Potvrdí AZ body z Třebíče doma proti Mostu?

20.09.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V pondělí měla WSM liga jediné volné zářijové pondělí, a tak se jde na 6. kolo soutěže až ve středu. AZ se po úspěšném výjezdu na Horácko představí doma proti zatím poslednímu celku soutěže HC Most. Utkání začíná v tradičních 18:00.

HC Most – první výhra až v 5. kole

Mostečtí nevstoupili do letošní WSM ligy zrovna úspěšně. V prvním kole doma v severočeském derby vedli nad ústeckým Slovanem už o dvě branky, aby nakonec podlehli 3:4sn. Pak přišly porážky 1:5 v Přerově, 3:4 s Prostějovem a 0:7 v Č. Budějovicích. Až v minulém kole Severočeši zabrali a tentokrát to byli oni, kdo otočil domácí utkání proti Benátkám, a po brankách Černého a Roda v poslední třetině vyhráli 2:1. Celkově tak mají po pěti kolech 4 body a v tabulce jim patří poslední příčka, o skóre za Litoměřicemi.

V kádru Mostu najdeme už tradičně, kromě mnoha mladých hráčů, také několik výrazných hokejových osobností, spojených celkově s hokejem pod Krušnými horami. Díky spolupráci s nedalekým extraligovým Litvínovem mohou trenéři Jiří Doležal a Zdeněk Zíma v bráně využívat luxusní dvojici Marek Pinc-Tomáš Halász. V obraně jsou 1. ligou otřískaní Kamil Černý a Kamil Charousek a v útoku pak mj. velezkušení Vojtěch Kubinčák, Jan Alinč či Tomáš Divíšek. Ani tito borci však zatím nezaručují pro Most lepší než 14. místo v tabulce. Přesto nelze severočechy přehnaně podceňovat. Umí se totiž v těchto vodách pohybovat a překvapit třeba i soupeře zvučných jmen.

Sestava HC Most v posledním utkání:

Pinc – Černý, J. Novák, Strejček, Hora, Kokeš, Cvrk, Šefl – Kubinčák, Divíšek, Havlíček – Rod, Alinč, Smolka – Stříbrný, Válek, Řehoř – Havelka, Trübenekr, Mráz

AZ Havířov – v Třebíči návrat k poctivému výkonu

A nejen to. Havířovští zapomněli na nepovedené představení proti Jihlavě a na rozdíl od zápasu na Slavii to tentokrát na Horácku i bodově cinklo. AZ šel do vedení ve druhé třetině, když se počtvrté v sezoně trefil Michal Sztefek a ještě do druhé přestávky navýšil vedení kapitán Daniel Seman. Domácí v závěrečné třetině snížili, ale více už jim havířovští ve vypjatém konci utkání nedovolili. Po výhře 2:1 má AZ na svém účtu 9 bodů a ve velmi vyrovnané tabulce mu patří pohledná 5. příčka.

Asistent hlavního trenéra Martin Janeček po utkání řekl:„Věděli jsme, že Třebíč letos chytila dobře začátek soutěže. Přijeli jsme koncentrovaní, chtěli jsme hrát jednoduchou hru a to se nám i dařilo. Z jednoduchých brejků jsme dali dvě branky a jsme moc rádi za tři body, které jsme si vybojovali až do úplného závěru.“

Sestava AZ Havířov v posledním utkání:

M. Laco – Lenďák, Krisl, D. Seman, Bahounek, Korím, Nesvadba – Dvořáček, Haas, Sztefek – Kotala, Bednář, Hlinka – Štumpf, Pechanec, Maruna – Gřeš, D. Matula, V. Meidl.

Na výkon v Třebíči, stejně jako na domácí výhry nad Litoměřicemi a Kladnem budou chtít havířovští navázat i ve středu proti Mostu, což potvrzují slova klubového manažera Patrika Rimmela: „Všichni hráči až na Marka Kaluse jsou v pořádku. Kluci chtějí potvrdit dobrý výkon z Třebíče a opět před domácím publikem bodovat.“

AZ bude jistě proti Mostu favoritem, ale přesto také musí být připraven na houževnatého soupeře a hrát poctivě a možná i trpělivě.

Utkání začíná v v K&K PNEU Aréně ve středu 21. září v 18:00. Pokud se na zápas nedostanete osobně, je pro vás připraven tradiční textový online přenos.