezónu se připravovali, aby v závěru sezóny byli úspěšní."

Instagram Youtube