AZ Havířov

Patrik Rimmel: Povedly se nám i dobré věci, ale celkově hodnotím sezonu záporně

16.3.2017 | Darja Nytrová

S koncem sezony 2016/2017 budeme na webu přinášet hodnotící články jednotlivých kategorií a také rozhovory s členy vedení klubu. Dnes dostal prostor manažer klubu a v části sezony i asistent trenéra A týmu Patrik Rimmel.

Patriku, začněme asi tím nejdůležitějším tématem a to je A-tým. Jak byste zhodnotil letošní sezónu?

Sezóna A týmu byla, dle cíle, který jsme si určili, i dle výsledků v průběhu i na konci sezóny špatná. Samozřejmě byly i věci dobré, ale sezónu hodnotím záporně.

Co podle vás stálo za tímto neúspěchem? Objevilo se v průběhu sezóny něco, co byste nyní udělal jinak, než jste udělal?

Aspektů je samozřejmě více: před sezónou jsme týmu dost věřili a po přípravných utkáních a začátku sezóny možná ještě více. Marek Laco, chytal i v zápasech ve kterých nebyl 100% zdráv a při naší střelecké impotenci stačilo, když dostal tři branky (někdy bohužel i dvě) a prohráli jsme . Vsadili jsme na zkušenou obranu s tím, že budeme vyhrávat 2:1, 3:2, ale my jsme takhle zápasy prohrávali.

A co bych udělal jinak? Samozřejmě, při zdravotních problémech Mareka bych vzal brankáře z extraligy. Hráčské výměny bych udělal o 14 dní dříve a sehnal peníze na střelce (ale to je to nejtěžší).

Měla podle vás letošní sezóna i světlé chvilky? Co se Azetu v letošní sezóně povedlo?

Určitě měla a nebylo toho málo. Velice pozitivně hodnotím mládež a to jak nábor a mnoho nových malých hráčů a hráček, tak i kategorie žáků a dorostu. Oba dorosty hrály dobře a mladší je teď dokonce v semifinále play-off, což je velice dobré. Věřím, že některé z těchto hráčů za nějaký čas uvidíme v našem A týmu, nebo i někde výše.

Co se týká A týmu, tak i zde najdeme světlé okamžiky. Hodně utkání bylo velmi dobrých (Kladno, Slavia, Přerov, Prostějov), ale i další, při kterých se bavili i fanoušci. Zabudovali jsme další mladé hráče juniorského věku a v play-out jsme dokonce vyzkoušeli dorostence. Přivedli jsme do klubu nové partnery a i s městem jsou vztahy na dobré úrovni.

Velký ohlas měly i v této sezóně akce pro fanoušky, a hlavně utkání na Mikuláše bylo určitě velice pozitivně hodnoceno.

Na konci října jste se stal asistentem trenéra, ale zároveň působíte jako manažer klubu. Jak těžké to pro vás bylo, když jste se ze dne na den ocitl ve dvou funkcích?

Bohužel jsme se v té době dostali téměř na samé dno tabulky. Bylo potřeba zareagovat a tak jsme se rozhodli pro toto řešení. Krátkodobě se to takhle dá skloubit.

Některé fanoušky potěšilo, jiní naopak byli zklamaní z výměny Antonína Pechance za Petra Kanka. Jak jste tuto výměnu vnímal vy?

To bylo zřejmé, že ne všichni budou spokojeni. Ale jak jsem již říkal, tato výměna měla přijít dříve. Pomohla oběma hráčům a i my, jako tým, jsme se zvedli. Samozřejmě by bylo nejlepší mít tady oba, ale nebylo to možné.

Hodně se teď mezi fanoušky řeší pohyby v kádru, především jména Pechanec, Kanko a Šafranek. Jaké změny se tedy dají čekat v hráčském kádru v další sezoně?

Pohyby určitě budou. Je potřebné se připravit na tu novou sezonu co možná nejlépe. Ne všichni v této sezóně na ledě odvedli to, co měli a dle toho budeme skládat tým. S některými se rozloučíme a někteří si budou muset místo v kádru vybojovat.

Vedení, trenér i fanoušci tady chtějí co nejvíce místních hráčů, ale je potřeba si říct, že někteří na to spoléhají a neodvádějí to, co by měli. Jak v zápasech, tak v trénincích, a o udělání něčeho navíc ani nemluvím. Na ledě by každý měl nechat srdce a odchovanec úplně automaticky. Hráče, které podepíšeme ihned oznámíme. Minimálně dva z výše uvedených hráčů od nás dostali velice dobrou nabídku.

Zeptám se ještě na tato jména: Dvořáček, Hlinka, Holomek. Počítáte s nimi nějak?

Je možné, že někdo z těchto hráčů tady zůstane, ale vidím to na maximálně jednoho.

Proč podle vás ztrácel AZ tolik bodů na domácím ledě?

Nedávali jsme branky, měli jsme špatné přesilovky. Je potřeba zvýšit agresivitu po celém hřišti a nebát se třeba i shodit rukavice.

Možná je ještě předčasné mluvit o cílech pro příští sezonu, ale jaké by mohly být?

Dostat se do desítky a potom bojovat o play-off.

Jak to vypadá s finančním pokrytím letošní sezóny?

Sezóna je pokrytá a tak tomu bude i v té následující. Pracujeme na navýšení rozpočtu.

Jaká trenérská dvojice povede AZ Havířov v příští sezóně?

Martin Janeček jako hlavní zůstává. Asistenta vybereme z několika kandidátů.

Jaký je váš názor na změnu systému WSM ligy?

Změnila se jen ve dvou věcech. Nesestupuje se a na soupisce musí být méně hráčů. Záleží na týmech samotných, jak to pojmou. Jestli to odehrají jen s mladými, nebo postaví konkurenceschopné týmy i se střední a starší generací hráčů.Tam kde nechodí diváci, mají menší motivaci. Farmy mají většinou dostatečnou sílu a nemyslím si, že nějak výrazně oslabí. Dle mého soutěž začne ve stejné kvalitě, ale v průběhu sezóny se soupisky u některých výrazně změní.

Kdybyste si měl trochu zaprorokovat... Kdo se dostane z 1. ligy do baráže a jak dopadne jeho soupeření s K. Vary a Pardubicemi?

Říkal jsem to i v sezóně, že Budějovice a Jihlava. Ta je pro mně složením týmu, taktikou, přesilovkami, přístupem i doplněním kádru kandidát na postup. Ovšem dle mého extraliga zůstane beze změn.

Je něco, co byste chtěl vzkázat fanouškům a na co se popřípadně mohou těšit v dalších měsících nebo v další sezóně?

Mohou se těšit na exhibiční zápas v příštím týdnu, květnový fotbalový turnaj, Dětský den ve stejném měsíci a tenisový turnaj v létě. Pracujeme na tom, aby se posunuly tyto i další akce zase dál a připravujeme jedno překvapení pro fanoušky - jak stávající tak i nové.

Chtěl bych poděkovat všem partnerům AZetu. Jak těm menším, tak i velkým za podporu v dalším roce. Bez nich by klub nemohl fungovat na této úrovni.

Velký dík patří Moravskoslezskému kraji a především statutárnímu městu Havířov.

A fanouškům, jako součásti klubu, bych chtěl poděkovat za podporu a mnohdy i trpělivost v této sezóně. Právě v ní se projevilo, kdo je s AZetem v dobrém i zlém. Věříme, že ta příští bude lepší a hlavně doma Vám budeme dělat větší radost!

Děkuji za rozhovor.

Instagram Youtube