VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Představujeme prvoligové soupeře – Rytíři Kladno

30.07.2016 | Petr Miklas

Dalším účastníkem WSM ligy, kterého si představíme, je žhavý kandidát na postup do extraligy, celek kladenských Rytířů. Kladno, které dodalo našemu hokeji spoustu výborných hokejistů, v čele s legendárním Jaromírem Jágrem, je tradičním účastníkem extraligy, ale poslední dvě sezóny se marně snaží dostat zpět do nejvyšší soutěže. Letošní mohutné posilování je známkou toho, že Středočeši si napotřetí už postup do nejvyšší soutěže nechtějí nechat ujít.

Rytíři vyhráli základní část, ale v play-off nepřešli přes čtvrtfinále

Kladenští hokejisté v základní části naplnili roli favorita, když dlouhodobou soutěž vyhráli, ale v play-off narazili na houževnatého soupeře z Ústí nad Labem, který senzačně favorizovanému celku ukončil sezónu. Kladno podlehlo 4:2 na zápasy a, stejně jako rok před tím, nenaplnilo předsezónní předpoklady, když neprošlo přes čtvrtfinále, tenkrát prohrálo 4:3 na zápasy s Jihlavou. Tahouny týmu byla především produktivní dvojice David Stach – Vítězslav Bílek, přičemž Stach překonal rekord druhé nejvyšší soutěže v kanadském bodování, když si 51 utkáních připsal 91 bodů za 25 branek a 66 asistencí.

Změny před sezonou

Hokejisté AZetu s vítězem základní části prohráli tři ze čtyř vzájemných utkání, přičemž s tímto soupeřem dokázali držet krok na domácím ledě, kde vyhráli hned v 6. kole 2:1 po samostatných nájezdech. Havířov měl našlápnuto k vítězství i ve druhém domácím zápase, kdy po dvou třetinách vedl 4:2, ale Kladno drtivým nástupem do třetí třetiny obrátilo výsledek na konečných 5:6. Na ledě Rytířů musel AZet dvakrát přijmout porážku 5:2.

Kladno se s neúspěchem nehodlá smířit, tým sice opustili jak David Stach, tak Vítězslav Bílek, ale ti byli nahrazeni posilami velmi zvučných jmen. Z Ústí nad Labem se Rytířům povedlo získat Davida Tůmu a Petra Tenkráta, mimo ně pak extraligové borce Petra Tona, Miroslava Hanuljaka, Matěje Pekra, Jiřího Burgera, Jiřího Cetkovského, Petra Ulrycha, Jiřího Drtinu a posledním úlovkem je Peter Jánský. Tyto příchody bohatě nahradí ztráty Tomáše Pituleho, Michala Lukáče, Josefa Zajíce, Václava Skuhravého a Lukáše Mensatora. Změny přišly i na trenérském postu, kdy dvojici Lidický – Čermák nahradily legendy českého hokeje Pavel Patera a František Kaberle.

Rytíři mají v plánu 11 přípravných zápasů

Kladenský klub sehraje čtyři zápasy s extraligovými kluby, nejprve vyjede na led BK Mladé Boleslavi, poté na vlastním ledě přivítá Energii Karlovy Vary, se kterou se utká i doma. Mezitím zajede na jih Čech k utkání s Motorem České Budějovice. Následovat budou zápasy se soupeři z WSM ligy, kromě dvou utkání s Motorem to budou dvakrát Ústí nad Labem a Slavia Praha, jedno utkání Rytíři sehrají s Třebíčí. Za posledním letním přípravným zápasem Kladno vyjede do Hradce Králové, kde vyzve Mountfield.

Názory expertů:

Martin Janeček: „Kladenští určitě patřili a opět patřit budou k největším favoritům na postup. Loni tým v play-off vyhořel na houževnatém Ústí nad Labem, ale na Kladně tenhle neúspěch lidi kolem hokeje namotivoval a, podle příchodů hráčů, to vypadá na obrovský atak na postup. Někteří zkušení sice klub opustili (Skuhravý, Mensator), ale jména jako Hanuljak, Ton, Pekr, Drtina, Cetkovský, Tůma, Jánský nebo třeba Burger, je nejen nahradí, ale troufnu si říct, že středočeský klub bude daleko silnější než loni. Změny přišly i na trenérské lavičce. Ani tam nenechali nic náhodě a tým povedou, ačkoliv bez větších trenérských zkušeností, Pavel Patera s Františkem Kaberlem. Myslím, že tyhle ikony českého hokeje nemusím nikomu představovat. Můj tip je 1-2 místo.“

Patrik Rimmel: „Kladno bude jedním z favoritů soutěže. Přivedlo několik zkušených, velice kvalitních, hráčů. Je otázka, jak se vyrovnají s méně taktickou, ale hodně bruslící soutěží s velkým počtem mladých hráčů.“