Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Proti Jihlavě chceme ukončit sérii bez vítězství, hlásí David Klimša

17.11.2014 | Tomáš Vlček

David Klimša neměl sice, z hlediska svých výkonů, ideální vstup do soutěže, ale postupně se rozehrál a už je opět platným členem havířovské hokejové družiny. Jak hodnotí výkony své i postavení týmu v tabulce a co říká na své putování sestavou, odhaluje následující rozhovor.

Davide, vraťme se ještě na chvíli k vašemu poslednímu zápasu. Do Litoměřic jste jeli trochu s obavami, jak proti ofenzívně silnému domácímu týmu obstojí naše mladá obrana. Nakonec jste inkasovali jen jednou, ale přesto to na body nestačilo.

Byl to vyrovnaný a spíše defenzívně hraný zápas. My jsme do něj nastupovali s tím, že hlavně v první třetině nechceme inkasovat. Takže jsme hráli více defenzívně a domácí se tomu přizpůsobili. Dvě třetiny to byl hodně vyrovnané. Bohužel na začátku té třetí jsme si nepohlídali hráče před naší brankou a byl z toho gól. Nám to tam, i přes některé šance, naopak nenapadalo. Byly tam nějaké tyčky, netrefené prázdné branky. Trenéři hodnotili náš výkon jako dobrý, jen nám to tam tentokrát nepadlo.

Autor: Karel Vaculík

Byl to tedy další ze zápasů s týmy z úplné špičky prvoligové tabulky, ve kterém jste byli vyrovnaným soupeřem. Ukazuje se, že pozice AZetu asi tedy nebude jen náhodná a šťastná. Překvapuje tě, že hrajete tak vysoko?

My jsme chtěli hrát kolem pozic zajišťujících play-off. Ale věděli jsme, že když se nám budou dařit domácí zápasy a potvrdíme to i nějakými body z venku, tak vzhledem k vyrovnanosti ligy můžeme být i výše. Tým na to určitě máme. Každopádně s umístěním panuje spokojenost.

A jak jsi spokojen se svými výkony a přínosem týmu?

Spokojený moc nejsem, určitě to mohlo být lepší. Hlavně začátek soutěže, asi tak prvních deset zápasů, jsem se docela trápil. V poslední době mi to tam padá více, tak snad to vydrží. Uvidíme, jak se mi bude dařit a jaká bude důvěra od trenérů.

Autor: Karel Vaculík

Letos jako křídlo hodně „putuješ“ sestavou. Vystřídal si už téměř všechny centry. Jak to snášíš?

Tak to bohužel je. Máme tady hráče na střídavé starty z extraligy, postihla nás nějaká zranění, takže sestava se samozřejmě mění a s tím souvisí i to, že mívám jiné spoluhráče. Ale to se netýká jen mě.

S kým se ti hrálo nejlépe? Koho bys k sobě postavil, pokud bys měl tu moc?

To je těžké říct, některé zápasy nám vyšly lépe v jednom složení, některé zase v jiném. Takže nemám nějakou jednoznačnou volbu. Ale dlouho jsem hrával s Mařkou a třeba zápas proti Kladnu nám vyšel parádně :-). Ale mnohem důležitější je myslím, jak vám ten zápas sedne, než s kým hrajete.

Autor: Karel Vaculík

V neděli vstoupil do stavu manželského tvůj spoluhráč Radim Haas. Ty už se v posledních dvou letech také přikláníš více k rodinnému životu. Byl ses podívat na jeho svatbě a nechystáš něco podobného i ty?

Já jsem nebyl, byl tam Peťa Matoušek. A svatbu taky nechystám. Já už svou rodinu mám :-). Můj syn mi roste přímo před očima a dělá mi radost. Vždy, když přijdu domů, tak jeho úsměv mi pomáhá překonat případné nezdary v hokeji.

Pojďme k poslednímu tématu a tím je středeční zápas s Jihlavou. Jak se těšíš na souboj s tímto slavným, a na první ligu výborným týmem, kterému se letos ale až tak nedaří?

Jihlava má výborný tým, který ještě tu svoji sílu v sezoně ukáže. No a co se týče toho zápasu, tak my budeme chtít vyhrát a ukončit takovou minisérii bez výhry.

Co bude na Duklu platit?

Hrajeme doma, tak bychom na ně měli vletět. Dát nějaké góly a pak uvidíme :-). Myslím, že Jihlava je atraktivní soupeř i pro fanoušky, tak by mohlo přijít hodně lidí a podpořit nás v cestě za vítězstvím.

Davide, děkuji za rozhovor a přeji ti, ať se ti daří.