Na ledě se cítím dobře, více si věřím na kotouči, tvrdí Daniel Graca

31.10.2014 | Josef Nudera

Zápas s Mostem přinesl řadu událostí a zajímavých situací. Mezi ty můžeme například zařadit boxerskou vložku Tomáš Jiránka, skvělou hru ve čtyřech nebo také první brankový zápis v této sezoně pro mladého obránce. Daniel Graca dokázal vstřelit úvodní branku utkání a před domácími fanoušky se trefil v 1. lize za Áčko úplně poprvé.

Dnes jste si připsali další domácí výhru a další tři body do tabulky, v tabulce domácích zápasů jste mj. dokonce první. Jak to bylo těžké utkání?

První zápas v Mostě jsme prohráli, takže jsme věděli, že nás nebude čekat lehké utkání. A taky to tak bylo. První třetinu jsme hráli pasivně, čekali jsme na soupeře, Most měl i více šancí ale naštěstí jsme to ubránili a do druhé třetiny jsme šli s náskokem 1:0. Od druhé třetiny jsme už hráli náš hokej, začali jsme bruslit, zápas jsme rozhodli a pohlídali až do konce.

Kde si myslíš, že nastal zlom, byla to parádní hra čtyř proti čtyřem ve druhé třetině? Čím to bylo, že jste najednou soupeře výrazně přehrávali?

Myslím si, že od druhé třetiny jsme zase začali více bruslit, střílet a v tom byl ten zlom. Samozřejmě nám pomohla výborná hra ve hře 4 na 4, kde jsme dali dva rychlé góly.

Ty sám jsi vstřelil svou první branku v sezoně za AZet, vrať se ještě k té situaci.

Šel jsem do pinchingu v útočném pásmu, kde jsem vybojoval kotouč a přihrál do rohu Demovi (pozn. redakce Martin Jakúbek), který mi to pak vrátil a já už jsem byl sám před brankářem. Viděl jsem, že šel dolů a měl místo mezi nohama, tak jsem to tam poslal. Byl jsem velmi rád, že jsem poprvé skóroval zrovna doma před tak úžasným publikem, což se mi loni nepovedlo.

Jak jsi spokojený se svými dosavadními výkony, například v tabulce pravdy máš +4

Tohle hodnocení nechávám na trenérech, ale snažím se vždy podat stoprocentní výkon na ledě, vždy hraji pro tým. Ale stále mám, co zlepšovat.

Jak se cítíš na ledě? Je to lepší oproti minulé sezoně, jsi klidnější, věříš si více?

Určitě se cítím lépe než loni a poslední dvě domácí utkání, co jsem nastoupil od začátku, se cítím na ledě dobře. Více si věřím na kotouči a taky se více snažím podporovat útok.

Během sezony jsi nastupoval i v Karviné, odehrál jsi tam 5 zápasů s bilancí 1+1, jak vnímáš přechody mezi 1. ligou a 2. ligou?

Tak je to velký výkonnostní rozdíl. Ve 2. lize se méně bruslí a je to taky méně taktické. Pro mě je to ale velké plus, protože jsem si tam hodně zahrál. Dostal jsem hodně prostoru a hlavně klid na holi. První dny v první lize mě dost bolely nohy, tak jsem je zase musel rozjezdit (úsměv). Ale už jsem si zvykl.

K dalšímu utkání jedete do Benátek nad Jizerou, ty drží 10. příčku, ale bude na vás čekat dobře bruslící mladé mužstvo, jak vidíš to utkání ty?

Tak v Benátkách nás čeká rozhodně těžké utkání. Víme, že je to farma Liberce a tím pádem využívají jejich mladé hráče. Je to velmi dobře bruslařsky vybavené mužstvo a nás čeká dlouhá cesta, takže to bude určitě náročné utkání. Ale jedeme tam pro vítězství.

Havířov se nachází v tabulce na čtvrté pozici a až za vámi jsou kluby jako je Jihlava, Budějovice… Jak vidíš tu situaci ty, asi spokojenost.

S naším umístěním jsme velmi spokojeni. Letos je soutěž strašně vyrovnaná, nejsou tady takové velké rozdíly jako loni, jako byla například Mladá Boleslav. My ztrácíme 5 bodů na prvního a na nás se tlačí ze spod tabulky mnoho mužstev a každý bod rozhoduje.