VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Po třech výhrách jede AZet o další bojovat do Kadaně

15.11.2015 | Jozef Valenčík

Havířovský tým musí být s posledními třemi zápasy spokojen, vždyť svěřenci trenéra Mikeše doma získali dva body s Benátkami, přivezli tři body z Prostějova a v posledním krásném utkání udolali také pražskou Slavii. Zběsilý kolotoč WSM ligy však na nic nečeká a naše hráče posílá k dalšímu zápasu do Kadaně, utkání začíná v 18:00.

Kadaň jako na houpačce

Kadaň je před každým novým ročníkem velkým otazníkem, farma extraligového Chomutova před letošní sezónou navázala spolupráci také s celkem Karlových Varů a tento mix zatím přináší průběžnou šestou příčku v tabulce. Jenže pozor, Kadaň doma a venku to jsou dva naprosto rozdílné týmy.

Zatímco venku se Kadaň trápí a získala pouze šest bodů, mimo jiné si Kadaň odvezla porážku v 10. kole z havířovského ledu, to doma je to naprosto jiná pohádka. Fantastických jednatřicet bodů řadí Kadaň jednoznačně do čela, co se tabulky domácích utkání týče. Tým prohrál na vlastním ledě jediné utkání a to v prodloužení, k tomu však přidal dalších deset výher a před AZetem je tak velká výzva, obrat téměř stoprocentního soupeře o body.

Poslední čtyři utkání tuto bilanci jednoznačně potvrzují, Kadaň po domácí výhře nad Motorem České Budějovice neuspěla v Třebíči. Následně však doma rozstřílela 8:2 Most a v posledním kole přišla venku opět porážka a to 7:5 v Jihlavě.

Dukla Jihlava – SK Kadaň 7:5 (3:2, 2:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 7. Seman, 7. Důras (Anděl, Grebenyuk), 9. Březina (Gríger, Malec), 29. Seman (Diviš, Štebih), 38. Prokš (Diviš, Honzík), 48. Březina (Seman), 59. Flek (Diviš, Kaláb) – 14. D. Kaše (Drtina, Račuk), 19. Šťovíček (Sloboda, Rohan), 43. Šťovíček (Hlava, Chrpa), 45. D. Kaše (Račuk, Chlouba), 54. Chlouba (D. Kaše).
Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Křivohlavý.
Vyloučení: 6:6.
Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1651.
Střely na branku: 34:36 Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5.

AZet drží sérii tří výher, rozchytal se také brankář

V havířovské brance došlo k rošádě, když v týmu uspěl na zkoušce Marek Laco, tak mohl být uvolněn na vlastní žádost Miroslav Svoboda. Laco však přišel do týmu přesně ve chvíli, kdy se do skvělé formy rozchytal Petr Matoušek. Ten vychytal domácí výhru s Benátkami, kdy byl důležitým faktorem mimo jiné v samostatných nájezdech, následně hrál velkou roli při výhře na ledě Prostějova a nejinak tomu bylo v posledním domácím zápase se Slavii. O výkonu brankáře se zmínil v pozápasovém rozhovoru také asistent trenéra Martin Janeček: Dnešní výkon byl týmový, když zaváhá jeden okamžitě jej nahradí druhý, když zaváhá druhý, tak je tam ještě brankář a přesně tak by to mělo vypadat a pokud tak budeme hrát dál, tak ty body budeme sbírat.

AZet se postupně ziskem osmi bodů prodral tabulkou výše, momentálně našemu týmu patří devátá příčka, ale na sedmou pozici ztrácí Havířov pouhý bod a tak je zde velká šance posunout se pořadím ještě výše.

AZ Havířov – Slavia Praha 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Kalus (Gřeš, Maliník), 11. Krisl (Sztefek, Korím), 37. Tomi (Lenďák), 50. Tomi (Matoušek), 60. Sztefek (Štumpf) – 14. Šafránek (Jiránek, Knot), 54. Mikulík, 57. Bahenský (Mikulík, Hruška).
Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Zídek.
Vyloučení: 6:6.
Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 3087.
Střely na branku: 31:33 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3.

V posledních dnech došlo v havířovském týmu ke změnám také v sestavě, asi tou nejvýraznější je start Jana Maruny ve Zlíně, kde se podařilo našemu hráči již prosadit také gólově. Jako revanš je v Havířově z extraligového celku Zdeněk Okál, který ve třech zápasech stačil nasbírat jeden gól a jednu asistenci. Na čele produktivity týmu se nadále drží Petr Kanko, ten posbíral zatím čtrnáct kanadských bodů, na záda mu začíná dýchat Antonín Pechanec se třinácti body.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

SK Kadaň: Dvořák (9. Dlouhý) – Drobný, Drtina, Trefný, Szathmáry, Blaha, Rohan, Černý – Račuk, D. Kaše, Chlouba – Zadražil, Kverka, Vrána – Hlava, Hejcman, Chrpa – Vaněk, Šťovíček, Sloboda

AZ Havířov: Matoušek – Bahounek, Krisl, Mazanec, Lenďák, Korím, Graca, Chroboček – Štumpf, Pechanec, Sztefek – Kanko, Meidl, Okál – Maliník, Kalus, Tomi – Gřeš, Hudeček, Matějek

Utkání startuje v pondělí 16.11 od 18:00 a Vy jej můžete sledovat prostřednictvím textovému on-line přenosu na tomto odkaze.

Ostatní zápasy 23. kola WSM Ligy

17:30 SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava