VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Příprava žákovských týmů vyvrcholila soustředěním v Beskydech

25.06.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Stejně jako A tým, absolvovali v předchozích dvou měsících, pod vedením trenérů Jana Danečka a Michala Janečka, svou suchou přípravu také azeťácké žákovské týmy. V případě 5. - 7. třídy pak vše vyvrcholilo na pětidenním soustředění v Komorní Lhotce.

Šéftrenér žákovských kategorií Jan Daneček nejprve poodhaluje záměry se kterým se soustředění připravovalo. „My jsme to soustředění pojali tak trochu netradičně. Naším cílem nebylo jen přenést klasické tréninky do jiného prostředí, ale dopřát dětem to co jim nejvíce chybí. Tedy co nejvíce pohybu venku na čerstvém vzduchu, a aby si oddechly od té techniky, která je jinak všude obklopuje. Mobily a další zařízení totiž neměli, kromě večerního zavolání rodičům, k dispozici. Našli jsme si krásné místo – Penzion v zátiší v Komorní Lhotce. Splňoval to, co jsme potřebovali. Byl mimo civilizaci, ale na druhou stranu nám nabídl možnost různých pohybových aktivit a také vycházek na okolní horské turistické chaty."

Samozřejmě ale i v kásném beskydském prostředí probíhaly tréninky. "My jsme to pojali tak, že vždy dopoledne jsme s klukama tvrdě pracovali. Na louce u chaty dělali cvičení především na posílení nohou, ale i agility cvičení na zbytek těla. No a odpoledne jsme se vydávali na tůry na některý z okolních vrcholů – Prašivá, Kotař, Godula, Ropička. Kluci to zvládli parádně a zejména na úterním skoro celodenním výletu, kdy ušli 18 km, ukázali, jak mají dobrou fyzičku. Někteří totiž byli schopni ještě i potom hrát u chaty fotbal."

Zkušený kouč byl s celým průběhem akce velmi spokojen. "Nechtěli jsme, aby byli děti zavřené v tělocvičně nebo posilovně či učebně při probírání teorie. Opravdu jsme to zaměřil tak, že od rána do večera byly, kromě společného stravování, venku. A v tomhle ohledu soustředění splnilo přesně to, co jsme požadovali. Celé soustředění tak hodnotím, vzhledem k průběhu i tomu prostředí, ve své kariéře hodně vysoko. Samozřejmě jsme na to byli celý tým. Jako trenéři já a Michal Janeček plus Pavel Konieczný, a pak dvě vedoucí týmů Vlaďka Kubíčková a Jana Karasová. Ty se nám staraly o takové to zázemí kolem dokola. Všem chci poděkovat za spolupráci," uzavírá hodnocení soustředění Jan Daneček.

Jak už bylo napsáno dříve, samotná letní příprava žákovských kategorií nicméně začala už téměř před dvěma měsíci. Co bylo její náplní? "Celé období suché přípravy jsme se snažili udělat pestře. Aby kluci zažili jak ty těžké tréninky, tak hry, zapojili jsme do toho trenéry juda a atletiky. Využívali jsme naši halu, výborně vybavené atletické hřiště u stavební průmyslovky, louku na Lučině a kluci odvedli za ty necelé 2 měsíce velmi mnoho práce. I podle odezvy od rodičů víme, že se fyzicky hodně posunuli. Což je známka, že příprava měla hlavu a patu. Taky jsme se snažili odstraňovat některé nedostatky, které jednotlivé ročníky trápily. Osmáci více pracovali na kondici, ti menší na koordinaci apod.," shrnuje trenér Daneček.

Letos byl do přípravy některých žákovských týmů zařazen i jeden trénink týdně na ledě. Za ním dojížděla 6. a 8. třídy (a také ml. dorost) na porubský ZS. „Já jsem ještě donedávna zastával názor, že v létě by si hráči měli od ledu a hokeje odpočinout. Ale časy se mění a my v tom nejsme samozřejmě ani jediní či nějaká výjimka. Samozřejmě je rozdíl, jestli jste na ledě jednou, nebo čtyřikrát týdně. Já to beru jako takovou údržbu. Aby kluci neztratili kontakt s ledem. Jsem s těmi tréninky na ledě spokojen, protože i když by někdo mohl říct, že se to jednou týdně ani nemůže nějak projevit, tak na klucích je vidět jak jsou natěšení a jak je to baví,“ hodnotí tuto novinku v přípravě Jan Daneček.

Zkušený trenérský matador však zároveň přidává i jeden osobní názor. "Osobně mě trochu mrzí, že tu možnost nemáme na našem stadionu. Možná bychom měli zapřemýšlet a v situaci, kdy nemáme v Havířově druhou ledovou plochu, tak bychom mohli spoustu práce na ledě udělat v tomto období. A navíc by mohla správa haly nabízet led k pronájmu i klubům z okolí a tím vydělat nějaké prostředky. Já jsem u hokeje už skoro 50 let a za u dobu se ta ledová ploch ani jednou nenatáhla někam do toho letního období. A to je škoda."

Na závěr přinášíme ještě několik fotografií ze soustředění v Komorní Lhotce: