VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

První zápas za muže – Vlastimil Malina

02.08.2017 | Petr Miklas

AZet včera v Ostravě sehrál svůj první přípravný zápas před sezónou, jeho soupeřem byly extraligové Vítkovice. Hodně speciální byl tenhle zápas pro Vlastimila Malinu, který si zahrál svůj první zápas v dresu Havířova a zároveň za muže. Aby toho nebylo málo, bylo to proti extraligovým Vítkovicím, jejichž je odchovancem a navíc se prezentoval gólem. Proto jsme si jej vybrali k pozápasovému rozhovoru, což byla další premiéra tohoto dvacetiletého útočníka.

Máš za sebou první zápas za AZet, podle mě povedený, byl jsi vidět a prosadil ses i gólově. Jak ten zápas vypadal z tvého pohledu?

Z toho gólu mám velkou radost, povedlo se mi to hned v mém prvním zápase za muže. Já jsem za áčko ještě nikdy nehrál a je to něco úplně jiného. Jsem moc rád, že mi Vítkovice umožnily jít do Havířova a teď tady bojuju o místo. Měli jsme velmi kvalitní letní přípravu, je to tady super nastavené. Ještě nás čeká hodně přípravných zápasů, kde se budu moct ukázat.

Jak jsi byl Ty osobně se zápasem spokojen?

Bylo znát, že je to první zápas. Utíkaly nám puky a hráli jsme takový řízený chaos, neměli jsme žádný systém, což bylo docela těžké. Nevěděli jsme, kam si máme najíždět a podobně. Výsledek určitě není dobrý, ale nedělal bych z toho žádné závěry. Myslím si, že AZet bude letos hrát hodně vysoko.

Mohl bys popsat ze svého pohledu svou gólovou akci?

Někdo mi to poslal dolů, viděl jsem, že je tam volno, tak jsem chtěl poslat puk na Cihlu (Dominika Cihláře) přes beka, od kterého se to odrazilo ke mně, a pak už tam byla prázdná branka.

Všiml jsem si, že Tě trenér posílal hodně na led i v závěru, byl jsi dost vidět na puku. Souhlasíš nebo to vidíš jinak?

No já si myslím, že jsem na puku právě moc nebyl, to musím zlepšit. Zlepšit se musím i na buly, strašně moc jsem buly prohrával. Musím si zvyknout na mužský hokej, je to mnohem víc silové a hraje se víc hlavou. A jak říkal pan trenér, není moc času se na takový hokej adaptovat. Musíme makat dál.

Říkal jsi, že to byl Tvůj úplně první zápas za muže. Jak na Tebe působili fanoušci a atmosféra, kterou vytvořili? Nebyl jsi nervózní?

Nervózní jsem nebyl vůbec. Spíš to bylo povzbuzující.

Jsi odchovancem Vítkovic. Jaké to pro Tebe bylo, zahrát si první zápas za muže právě proti Vítkovicím?

Bylo to hodně motivující. Já jsem snad nikdy nehrál za jiný tým, než za Vítkovice. Takže hodně těch kluků znám a oni znají mě. Takže jsem se chtěl ukázat, i před známýma a fanouškama.

Vy jste začali dobře, vedli jste 2:0 a nebyl poznat rozdíl mezi extraligou a WSM ligou. Ale pak se to zlomilo. Co bylo příčinou?

Hlavně naše zbytečná vyloučení. Hráli jsme strašně hodně ve čtyřech a to si proti týmu, jakým extraligové Vítkovice jsou, nemůžeme dovolit. Hráli jsme víc jak polovinu třetiny v oslabení a to strašně rychle ubývají síly. Takže tam se to lámalo. Za stavu 4:2 po time-outu se to trochu uklidnilo a vyrovnalo, ale po gólu na 5:2 už bylo v podstatě po zápase. Pak už se to jen dohrávalo.

Pojďme zpátky ke Tvému působení v Havířově. Jak vypadá z tvého pohledu letní příprava?

Z mého pohledu je to vynikající, revoluční příprava. Nebyla zaměřená na vytrvalostní běhy, spíš na sílu. Tréninky byly jednofázové a myslím si, že to všechny kluky hrozně bavilo. Bylo to daleko lepší, než třífázové tréninky a neustálé běhání.

Teď trochu mimo hokej. Stejně jako další hráči AZetu jsi poslal svou fotku z dovolené. Tvá byla s logem AZetu v písku, čímže ses zapojil do soutěže Léto s AZetem. Co Tě k tomu vedlo?

Už před dovolenou nám trenér říkal, že máme poslat pozdrav z dovolené. Já jsem na to zapomněl, ale pak mi přišla esemeska, kde nám psali, že někteří hráči už fotky poslali a jestli bychom byli tak hodní a taky něco s logem AZetu poslali. Tak jsem to poslal taky.

Ta tvoje je celkem dost povedená, co bys řekl, kdybys vyhrál soutěž, kde je cenou večeře s Honzou Marunou?

Honza je super kluk, takže bych byl za tuto cenu vděčný.

Vlasto, díky moc za rozhovor. Přeju Ti, ať se Ti daří ve zbytku přípravy a v celé sezóně.