VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

První derby sezony je zde, AZ zavítá na led Frýdku-Místku

24.09.2017 | Tomáš Vlček

První pondělní vložené kolo letošního ročníku WSM ligy pošle havířovské hokejisty na led nejbližšího soupeře – frýdecko-místeckých Rysů. Momentálně je to ale blízkost jen kilometrová, protože v tabulce je mezi oběma soupeři devět míst. Utkání začíná v 18:00.

HC Frýdek-Místek

Klub z města na obou březích Ostravice poskládal před touto sezonou poměrně hodně proměněný tým, ale ten, pod vedením pokračující trenérské dvojice Juřík-Malík, zatím šlape nad očekávání. Včetně předehrávky v Kadani má na kontě už 13 bodů a to jej staví do čela tabulky WSM ligy. Po úvodní porážce 1:2p ve Varech si cestou domů vyzvedli Rysi v předehrávce všechny body v Kadani. A i když pak doma podlehli Kladnu, další tři soupeře (Přerov, Litoměřice, Slavia) obrali o všech 9 bodů.

V sobotu se Rysi vydali na úspěšný lov do Prahy, odkud si, díky dvěma brankám v úvodní desetiminutovce, přivezli všechny 3 body.

Slavia Praha – HC Frýdek-Místek 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Piegl (Bartko), 7. M. Kovařčík (Mikulík). Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 607. Střely na branku: 21:22. Blokované střely: 10:10. Hity: 11:5. Vhazování: 35:32.

Sestava HC Frýdek-Místek: Strmeň – L. Kovář, Haman, Zahradníček, Ovčačík (A), Piegl, Bartko – Chmielewski, Pechanec, Kvasnica – J. Kalus, M. Kovařčík, Klimša (A) – Christov, Mikulík (C), Kofroň – Bajtek, T. Jáchym, Franek.

Trenér Jiří Juřík zápas zhodnotil takto:Myslím, že jsme odehráli velmi disciplinované utkání. Vyšla nám první třetina, kdy jsme byli efektivní v zakončování. Sice jsme si vytvořili ještě další šance, ale ty zlikvidoval vynikající Frodl. Potom jsme se soustředili trošku víc na defenzivu, což nám vyšlo. Jsme rádi, že si odvážíme tři body.“

AZ Residomo Havířov

Také AZeťákům se v sobotu podařilo připsat do tabulky tři body, když na svém ledě, v nepříliš kvalitním utkání, porazili poslední Kadaň 4:1.

AZ Residomo Havířov – SK Trhači Kadaň 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Tomi (M. Kalus, Drtil), 9. M. Kalus (Tomi), 55. Tomi, 60. Maruna (Kotala) – 8. Rob (Chrpa). Vyloučení: 4:2 Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.698. Střely na branku: 33:29 (13:12, 10:11, 10:6). Zblokované střely: 8:23. Hity: 22:16. Vhazování: 44:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Sestava AZ Havířov: Matoušek J. – Krisl (C), Chroboček, Drtil, Postnikov, Staněk, R. Havel – Kotala (A), Sikora, Kanko – M. Kalus, Hudeček, Tomi – Fronk (A), Maruna, P. Beránek – Pořízek, Cihlář, Gřeš.

Trenér Martin Janeček byl po utkání v hodnocení při zemi: „Věděli jsme, že vždycky máme těžké zápasy s Kadaní, u nás doma je to každý rok velké trápení. Zhodnotil bych to tak, že jsme se dotrápili k vítězství a teď už se jen zajímáme o pondělní zápas, kdy hrajeme derby s Frýdkem-Místkem.“ A směrem k pondělnímu duelu říká. „Na led Frýdku-Místku jedeme s respektem a pokorou, protože jde momentálně o lídra tabulky. Jsme si vědomi kvality soupeře, ale i když máme po Kadani starosti se sestavou, tak půjdeme do derby s přáním hrát to, co nás zdobilo v utkání s Českými Budějovicemi.“

Aktuální info o kádru přidává manažer Patrik Rimmel. "Na marodce jsou se zraněním horní části těla Illéš (cca měsíc), Tomi a Fronk (cca 7 dní) a Rác kvůli problémům se zuby (7 dní). Do utkání tak nastoupí poprvé v sezóně v našem dresu Daniel Kurovský a Marek Haas."

Sestava AZetu pro utkání s Frýdkem-Místkem

Dolejš (Laco)  - Havel, Krisl (C), Drtil, Postnikov, Staněk, Petran – Kotala, Sikora, Kanko – M. Kalus, Hudeček, Pořízek – Gřeš, Maruna, P. Beránek – Kurovský, Haas, Bambula.

Infografika

Zápas v hale Polárka začíná v 18:00, a pokud se ne něj nevydáte osobně, je z něj pro vás připraven tradiční textový online přenos.