VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Play-off je tady! Už dnes nás čeká odveta s Jihlavou

25.02.2014 | Petr Miklas

Třetím zápasem pokračuje čtvrtfinálová série mezi AZ Havířov a Duklou Jihlava, hosté potvrdili roli favorita a na vlastním ledě dvakrát vyhráli. Teď je řada na AZetu, který bude chtít ukázat, že je doma silný a nikomu nic nedá zadarmo. S podporou fanoušků v zádech by mohli hokejisté Havířova Dukle porážky oplatit a sérii vyrovnat. Přijď je podpořit i TY!

Ano, i když to před sezónou nikdo nečekal, máme tu čest vidět zápasy play-off 1. ligy i v Havířově. Už postup do play-off je pro AZ velký úspěch a překvapení pro všechny účastníky druhé nejvyšší hokejové soutěže České republiky. AZ tedy nakonec postoupil z šestého místa a vyzval třetí Duklu Jihlava, které scházelo 5 bodů na druhou příčku.

HC Dukla Jihlava

První dvě utkání se odehrály na ledě Horáckého zimního stadionu, kde domácí potvrdili pozici favorita a v obou případech se radovali z vítězství. AZ se však nedal zadarmo, v prvním zápase chybělo ke vstřelení branky velmi málo, pak by už byly šance Havířova na vyrovnání velké. Nicméně nepodařilo se, ale výkon Havířovských byl slibný a tak se jsme mohli očekávat, že Jihlavu porazí v zápase číslo dvě.

A opravdu, AZ do zápasu vlétl, měl několik velmi dobrých šancí, ale opět inkasoval jako první. Dukla si dokázala vypracovat čtyřbrankový náskok, AZ snížil na rozdíl dvou branek, ale domácí opět odskočili na třígólový rozdíl a Havířov už dokázal pouze snížit. Ani napočtvrté se tedy Havířovu v této sezóně nepovedlo na ledě Dukly vyhrát.

Velkou zásluhu na těchto výhrách měli Tomáš Čachotský, který má 4 bodů za 1 gól a 3 asistence a Filip Seman, jenž se trefil dvakrát a jednou nahrával. Dvěma přesnými zásahy se prezentoval i Adam Zeman, který se hodně přičinil o vítězství Jihlavy ve druhém zápase. Důležité byly i přesilovkové trefy obránců Jihlavy, jmenovitě to byli Miha Štebih a Jiří Dobrovolný.

Jihlavský trenér Petr Vlk do obou utkání nasadil Davida Ritticha, který se mu odvděčil vychytanou nulou a úspěšností zásahů 95,65%. Záda mu kryl Lukáš Sáblík.

Havířovští hráči předvedli, že si nechtějí play-off jen zahrát, ale že v něm chtějí i něco předvést. Havířov je překvapením sezóny, ale proč by nemohl jít ještě dál a celou hokejovou veřejnost šokovat vyřazením favorita? Je sice pravda, že zastavu 2:0 na zápasy se to může zdát nereálné, ale tím se zdál být i samotný postup do play-off. V prvním utkání nedokázal Ritticha překonat žádný hráč Havířova, ve druhém jej o neprůstřelnost připravil Petr Kanko, fenomén loňského play-off II. ligy. Další branky přidali David Klimša a obránce David Roupec. I trenér AZetu Jan Daneček má o jedničce v brance jasno. Opírá se o Lukáše Danečka, který v prvním zápase inkasoval dvakrát z dvacetisedmi střel a měl úspěšnost zásahů 92,59%. Ve druhém zápase už tak úspěšný nebyl a po čtyřech obdržených gólech přepustil své místo v brankovišti Petrovi Matouškovi, který se této úlohy zhostil dobře a z patnácti střel pustil za svá záda pouze jednu.

Přijďte fandit

Je tady hokejový svátek, play-off. Zápasy o všechno. Ve středu a ve čtvrtek se možná představí hokejisté Havířova na svém ledě naposledy. Možná to budou úplně poslední zápasy AZetu v této sezóně. Nebo se také může stát, že se AZ odrazí k náporu a vyhraje v obou případech. Pak by mohl předvést i senzační obrat v sérii a šokující postup. Tohle všechno jsou důvody, abys na stadionu nechyběl ani TY!

Přijďte podpořit AZ, prokažte jim tak svou důvěru a poděkování za celou sezónu. K zápasu láká i výrok Petra Punčocháře: „Já doufám, že diváci přijdou v co nejvyšším počtu a že nám pomůžou.“ Že jsou šance Havířova doma velké, potvrzují i další slova tohoto borce: „Doma si věříme mnohem více. V sezoně jsme doma získali hodně bodů, diváci nás poženou a určitě na Duklu vlítneme. Hlavně musíme proměňovat šance a dávat góly, to je základ úspěchu.“

Pokud z jakéhokoliv důvodu nemůžete navštívit zápas osobně, bude pro Vás připraven textový on-line přenos zde.

Pozor! Dá se očekávat vyšší návštěva a program začíná již v 17:50. Přijďte včas.

Sestavy týmů v posledních zápasech

AZ Havířov: L. Daneček (od 29. Matoušek) – Vosátko, Bezuška, Krisl, Roupec, Punčochář, Graca, Klimíček, Vydra – Škumát, Říčka, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, J. Daneček – Klimša, Haas, Kanko – Pechanec, Matějek, Rimmel.

HC Dukla Jihlava: Rittich – Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Horák, Čáp, Štebih – Čachotský, Prokš, Zeman – Seman, Hubáček, Důras – Haluza, Velecký, Štěpánek – Kuřítko, Malec.

Čtvrtfinálové série:

Mladá Boleslav – Benátky nad Jizerou 2:0 (5:2,3:1)
Olomouc – Litoměřice 2:0 (4:1, 7:1)
Havlíčkův Brod – Třebíč 0:2 (2:3sn, 1:2sn)