VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Rekonstruované šatny ve Víceúčelové hale slouží spolehlivě 3 roky

21.06.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Momentálně probíhá v havířovské víceúčelové hale druhá fáze rekonstrukce šaten mladých sportovců. První fáze se uskutečnila na jaře a v létě 2014, kdy byly z prostředků statutárního města Havířov za 5 mil. Kč opraveny 4 šatny mládeže – juniorů, staršího dorostu, mladšího dorostu a také 8. třídy, zázemí pro trenéry, skladové prostory, prostor pro broušení bruslí a šatna pro rozhodčí.

Každá šatna je pro 25 hráčů, a hokejisté zde mají vlastní sociální zařízení a výkonný vzduchotechnický systém. Už tehdy panovala mezi mladými sportovci a jejich trenéry s novou úrovní šaten spokojenost, a ani po třech letech provozu tomu není jinak. Dobrou zprávou je, že vše slouží jak má a nic není rozbité.

Šatna mladšího dorostu

„Kluci tady na zimáku tráví 2 – 3 hodiny denně, takže je dobře, že mají k dispozici slušné a kulturní zázemí. Já bych řekl, že je to dneska takové pěkné standartní vybavení, které si určitě zaslouží. A i za ty roky intenzívního využívání jsou šatny pořád v pěkném stavu, což souvisí s patřičnou péčí, která je tomu věnována,“ hlásí trenér mladších dorostenců a vedoucí sportovního střediska mládeže Tomáš Potěšil.

Koupelna v šatně mladšího dorostu

Důležitou součástí rekonstrukce bylo i vybudování nové vzduchotechniky. „Bez ní to dneska nejde. Nejen, že díky ní rychleji schne propocená výstroj a je to nezbytné i z pohledu hygieny. Pokud v těch šatnách není, tak se tam nedá kvůli těm pachům ani vlézt, říká jednoznačně trenér dorostu Potěšil.“

Šatna 6. třídy je momentálně kvůli rekonstrukci druhé části šaten využívána k převlékání všech žákovských týmů

Ve zcela jiné situaci je však většina žákovských týmů AZetu, což potvrzuje i hlavní trenér těchto kategorií Jan Daneček. „My trenéři žákovských týmů můžeme dobře porovnat tu naprosto rozdílnou úroveň mezi šatnami před a po rekonstrukci. Jediná třída, která má už tu moderní šatnu je ročník 2006 (nastávající 6. třída). Hlavním plusem je, kromě dostatečné kapacity, samostatné sociální zařízení s několika sprchami. Všechny ostatní ročníky musely využívat jedny společné sprchy s jedinou toaletou a to ještě museli absolvovat cestu po chladné chodbě. Takže se někteří kvůli tomu ani nechtěli sprchovat, anebo u kluků hrozilo nachlazení. Pokud se i ostatní ročníky dočkají stejně vybavených šaten, tak to bude jen dobře. Navíc očekáváme, že díky moderní vzduchotechnice budou šatny i lépe odvětratelné a to opět pomůže zlepšit uschnutí výstroje a snížit nějaká zdravotní rizika.“

Společné sprchy a jedna toaleta pro šatnu hostů a čtyři šatny žákovských týmů - před současnou rekonstrukcí

Velký rozdíl vidí šéftrenér žáků Daneček i ve vztahu malých hokejistů k vybavení šaten. „V těch starých šatnách se kvůli stísněným podmínkám ani nedá pořádně udržet pořádek. Naopak v té opravené šatně mají dostatek prostoru, kvalitní skříňky, koberec a hezky obloženou koupelnu se záchodem, kde se nemusejí tlačit a proto je tam celkově příjemnější prostředí. Za celé tři roky se tam nic nemuselo opravovat a opotřebovanost je na běžné úrovni. Samozřejmě je na i nás dospělých, dohlížet na ty malé uživatele a jejich pořádek a vztah k tomu prostředí. U těch starších to je jednodušší, ti už tak nějak berou tu šatnu jako něco svého, tak si toho více váží,“ uzavírá trenér Daneček.

Šatna 7. třídy po vyklizení laviček - před současnou rekonstrukcí

Momentálně probíhající rekonstrukce druhé části šaten ve víceúčelové hale začala v květnu a dokončena by měla být v srpnu. Díky ní se kvalitního zázemí dočkají nejen hráči pěti žákovských týmů AZetu, ale také krasobruslaři, rozhodčí a návštěvníci veřejného bruslení.