Pondělní utkání sehraje AZet v Ústí nad Labem

28.09.2014 | Petr Blakala

Po vydařeném sedmém kole, kdy AZet porazil na domácím ledě Benátky nad Jizerou, se svěřenci trenéra Jana Danečka vydávají opět na daleký výjezd. Tentokrát je čeká dlouhá cesta do Ústí nad Labem, kde budou měřit síly s místním Slovanem. Pondělní utkání je naplánováno na 18. hodinu v ústecké Zlatopramen Aréně.

7. kolo ve znamení tříbodového Havířova a prohry Ústí s Piráty

V sobotním utkání měl Havířov cíl jasný – urvat tři body proti Benátkám nad Jizerou. To se také povedlo, i když byl zápas velmi vyrovnaný. Ve 3. minutě dokázal jako první skórovat hostující Bittner, o pár vteřin později vyrovnal domácí Loskot. Ve druhé třetině to bylo přesně naopak – do vedení se dostal Havířov zásluhou Tomiho, v následující minutě vyrovnal Špaček. AZet se však dokázal ujmout vedení sedm minut před koncem druhé třetiny, kdy se prosadil Říčka a definitivní tečku za utkáním učinil Sztefek.

“Odehráli jsme utkání s dobře bruslícím týmem, jenž bojuje až do poslední minuty. Letos už jsme si zvykli, že obdržíme první branku. Naštěstí kluci dokázali včas vyrovnat. Doufám, že nás tento výsledek odrazí k lepším výkonům,“ prohlásil těsně po utkání s Benátkami nad Jizerou trenér AZetu.

Autor: Petr Blakala

Do Ústí nad Labem vyrazil loňský extraligový tým z Chomutova. Skóre se otevíralo hned v první minutě, kdy se prosadili domácí trefou Kolafy, avšak tohle bylo ze strany Slovanu vše. Další branky vstřelit již nedokázal a na tahu tak byli Piráti. Za ty vyrovnával Šagát, kterého doplnil ve druhé třetině Koma a osm minut před závěrečnou sirénou přidal pojišťovací branku Hřebejk. Hokejisté Ústí se ještě pokoušeli něco s výsledkem udělat, ale žádný z nich nedokázal procpat kotouč za záda chomutovského brankáře.

Produktivita hráčů a postavení v tabulce

Ústecký tým se může spolehnout na prozatím nejproduktivnějšího hráče. Mluvíme o Jaroslavu Roubíkovi, jenž za sedm utkání nasbíral celkem 11 kanadských bodů (8+3). Číselně na tom není nejhůře také jeho kolega Tomáš Rod (1+7) nebo Vít Budínský (2+5). Nejvíce minut doposud odchytal Michal Petrásek, jehož procentuální úspěšnost se vyšplhala až na číslo 91,28%. Z celkem 218 střel inkasoval 19 branek.

Autor:

Na straně havířovského mužstva se pyšní devíti body dvacetiletý útočník Vojtěch Tomi (5+4). Gólově se dokázal prosadit také Jakub Šlahař (2+4). Tři kanadské body má na svém kontě například Radim Haas (3+0), Marek Loskot či Antonín Pechanec (2+1). V minulém utkání proti Benátkám nad Jizerou se do svatyně Havířova postavil Petr Matoušek – celková úspěšnost 92,06% z odchytaných 128 minut. Uvidíme, kdo dostane důvěru ve venkovním utkání proti Ústí nad Labem.

Aktuální pořadí těchto týmů vypadá následovně: Na lepší pozici se pohybuje havířovský AZet, který okupuje sedmou příčku a na druhý tým prvoligové tabulky mu scházejí dva body. Ústecký celek je na desáté pozici, avšak má pouze o jeden bod méně než Havířov. Uvidíme, jak se vyvine tabulka po pondělích duelech.