VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Představení prvoligových soupeřů – Horácká Slávia Třebíč

08.07.2014 | Josef Nudera

Ve třetím díle „představovaček“ prvoligových soupeřů AZetu pro sezonu 2014/2015 si přestavíme celek Třebíče. Tento soupeř spolupracující s extraligovou Kometou Brno si připsal v minulém roce velmi dobrou sezonu, dokázal se dostat až do semifinále.

Loňská sezona

Poslední sezona se Třebíči povedla velmi dobře. Po základní části skončila na 5. místě, což byla pozice, kam útočil havířovský AZet. „Bílé hvězdy“ dokázaly tuto pozici uhájit pouze o lepší vzájemnou bilanci právě s Havířovem. Po 52 kolech základní části si připsala Třebíč 28 výher a 24 porážek. Celkový zisk bodů se zastavil na čísle 84, na 4. místo ztráceli „Horáci“ 5 bodů.

Po posledním kole základní části soutěže se rozhodlo o dvojicích do play-off. Vzhledem k tomu, že se Třebíči podařilo uhájit 5. místo, vyšel los ve čtvrtfinále na celek Havlíčkova Brodu. Jednalo se o velmi vyrovnanou sérii, zápasy se rozhodovaly až v samotných koncovkách! Série skončila po dramatickém průběhu 4:1 na zápasy právě pro Třebíč. Hned ve čtyřech z pěti případů se muselo prodlužovat nebo odjezdit samostatné nájezdy.

Postup do semifinále byl pro Třebíčské velkým úspěchem. Hráči tohoto celku tam, ale už nestačili na rozjetou Mladou Boleslav, i když je fakt, že se „Bílým hvězdám“ podařilo odehrát dobré zápasy. Série skončila 0:4 na zápasy.

Příprava na novou sezonu

V současné době si dopřává Třebíč, tak jako i ostatní celky, zasloužené volno po konci letní suché přípravy. Příprava trvala devět týdnů a plán následujících dnů je jasný. Horácká Slávia se sejde 21. července na oficiální přípravě na ledové ploše, kterou bude ještě kombinovat i se suchou přípravou. Jak uvádí oficiální web Třebíče, přípravu komplikovalo nestálé chladnější počasí, ale tréninky se podařilo odtrénovat prakticky podle představ.

Klub vydal i rozpis přípravných zápasů. Třebíčské prověří extraligová Olomouc a Kometa Brno, se kterou úzce spolupracuje. Stejně jako do Havířova přijede i do Třebíče celek Francie a dojde i k měření sil s nováčkem 1. ligy Prostějovem. V rámci přípravy se také odehraje tzv. regionální pohár. V tomto poháru nastoupí mimo Třebíče také Jihlava, Havlíčkův Brod a České Budějovice.

Rozpis přípravných zápasů Horácké Slávie Třebíč na sezonu 2014/2015

29. 7. Třebíč – Olomouc (17:30, přípr.)
6. 8. Třebíč – Kometa Brno (17:30, přípr.)
8. 8. Třebíč – Francie (17:30, přípr.)
12. 8. Prostějov – Třebíč (přípr.)
14. 8. Třebíč – Prostějov (17:30, přípr.)
19. 8. Třebíč – České Budějovice (17:30, regionální pohár)
21. 8. Třebíč – Jihlava (17:30, regionální pohár)
26. 8. Havlíčkův Brod – Třebíč (regionální pohár)
28. 8. České Budějovice – Třebíč (regionální pohár)
2. 9. Jihlava – Třebíč (regionální pohár)
4. 9. Třebíč – Havlíčkův Brod (17:30, regionální pohár)

Hráčský kádr

Od konce loňské sezony do začátků té nové se v týmech pravidelně doplňuje kádr, přichází posily. Horácká Slávia spolupracuje velmi úzce s Kometou Brno, což se projevuje i na složení kádru. Kádr Třebíče bude ještě doplněn těsně před startem soutěže, což můžeme předpokládat i vzhledem ke zmíněné spolupráci.

Odchody

Podle dostupných zdrojů se s kádrem Třebíče zatím nerozloučil žádný hráč. Můžeme, ale předpokládat pohyby mezi Třebíčí a Kometou Brno, které zatím nejsou uvedeny. Kádr není podle všeho konečný a bude se měnit.

Příchody

V současné době se podepisují nové smlouvy hráčů, kterým v současné době právě končí: Lukáš Paták, Milan Přibyl, Eduard Kadela, David Horký, Marcel Juráň, David Dolníček a Jiří Peroutka. Do kádru Horáků navíc přichází na střídavé starty z Komety Brno Jan Křivohlávek a Jan Wasserbauer. Z Pardubic přichází na střídavé starty posílit Třebíč Tomáš Kaut a ze Zlína Martin Čech. Horáci se mohou opřít i o Rostislava Malenu či z Jihlavy přestupujícího Václava Jaroše.

Celek Horácké Slávie povedou trenéři Jiří Mička a Radek Novák. Na pozici generálního ředitele je PaedDR Karel Čapek.

Slovo závěrem

V kádru Třebíče nedošlo k žádným výrazným posunům, dále funguje úzká spolupráce s Kometou Brno. Tým bude dostatečně sehraný a můžeme předpokládat, že si nemůže Třebíč nastavit před sezonou žádný jiný cíl než postup v play-off alespoň do semifinále, čehož dosáhly Bílé Hvězdy v loňském roce. Uvidíme, jak se bude v letošním ročníku dařit, jelikož se dá předpokládat, že do bojů v play-off zasáhnou i České Budějovice. Podle nového systému s předkoly opravdu nevíme, jak se situace vyvine. Přesto očekávejme Třebíč v tabulce vysoko.