Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Podruhé a opět venku. AZ vyzve Benátky o první body do tabulky

12.09.2017 | David Motloch

WSM liga se rozjíždí na plné obrátky, a Havířov má před sebou již dalšího soupeře. Po neúspěšném představení na Slavii (1:5), se Havířovští ukáží na ledě Benátek nad Jizerou. Tentokrát si AZ užije roli favorita, ale záleží jen na něm, jak s ní naloží. Benátečtí vstoupili do soutěže skvěle a disponujím mladým a dravým týmem, který bude jistě hodně nepříjemný. Urvou přesto svěřenci trenéra Martina Janečka všechny tři body? Zápas začíná ve středu 13.9. v 17:30!

Příprava i start do WSM ligy v Benátkách na jedničku

Přestože klub ze středočeského kraje nebude v již zahájené sezóně 2017/18 patřit mezi favority soutěže, podle posledních výsledků mohou mít v Benátkách oprávněně hlavy nahoře. Už v přípravě se ukázalo, že bude třeba s týmem plným mladíků počítat. Svěřenci trenéra Jiřího Kudrny si kromě dvou porážek od pražské Slavie počíhali na všechny zbylé soupeře z WSM ligy, které měli na programu. V obou případech Benátečtí vyzráli na Kadaň (3:2, 5:4), a i když v odvetných zápasech podlehli, tak přesto získali skalp Litoměřic (4:3 pr.) a Ústí nad Labem (6:2). Vítězně skončily i zahraniční klání s celky EV Landshut, EVZ Academy a EC Red Bull Salzburg 2.

Pohodu v kabině hokejisté Benátek úspěšně přenesli i do úvodního zápasu WSM ligy. V něm se v roli hostujícího týmu střetli s Třebíčí a po výsledku 3:1 jim v tabulce náleží páté místo. V utkání s Třebíčí si hosté velice rychle vypracovali dvoubrankový náskok, a i když soupeř posléze dokázal snížit, obrat se již nekonal. Po brankách Hrníčka, Špačka a Kolmanna si Benátky připsaly všechny tři body.

AZ se chtěl odvděčit fanouškům, ale na Slavii neuspěl

To Havířov musí po úvodním kole řešit podstatně jiné záležitosti. Na Slavii svěřence trenéra Janečka sice nezajížděli vyloženě v roli favorita, ale výsledek 1:5 je přeci jen trochu krutý. Rozdíl čtyř inkasovaných branek zatím znamená, že se hokejisté AZetu musí dívat na soupeře z tabulkového dna. Není však důvod malovat čerta na zeď, dělat závěry hned po úvodním kole se totiž rovná šílenosti.

Na ledě Benátek bude AZ ve zcela odlišné situaci. Tentokrát se totiž, a to bez pardonu, budou očekávat všechny body. Trenér Janeček ale připomíná, že tak jednoduché to zkrátka nebude.

„Do Benátek jedeme s velkou pokorou a vědomím, že nás čeká více než těžký úkol. Tým je sice složen z mladých kluků, ale na druhou stranu, vidina zahrát si za extraligový Liberec, je silná. Chceme hlavně vstoupit do sezony úspěšně a kdy jindy mít možnost bodovat než v Benátkách?"

Dopomoct k výhře by mohl nadějný útočník Jan Bambula, který se jako jediný z řad Havířovských dokázal prosadit v prvním kole proti Slavii. V 16 letech to nemí vůbec špatný start! Zápas na Slavii nedohrál ruský obránce Viktor Postnikov, zda-li nastoupí do druhého kola, není zatím jasné. V brance by se opět mohl představit z Olomouce půjčený na střídavé starty Martin Falter. Příležitost může ale dostat také Marek Laco či někdo z náhradníků.

Papírově je Havířov favorit, avšak už loňská sezóna ukázala, že ve sportu rozhodují i jiné faktory. Ze čtyř zápasů AZ loni proti Benátkám vyhrál pouze jedinkrát a i ve výsledné tabulce si počínal hůře. Věřme, že nastal čas k otočení karty a Havířov opět potvrdí své kvality. Zápas startuje ve středu 13.9. v 17:30!

Sestavy z posledního zápasu:

AZ RESIDOMO Havířov: Falter – Krisl (C), Chroboček, Drtil, Postnikov, Petran, Staněk – P. Beránek (A), Sikora, Tomi – Fronk, Rác, Kanko – Illéš, Hudeček, Kotala – Bambula (A), Maruna, Pořízek.

Benátky nad Jizerou: Stezka – Kolmann (A), Husa, Havlín, Jan Bednář, Jandejsek – A. Dlouhý (A), Chrtek, Hrníčko – D. Špaček (C), R. Veselý, Psota – Teplý, Wiencek, Jeník – Bělohorský, Kuťák, Průžek.

Sledovat můžete i klasický on-line přenos zde.