Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ostrý start do přípravy - Na Vítkovice AZ zbrojí na ledě i v hledišti!

29.07.2015 | David Motloch

K&K PNEU Aréna po dlouhých tichých nocích opět ožije. Do startu letošní přípravy před novou sezónou už totiž zbývají jen poslední hodiny. AZ svou zápasovou pouť načne dlouho očekávaným soubojem s Vítkovicemi! Konfrontaci s extraligovým příslušníkem si AZ vyzkoušel i loni, přičemž zápas doprovázela bouřlivá atmosféra. Letos se v tomto ohledu nečeká nic jiného! Doveze rytíř Vítek do K&K PNEU Arény všechna svá zvučná jména? Podaří se Havířovu ostravskému rivalovi tentokrát alespoň vstřelit branku? Zápas startuje ve čtvrtek 30.7. od 18 hodin. Buďte u toho!

Rostislav Olesz v kádru Vítkovic i pro příští ročník

Vítkovický kádr doznal v létě řady změn. Trenérské duo Ladislav Svozil - Jakub Petr však může být s obměnou svého týmu vcelku spokojené. Z týmu sice odešel produktivní útočník Vladimír Svačina (Oceláři Třinec) a smlouva byla ukončena například i Ondřeji Romanovi nebo Rudolfu Hunovi, do ostravského celku se však podařilo přivést adekvátní náhrady.

Vítkovice bude v novém extraligovém ročníku i nadále reprezentovat bývalý hráč NHL - Rostislav Olesz. Ten strávil za mořem dohromady osm sezón, přičemž nejvíce zápasů odehrál jednoznačně za Floridu Panthers. Přestupy do Chicaga a New Jersey mu už tolik nesvědčily a jelikož se letos nedomluvil s žádným klubem na spolupráci, bude působit opět ve Vítkovicích.

Olesz přitom nepatří do starého železa, je mu stále teprve 29 let a pro Vítkovice by měl představovat hlavní hnací motor. Útočnou sílu se bude snažit rozložit také nově příchozí Stanislav Balán (Karlovy Vary). Obranu by měla vyztužit dvojice David Štich (Slavia Praha) a Karol Sloboda (Lada Togliatti).

Přípravu Vítkovice odstartovaly soubojem s Dynamem Minsk

Pravá síla mužstva se nejlépe projeví v konfrontaci s těmi nejlepšími celky. Toho jsou si ve Vítkovicích vědomi, a tak zástupci klubu zakomponovali do přípravy také dva zápasy s týmy ruské KHL. Hned ten úvodní nabídl souboj s Dynamem Minsk a Vítkovice v něm rozhodně neudělaly ostudu. Sympatickým výkonem podlehly přeci jen lepšímu soupeři o dvě branky - 3:5.

Trenéři Petr se Svozilem, kterým byla prodloužena spolupráce na další období, nasadili do utkání velmi silnou sestavu. Nechyběly v ní žádné zmiňované posily, včetně příchozího brankáře Pavla Kantora. Na ledě se proháněly i mnohaleté stálice jako je Jiří Burger nebo Petr Strapáč. Otázka tedy zní - Nastoupí Vítkovice proti AZetu s podobnou sestavou, anebo dají svým největším klenotům den volna?

Kompletní soupisku mužstva naleznete zde .

Staré známé tváře - Kdo vše se do K&K PNEU Arény vrátí?

Poměrně úzké spolupráci Havířova s Vítkovicemi napomáhá těsné rozpoložení obou klubů, a tak jsme v minulosti byli svědky působení řady vítkovických hráčů v dresu Havířova. Na aktuální soupisce mužstva figuruje hned deset jmen, která se více či méně ukázala také na havířovském ledě.

Jedná se o tato jména: Tomáš Pastor, Petr Strapáč, Erik Něměc, Michal Hlinka, Lukáš Kucsera, Petr Kolouch, Vojtěch Tomi, Patrik Zdráhal, Lukáš Klok a Jan Štencel. Kdo z nich nastoupí do čtvrtečního zápasu? To už rozhodnou samotní trenéři.

3 483 diváků - Loňský rekord přípravy

Takové číslo loni navštívilo havířovský stadion, a není žádným překvapením, že se tento rekordní trhák odehrál právě při vzájemném zápase s Vítkovicemi. Utkání skončilo lépe pro Vítkovické, kteří vyhráli poměrem 3:0, skvělé havířovské publikum si však utkání užilo na maximum.

Jak už to tak ovšem bývá, i Havířov se rád ve svých výzvách překonává, a tak při roční repríze duelu s Vítkovicemi vyplouvají na povrch dvě zásadní otázky. Dokáže AZ tentokrát vstřelit svému sokovi branku a potrápit jej? A dokáží fanoušci překonat své divácké maximum z loňské přípravy?

Trenér Mikeš proti Vítkovicím posily šetřit nebude

Kvalitní soupeř si žádá kvalitní výkon. Právě proto Havířov proti Vítkovicím, zdá se, nasadí svou nejsilnější sestavu. Chybět by v ní neměly posily jako Roman Maliník, Martin Kečkeš, Petr Kanko, Aleš Staněk nebo Marek Kalus. V brankovišti by měl dostat přednost Petr Matoušek.

Článek s informacemi o příchodech posil do AZetu si můžete přečíst zde.

Celý AZ opět v bílém!

Stejně jako loni, i tentokrát na tento zápas zbrojí také havířovští fanoušci. V minulém roce si před úctyhodnou kulisou připravili kromě chorea také svá bílá trika s jedinečným efektem. Jelikož se celá akce podařila na jedničku, bílá barva bude doprovázet i ten letošní zápas.

Pokud tedy chcete přispět k unikátní atmosféře v hale, oblečte si na sebe jakékoliv bílé triko, popřípadě si vezměte z domu libovolnou část oblečení s bílou barvou!

Předpokládaná sestava obou mužstev

AZ Havířov: Matoušek (Turšner) - Ostrčil, Krisl, Lenďák, Bezuška, Kečkeš, Graca, Bahounek - Sztefek, Pechanec, Maruna, Kalus, Maliník, Kanko, Staněk, Rimmel, Matějek, Bednář, Křibík, Vyčesaný, Slováček.
Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

HC Vítkovice Steel : Kantor (Šindelář) - Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Klok, Čerešňák, Pastor, L. Kovář – Szturc, Hlinka, Olesz – Kucsera, Balán, Vandas – Strapáč, Burger, Zdráhal – Húževka, Kolouch, J. Káňa
Trenéři: Ladislav Svozil, Jakub Petr.

Z utkání bude samozřejmě uskutečněn také textový on-line přenos. Pokud nebudete moct zápas přímo navštívit, můžete jej sledovat na odkaze zde.

Zápas startuje ve čtvrtek 30.7. od 18 hodin! Buďte u toho!