Představení prvoligových soupeřů – HC Most

16.08.2014 | Josef Nudera

V dalším díle našeho seriálu si představíme celek HC Most. Mostečtí neprožili vůbec dobrou sezonu a v 1. lize se museli zachraňovat až v závěrečné barážové skupině. Most druhou nejvyšší soutěž ČR udržel a společně s ním postoupil Prostějov.

Loňská sezona

Uplynulá sezona nemůže být v Mostě zapsána mezi úspěšné. Tamní hokejový klub prožil další z nepovedených sezon a dokonce se musel ve druhé nejvyšší soutěži udržet až v závěrečné baráži. Sezonu začal Most velmi špatně, což se s týmem vleklo po celou dobu. Mostečtí sice spolupracují s Litvínovem, ale ani to Baníku nepomohlo.

Po základní části zaznamenal Most pouze 11 výher a 41 porážek! Mosteckým se vůbec nedařilo, s tímto bodovým ziskem zaujal tento tým poslední místo tabulky. Na této pozici měli dokonce propastných 21 bodů ztrátu na předposlední Beroun. V následném play-out se Most dále trápil, bylo až neuvěřitelné s jakou bilancí tým končil. Vyhrál pouze jediný zápas, a to poslední kolo se Šumperkem. Dalších 9 zápasů Most prohrál.

Autor: Karel Vaculík

Baráž byla pro Most vysvobozením, jelikož se body nulovaly a tři úspěšní účastníci 2. ligy se střeli s Mostem a Berounem o účast v 1. lize. Baráž o 1. ligu dokázal Most vyhrát a udržel se tak mezi prvoligovými celky. Most prohrál pouze dva zápasy a s 18 body měl dvoubodový náskok na Prostějov.

Příprava na novou sezonu

Most pojal přípravu na novou sezonu po svém. Po dlouhé sezoně se tým připravoval sice kratší dobu, ale situace v tamním klubu je trochu jiná. Mostečtí skládají kádr za pochodu a není jasno, který hráč bude v týmu pro nadcházející sezonu hrát. Program přípravných zápasů začal Most zvláštním modelovým zápasem.

Modelový zápas se odehrál na tři třetiny a časomíra se nezastavovala. Jednalo se o utkání „s“ Litvínovem. Byly sestaveny dva týmy světlý a tmavý a proti sobě sehráli hráči tento zápas. Další utkání už bylo klasické, hrálo se na stadionu v Litvínově a Verva zvítězila 5:0, do třetí třetiny se prohodili oba brankáři. I utkání s juniorkou Litvínova bylo netypické. Hrálo se na dva nestejně dlouhé poločasy 35 a 45 minut a utkání skončilo velmi divokým výsledkem 10:6 pro Most.

V přípravě se střetne s Litoměřicemi, Sokolovem a Kadaní. Dále pak s juniorkou Litvínova a jihokorejským High 1.

Program přípravných zápasů

31. 7. 2014 Most – Litvínov 5:5 (modelový zápas)

Hráčský kádr

Situace v Mostě je více než nepřehledná. O přestupech klubový web prakticky nepíše. Hlavním důvodem může také být to, že se žádné přestupy zatím nekonají. Most spolupracuje s Litvínovem, působí jako farma Vervy, což přináší vždy spoustu problémů při sestavování kádru, jak před samotnými zápasy, ale také do celé sezony.

Most stále čeká, kterého hráče Litvínov uvolní a pošle do týmu. V současné době už Litvínov do Mostu poslal zhruba 8 hráčů, ale další stále pošle. S týmem trénují dva zkušení hráči s extraligovými zkušenosti, ale o konkrétních jménech se zatím nemůžeme bavit, jelikož tito hráči nemají v Mostě stále smlouvu.

Kádr se staví za pochodu a na ledě v současné chvíli trénuje zhruba 30 hráčů. Konečnou podobu dostane kádr pravděpodobně až první zářijový týden.

Sestava z posledního přípravného utkání

Sestava Most: Chabr - Hora, Čížek, Kousalík, Veselý, Strejček, Havelka, T. Procházka, Kužel - Nedrda, Hanzl, Tauš - Zavřel, Čmolík, Petruška - Mical, Goga, Szabo - Moravec, Musil

Slovo závěrem

Most bude i další sezonu patřit pravděpodobně k celkům, které budou okupovat spodní příčky tabulky. Bude hodně záležet na tom, které hráče do Mostu uvolní Litvínov, to bude alfou a omegou tohoto celku. Pro Most bude výhrou, když skončí na jiné než poslední pozici, jelikož se v letošním ročníku bude hrát podle nového systému, kdy poslední celek ligy padá do 2. ligy.

I přesto předváděl Most v loňské sezoně slušný hokej a podobnou hru můžeme čekat i letos. Mostečtí se budou pravděpodobně opírat o mladé hráče, uvidíme, jak si letos povedou.