Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ondřej Bláha: Už jsem naložil celé auto a převezl věci přes celou republiku do Havířova

11.05.2018 | Josef Nudera

Ondřej Bláha – velká posila na jedno z nejviditelnějších míst v týmu. Tohoto brankáře velmi dobře znáte z loňské sezony, co o sobě prozradil? Čtěte zajímavý rozhovor s ex-budějovickým brankářem.

Ondro, příští sezonu budeš v působišti, ve kterém jsi strávil velkou část loňské sezony. Jak se rodilo tvoje angažmá v AZetu?

Koncem ledna jsem se vracel do Budějovic a nevěděl jsem v jaké pozici tam budu. Skončil jsem na pozici dvojky a do play-off jsem zasáhl jen krátce. Rozmýšlel jsem se, co dál. Vše se vyřešilo po sezoně, kdy jsem byl volný hráč, lehce se to naťuklo, když jsem odcházel z Havířova.

Iniciativa přišla z tvé strany nebo ze strany AZetu?

Bylo to oboustranný. Po sezoně jsem dostal nabídku, se kterou jsem souhlasil a došlo ke vzájemné dohodě.

Konec sezony byl z pohledu AZetu a Budějovic zvláštní. Odcházel jsi z klubu, kde si působil skoro 3 měsíce, ale potkal ses s ním velmi krátce potom v play-off. Jak si to vnímal?

Bylo to příjemné, série mě o to více bavila. Škoda, že jsem do ní nezasáhl, ale bylo příjemný přijet zpátky do Havířova. Nedělalo mi to problém, byl jsem rád, že se hrálo proti Havířovu.

AZet v sérii neuspěl, dál šly České Budějovice, ale další kolo bylo konečné, bylo to asi velké zklamání?

Zklamání bylo obrovský. Tým byl posílenej, ale to mohl být problém, že tam bylo moc klíčových hráčů. Kladno hrálo týmově a zaslouženě nás porazilo. Z Budějovic odešlo asi 16 hráčů, vypadá to, že se to buduje znovu. Střední generace skončila a bude to těžká pozice postavit silný tým.

Zůstávají plány i na další sezonu stejné? Opět útok na postup nebo se Budějovice vydají cestou budování kádru?

Těžko říct. Přišel nový trenér – Venca Prospal, ten tomu dá dobrou koncepci. Uvidíme, jak to dopadne, ale vzhledem k množství fanoušků je postup nutný.

Jaký byl návrat do Havířova? Jaké byly pocity, překvapilo tě něco?

Potěšili mě nové mantinely. Je to staronové prostředí se stejnými lidmi, ale bohužel došlo k nějakým odchodům, ale to k tomu patří. Věřím, že se dá tým dohromady a budeme hrát dobrej hokej.

Minulý týden jste naskočili do suché letní přípravy. Tam se něco nového asi vymyslet nedá nebo tě něco zaujala, co není až tak obvyklé?

Příprava probíhá dobře, máme dobrého kondičního trenéra a trenéra gólmanů, se kterým také trénujeme. Je to dřina, ale sedí mi to. Vypadá to, že to má hlavu a patu.

Budete mít přípravu v těchto měsících nějak zpestřenou – nějaké soustředění?

Zatím se ke mně nic nedostalo.

V AZetu došlo k velké hráčské přeměně, zatím na bázi odchodů, jelikož tady bylo hodně hráčů na hostování nebo měli střídavé starty, ale odešli i hráči, kteří byli s týmem pevně spjatí. Jak to vidíš?

Vždycky, když odejdou hráči, kteří byli v klubu už několik let nebo byli oblíbení, je to vždy nepříjemné. Taky jsem to zažil, když odešel Pepa Straka nebo Tomáš Nouza – kolektiv se měnil a je to vždy na týmu, jak se s tím popere.

V květnu je těžké říct, jaké by mohly být ambice. Určitě by bylo super, kdyby se zopakoval ten loňský výsledek, ale předpokládám, že sis dal nějaké osobní ambice, jaké?

Před sezonou se osobní cíle moc neuvádějí. Chtěl bych chytat, co nejvíce a co nejlépe. Je tady o mě výborně postaráno. Bydlení mám stejné jako loni a jsem tady nastěhovaný na celý rok.

Fyzické stěhování už proběhlo?

Ano, už jsem celé auto naložil a dovezl přes celou republiku. Takže doufám, že to tady vydrží nějakou chvíli (smích).

Věřím, že postavíme dobrý tým, budeme hrát dobrý hokej a zaplníme tuto arénu.

Ať se daří tobě i týmu, děkuji za rozhovor.