Představení prvoligových soupeřů - Salith Šumperk

13.07.2014 | Petr Blakala

Další díl tradičních představovacích článků je na světě! Tentokrát si přiblížíme mužstvo ze severu Moravy - Salith Šumperk, který minulou sezonu bojoval o udržení v první lize.

Poslední sezona

Draci ze Šumperka zanedlouho vstoupí do čtvrté po sobě jdoucí prvoligové sezony. V té minulé však museli bojovat o udržení ve druhé nejvyšší hokejové lize, jelikož po základní hrací části skončili na dvanáctém místě. Za nimi zaostal pouze Beroun a Most. Draci se však v polovině sezony drželi s hokejisty havířovského AZetu ve středu tabulky, poté však přišlo několik proher a následný propad až na zmíněné 12. místo.

Bilance Šumperka v uplynulé sezoně byla následující: Z dvaapadesáti utkání vyhráli hokejisté ze severu Moravy celkem 14 zápasů a z 26 střetnutí nevybojovali ani bod. Ve dvanácti případech dospěly zápasy do prodloužení, kde šumperští hráči devětkrát vyhráli. Základní část ukončili s celkovým počtem 63 bodů a se skóre 139 vstřelených a 182 obdržených branek.

Autor: Karel Vaculík

Rozpis přípravných zápasů Salithu Šumperk před sezonou 2014/2015

12. 8. 2014 Salith Šumperk – HC Rebel Havlíčkův Brod (18:00)
14. 8. 2014 HC Rebel Havlíčkův Brod – Salith Šumperk (17:30)
18. 8. 2014 Salith Šumperk – MHK 32 Liptovský Mikuláš (17:00)
19. 8. 2014 LHK Jestřábi Prostějov – Salith Šumperk (18:00)
21. 8. 2014 AZ Havířov – Salith Šumperk (18:00)
22. 8. 2014 Salith Šumperk – LHK Jestřábi Prostějov (18:00)
28. 8. 2014 Salith Šumperk – AZ Havířov (18:00)
2. 9. 2014 Salith Šumperk – GKS Tychy (18:00)

Hráčský kádr Šumperka

Brankáři: Vladislav Koutský, Vratislav Vajner
Obránci: Petr Gewiese, Aleš Holík, Martin Novotný, Tomáš Sedlák
Útočníci: Tomáš Brunec, Vladimír Cink, Marek Haas, Patrik Moskal, Karel Plášek, Aleš Staněk, Daniel Vachutka, Michal Velecký, Lukáš Žálčík

“Tato soupiska je aktuální, nikoliv konečná. Určitě dojde ještě ke změnám,“ informuje Jaroslav Svoboda, PR manažer Salithu Šumperk.

Zdroj: hokejsumperk2003.cz

Autor: Lubomír Hynek

Vzájemná utkání AZetu s Šumperkem

V loňské sezoně se havířovský tým potkal se Šumperkem poprvé v K&K PNEU Aréně. Vítězně z toho vyšel Havířov, který dokázal ve třetí třetině strhnout skóre na svou stranu. Na začátku listopadu se tyto dva celky střetly v podhůří Jeseníků. Po šedesáti minutách však nebylo rozhodnuto a v prodloužení vybojoval o bod navíc AZet. Velký zápas se odehrál v polovině prosince, kdy se na zaplněném stadionu v Havířově bojovalo ze všech sil. Havířovští hokejisté otáčeli nepříznivý stav a ve třetí periodě nastříleli celkem čtyři branky.

Jediná výhra draků nad havířovským týmem přišla ve 45. kole základní části, kdy se na Tyršově stadionu v Šumperku prosadili domácí hráči třikrát a naší hokejisté nedokázali vstřelit ani jednu branku.

Odchod šumperského oblíbence

Působení maskovaného muže v Šumperku začalo na podzim roku 2010. Jedná se o Tomáše Štůralu, oblíbence šumperských fanoušků. Štůrala, který patří extraligovému týmu PSG Zlín, ukončil na jaře 2014 smlouvu s šumperským klubem. Právě v uplynulé mistrovské sezoně Zlína byl zapsán během play-off na soupisku mužstva. Důležité a velmi napínavé zápasy však sledoval pouze ze střídačky mistrů, jelikož mnoho prostoru při nadstavbě talentovaný brankář nedostal.