VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Ohlédnutí za sezonou 2014/2015 – 8 + 7. třída

14.04.2015 | Josef Nudera

V dalším hodnotícím článku se přemístíme mezi starší žáky. Nejstarší z této kategorie, tedy 8. třída, skončila na třetím místě tabulky, 7. třída se umístila na osmém místě ze šestnácti týmů. Sezonu jsme krátce shrnuli a nechali zhodnotit trenéry.

Hodnocení 8. třída

Havířovští „osmáci“, tedy kategorie, která je poslední před přechodem do mladšího dorostu, neodehrála vůbec špatnou sezonu, spíše naopak. V celkové tabulce se Havířov umístil na 3. místě, za celky Vítkovic a Třince.

„Myslím si, že tato kategorie 2001 odehrála dobrou sezonu. Podle výsledků jsme hráli vyrovnaně se špičkou tabulky, což je Třinec a Vítkovice. Třinec jsme porazili, s Vítkovicemi jsme takové štěstí neměli, i když jsme s nimi hráli vyrovnanou partii a několikrát vedli. Celá sezona byla, co se týká výsledků, vyrovnaná,“ hodnotil sezonu v podání osmé třídy hlavní trenér této kategorie Michal Janeček.

Jak jsme už zmínili, 8. třída odehrála dobré zápasy a řada kluků bude mít šanci i v budoucnu uspět a hokej i nadále hrát. Tato třída, ročník 2001, měla mezi sebou velmi šikovné hráče, kteří se dostávali i do výběrů.

„Jsou tam šikovní kluci, kteří by mohli do budoucna hokej hrát, záleží na nich, jakým způsobem se k tomu postaví. Jsou tam vyspělí kluci – Jonáš Peterek, Petr Smička, Roman Čipera a Ondřej Grygar. To jsou kluci, kteří, když na sobě budou pracovat, mohou to někam dotáhnout,“ vyzdvihl několik jmen trenér Michal Janeček.

Celkově odehrála „osmička“ 28 zápasů, ve kterých dokázala vyhrát 19 utkání, ve třech případech remizovala a pouze šestkrát odcházela z ledu poražena. To je nejmenší počet porážek v celé lize společně s Třince, za prvními Vítkovicemi, které měly o tři porážky méně.

Celkovou tabulku 8. třídy naleznete ZDE

Výsledky 8. třídy naleznete ZDE

„S touto kategorií jsem velice spokojený, kluci poctivě pracovali. Nemohu říct, že by mi někdo vypadl, že by nechtěl. Kluci v této kategorii mě překvapili. Celosezónní snaha byla mimochodem odměněna tím, že jsme vyjeli na zájezd do Švédska, kde jsme si zkusili hokej na mezinárodní úrovni,“zakončil hodnocení trenér 8. třídy.

Hodnocení 7. třída

Na havířovské „sedmáky“ čekala Liga starších žáků, tedy ročník 2002, která byla složena z celků Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Na hráče čekalo více cestování a daleko více soupeřů.

Havířov dokázal v sezoně vyhrát 16 utkání, šestkrát remizoval a ve 12 případech odešel s porážkou na kontě. Celkově odehrála 7. třída v soutěži 36 utkání, což byla slušná porce. Zápasy zahrnovali i souboj s výběrem Slezska a Polska. O hodnocení této kategorie jsme poprosili trenéra Stanislava Sztefka.

„Výsledky nebyly po celou sezonu špatné. S některými týmy mohli kluci odehrát daleko lepší zápasy,“ začal hodnocení trenér Sztefek.

Havířov v sezoně hrál na třech vlnách. Začátek sezony se vydařil a kluci dokázali vyhrávat zápasy. Okolo prosince a zkraje nového kalendářního roku šly výsledky dolů, aby se zase k výhrám mohli vrátit na konci sezony. To také potvrzuje trenér 7. třídy.

„Od září, kdy jsme vyhráli domácí turnaj, tak hráli měsíc až dva dobře. Pak přišlo uspokojení a výsledky šly dolů. S družstvy, se kterými jsme loni nebo předloni vyhrávali, jsme se trápili. Bylo to možná tím, že kluci přestali více pracovat na trénincích. O Vánocích jsme měli trochu větší krizi, ale dokázali jsme vyhrát turnaj na Slovensku. Závěr sezony ale byl lepší a předvedli jsme mnohem lepší výkony,“ zhodnotil celý ročník trenér Stanislav Sztefek.

AZ Havířov dokázal skončit v tabulce, která čítala 16 týmů na 8. místě se stejným bodovým ziskem jako měla sedmá Karviná a devátý Prostějov. Celkově získala 7. třída 38 bodů.

Celkovou tabulku 7. třídy naleznete ZDE

Výsledky 7. třídy naleznete ZDE

„Sezona byla nadprůměrná, hodnotil bych ji jako spíš úspěšnější, ale na druhou stranu jsem čekal, že budeme po celou sezonu hrát na té lepší úrovni daleko více zápasů,“ dokončil hodnocení hlavní lodivod 7. třídy Stanislav Sztefek.