VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Představení prvoligových soupeřů - SK Kadaň

22.08.2014 | Petr Blakala

Další díl představování prvoligových soupeřů je na světě. Dnes si představíme mužstvo Kadaně, které v loňské sezoně nepostoupilo do play-off a umístilo se pět příček za havířovským AZetem.

Loňská sezona Kadaně

V předchozí sezoně patřila Kadaň k celkům okupující spodní příčky prvoligové tabulky. Z dvaapadesáti utkání vybojovali 63 bodů, za což jim patřila konečná 11. příčka. Bilance Kadaně vypadala následovně: 17 výher, 2 výhry po prodloužení, 8 proher po prodloužení a 25 proher.

Mezi nejúspěšněji bodující hráče Kadaně patřil s třiatřicítkou na zádech Jiří Charousek, který měl na kontě po základní části 15 branek a 15 asistencí. Za ním se umístil Petr Jíra - ten vstřelil 11 gólů a na 16 branek přihrál. Třetí pozici si rozdělil Roman Chlouba společně s Karlem Tonem. Tito dva hráči bodovali celkem šestadvacetkrát.

Autor: Karel Vaculík

Hráčský kádr a realizační tým

V sezoně 2014/2015 bude působit jako hlavní trenér kadaňského A-týmu velmi zkušený Jaroslav Beck a asistentem mu bude Petr Martínek. Tato dvojice vystřídala duo Miroslav Buchal - Karel Soudek. 62 letý rodák z Prostějova působil především u moravských klubů. S mládeží pracoval například v Olomouci, Kometě Brno a dokonce také v Havířově. V seniorském hokeji pak nový vládce kadaňské střídačky vedl ve druhé lize Přerov, Prostějov, Techniku Brno či Šumperk.

"Snažíme se sestavit kádr, který bude konkurence schopný, rozhodně nechceme hrát třetí housle. Hodláme zkombinovat zkušené borce s mladými kluky, kteří ještě v loňském roce hráli za juniory. Ti mají chuť se prosadit, je na nich vidět, že je hokej opravdu baví a budou se chtít poprat o místo v týmu," informoval výkonný ředitel klubu Stanislav Mikšovic. Ten si také pochvaluje trenéra Jaroslava Becka, v němž vidí velkou výhodu.

Jak by měla vypadat sestava Kadaně? Do letní přípravy nastoupili tito hráči:

Brankáři: Miroslav Hanuljak, Jan Strmeň, Tomáš Maštalířský
Obránci: Aleš Pavlas, Jakub Trefný, David Dobrovolný, Daniel Opalek, Antonín Drobný, Martin Mazanec
Útočníci: Petr Jíra, Jiří Charousek, Jaroslav Kůs, Karel Ton, Marek Sikora, Roman Chlouba, Jakub Novák, Jan Hammerbauer, Lukáš Novák, Patrik Huňady, Tomáš Paleček, Jiří Fronk, Daniel Lehnert, Darek Hejcman, Radek Veselý.

"S těmito hráči počítáme, v tomto složení začínáme suchou přípravu. S některými hráči máme o smlouvách jasno, se zbytkem chceme ještě doladit nějaké drobnosti. Jednáme o podmínkách a vypadá to, že vše spěje ke zdárnému konci," prohlásil o kádru na novou sezonu Mikšovic.

Sestava Kadaně v posledním odehraném přípravném utkání proti prvoligovému Mostu

Kadaň: Mouček (Hanuljak) – Mazanec, Šulák, Opalek, Mrázek, Dobrovolný, Trefný, Pavlas - J. Novák, Hammerbauer, Andres, Lehnert, J. Charousek, Berlev, L. Novák, Ihňato, Jíra, Stehlík, Macháček, Chlouba, Havel

Přípravná utkání před sezonou 2014/2015

Kadaňští mají za sebou již šest přátelských utkání před novou prvoligovou sezonou. První utkání odehráli o den dříve než havířovský AZet. Do začátku nového ročníku jim zbývají odehrát ještě čtyři klání.

30. 7. Kadaň - jun Karlovy Vary 2:1
5. 8. Kadaň – Ústí nad Labem 1:3
7. 8. Kadaň – Litoměřice 2:3
12. 8. Benátky nad Jizerou – Kadaň 1:3
14. 8. Ústí nad Labem – Kadaň 2:3
21. 8. Kadaň – Most 3:2
25. 8. Kadaň – ETC Crimmitschau
26. 8. Litoměřice – Kadaň
28. 8. Kadaň – Benátky nad Jizerou
5. 9. ETC Crimmitschau - Kadaň

Autor: Karel Vaculík

Vzájemná utkání – AZ vs Kadaň

První vzájemné utkání v minulé sezoně dopadlo lépe pro Kadaň, která porazila Havířov v poměru 2:1. O výsledku se rozhodlo ve druhé části, kdy Kadaňští dokázali otočit vývoj utkání na svou stranu a jednobrankové vedení již nepustili. O měsíc později vyjel havířovský tým na kluziště Kadaně, kde už diváci viděli celkem šest branek. Pro AZet to bylo druhé neúspěšné utkání s tímto soupeřem, jelikož prohrál 4:2.

Třetí utkání zvládl lépe Havířov, který pár dní před koncem kalendářního roku porazil v K&K PNEU Aréně hosty z Kadaně 3:0 a nedal jim šanci ke skórování. Toto byla však jediná výhra Havířova, jelikož v únoru patřilo utkání opět Kadani, která porazila AZet 4:2. Uvidíme, jak si povedou týmy v sezoně 2014/2015.

V sezoně 2014/2015 čekají havířovský tým s Kadaní minimálně 4 další zápasy. První měření sil proběhne v K&K PNEU Aréně 20. 9. Druhé domácí utkání proběhne 3. 12. Venku se AZet představí 27. 10. a 14. 1.