VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Představujeme prvoligové soupeře - HC Frýdek-Místek

17.07.2016 | Jozef Valenčík

Nováčkem v kolotoči WSM ligy bude v sezóně 2016/2017 celek z nedalekého Frýdku-Místku. Farma třineckých Ocelářů je před novou sezónou velkou neznámou, jisté je pouze to, že se pro Havířov rodí zápasy s nedalekým soupeřem, který bude jak v hledišti, tak na ledě poutat pozornost.

Frýdeckomístečtí roli favorita druhé ligy zvládli

Loňská sezóna byla pro hokej ve Frýdku-Místku zlomová. Tým ohlásil úzkou spolupráci s extraligovým Třincem a ve druhé lize se rázem zařadil mezi hlavní aspiranty na postup. Těmto cílům bylo vše podřízeno, v základní části se jednalo o spanilou jízdu a podobná očekávání přinášelo z pohledu týmu také playoff. Až do finále se favorit soutěže prokousal bez výraznějších potíží, jenže v tom narazil na Vsetín a ten kousal více, než se čekalo.

S F-M se AZet potkal naposledy ve 2. lize

Ve finálové sérii Frýdek-Místek prohrával již 1:2 na zápasy a ke čtvrtému duelu se stěhoval na Lapač. Naplněný stadion ve Vsetíně chtěl zavzpomínat na staré úspěchy, ale Frýdek soupeře na jeho hřišti doslova smetl hned v úvodní třetině a zajistil si rozhodující zápas doma, kde již nenechal nikoho na pochybách, že právě on si zahraje baráž o postup do druhé nejvyšší soutěže.

V baráži narazili frýdeckomístečtí hokejisté na Tábor a Jablonec. Po spanilé jízdě, která zahrnovala čtyři vyhrané zápasy, se farma Ocelářů z Třince mohla radovat z vytouženého postupu do WSM ligy a tak se na tohoto nováčka můžeme těšit také v Havířově.

V nové sezóně s Kankem či Kaniou

Kádr Frýdku-Místku před novou sezónou skrývá mnoho otazníků. Dá se očekávat, že jeho přesnější podoba bude známá po uzavření soupisky extraligového Třince. Hráči, kteří se neprobojují mezi vyvolené v extralize, budou s největší pravděpodobností nastupovat právě v dresu farmářského celku v nižší soutěži.

Z hráčů, kteří se ve frýdeckomísteckém dresu v nové sezóně určitě neobjeví můžeme jmenovat loňského kapitána Pavla Kowalczyka, který své působení v týmu ukončil. Naopak mezi posily musíme řadit Petra Kanka, toho havířovské publikum velmi dobře zná. Nejlepší střelec havířovského týmu v loňské sezóně byl vázán smlouvou v Třinci a odtud zamířil právě do svého nového působiště.

Petr Kanko v nové sezóně oblékne dres soupeře

S Havířovem to bude zápas jako každý jiný a nezáleží na tom, jestli to je Havířov nebo Prostějov. Chci se vždycky připravit na ten daný zápas, co zrovna bude. Jako jo, mám v Havířově nějaké kamarády, žiju tam, mám tam rodinu, ale prostě teď jsem tady a mám tady práci, takže to beru tak, že to je zápas jako každý jiný“, řekl pro oficiální web Frýdku-Místku Kanko před zahájením letní přípravy.

Další již ohlášenou posilou je Jakub Kania, který naopak vyztuží defenzivní řady. Jeho kariéra zahrnovala několik týmů přes Třinec, Třebíč či Znojmo. V poslední sezóně hrál Kania na Slovensku v Piešťanoch a krom toho loni okusil také ligu v Polsku, kde odehrál třináct zápasů.

V přípravě se slovenským Martinem či Třincem

Poprvé na led by se Frýdek-Místek měl dostat začátkem srpna, kdy od druhého prázdninového měsíce má být ledová plocha připravená v domácí hale Polárka. První zápasový test na tým čeká 10. srpna, to se představí ve slovenském Martinu. Kromě něj se frýdeckomístečtí utkají s Přerovem či Prostějovem a také pochopitelně s extraligovým Třincem.

Z blízkého soupeře se mohou radovat v Přerově a Prostějově, oba celky se s F-M utkají v přípravě

Názory expertů

Novinkou letošních představovaček jsou názory expertů, tipovat postavení nováčka soutěže a ještě farmářského týmu není nic snadného. Nicméně manažer Patrik Rimmel společně s asistentem u A týmu Martinem Janečkem tento nelehký rozbor připravili:

Nováček soutěže. Nicméně tým, ve kterém bude hodně hráčů se zkušenostmi jak z extraligy, tak první ligy. Hodně bude záležet kdo a s jakou chutí bude do týmu chodit z Třince. Frýdeckomístečtí však určitě budou bojovat o playoff. Hodnotí nedalekého soupeře manažer Patrik Rimmel

Martin Janeček poté dodává: Pro nás se jedná o nesmírně zajímavého soupeře. Myslím, že půjde nejen o derby, ale také o zajímavý zápas pro havířovské fanoušky z hlediska známých jmen v týmu soupeře. Jak Lukáš Daneček, tak třeba Petr Kanko budou pro fanoušky velkým tahákem. Mám názor, že kromě Káňi a Kanii klub vyčkává a bude jako farmářský tým Třince těžit z mládí extraligového klubu. Ten bude prvoligový Frýdek-Místek využívat pro růst svých budoucích mladých hráčů a nějak si hlídat klidové postavení v tabulce WSM ligy. Nová jména a posily dle mého názoru přijdou až v srpnu po uzavření mužstva Třince. Můj tip 6. – 7. místo.