VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Rozhodl jsem se jít to zkusit do Frýdku, ale je možné, že se ještě objevím v dresu AZetu, říká Lukáš Daneček

18.05.2015 | Petr Miklas

Od znovuobnovení AZetu v roce 2010 až do letošní sezóny byl oporou havířovských hokejistů brankář Lukáš Daneček. Ten po pěti letech opouští AZet a míří do druholigového Frýdku-Místku. V následujícím rozhovoru se krátce vrátíme k období před pěti lety a k důvodům odchodu populárního „Stevieho“.

Když jsi před pěti lety přišel do Havířova, napadlo Tě, že to bude tak úspěšné angažmá ?

Když mi tenkrát Martin Potočný volal, seděl jsem doma na zahradě. Říkal jsem si, že druhá liga pro mě asi není to nejlepší, protože jsem byl mladý a doufal jsem, že budu hrát někde výš. Ale pak jsem se s tím smířil, řekl jsem si, že rok dva v Havířově vydržím a pak se posunu někam výš. Nakonec z toho bylo pět let – neskutečných pět let. To co jsem zažil v Havířově, už asi nikde nezažiju, proto bych chtěl touto cestou poděkovat Martinovi (Potočnému) za to, že mě tehdy oslovil a že mi věřil. S klukama se nám povedlo postoupit do první ligy, bylo to nezapomenutelných pět let.

I tvoje pozice se postupně měnila, nejdříve ses pravidelně střídal s Adamem Vrbou a Petrem Matouškem a nakonec jsi byl jedničkou, dokonce i v první lize. V minulé sezóně jsi měl lepší statistiky než někteří extraligoví brankáři, kteří chytali v první lize. Asi jsi byl se svými výkony spokojen…

Tak určitě. Samozřejmě tam byly i výkyvy, protože i gólmani jsou taky jenom lidi, nejsou to stroje a někdy dělají chyby, občas to přijde na každého brankáře. Nejdřív jsem se v brance pravidelně střídal, v play-off jsem většinou chytal já a pak jsem se posunul na pozici absolutní brankářské jedničky týmu. Myslím si, že jsem tu roli zvládnul dobře. Já jsem své osobní statistiky nikdy moc neřešil, protože každý vždycky sleduje konečné umístění celého týmu. Dobrá čísla ve statistice samozřejmě uspokojí, ale na statistiky se nehraje, vždycky se počítá klubový úspěch.

Děkovačky v podání „Steva“ byly parádní

Teď tedy odcházíš do Frýdku-Místku, jak k tomu došlo a co bylo důvodem Tvého odchodu?

Došlo k tomu tak, že se začalo řešit, že ve Frýdku možná bude první liga a že tam bude farma Třince. Já jsem Třinecký hráč, tak jsem se jim sám ozval a zeptal se, jak to bude. Třinec mi dal volnou ruku, do ničeho mě netlačil. Takže jsem si v Havířově řekl o nějaké podmínky, jestli jsou schopni mi je splnit nebo ne. Třinec mi nabídl docela slušné podmínky ve Frýdku, kde je cílem postoupit do první ligy. Já jsem se rozhodl, že je po pěti letech čas na změnu. Třeba mi to pomůže posunout se někam dál, taky mi to pomůže lépe zabezpečit rodinu. Proto jsem se rozhodl tuto výzvu přijmout. Jsem si vědom toho, že to nemusí vyjít, ale jdu toho a snad to vyjde.

Cílem je postup do první ligy, což je dost těžký úkol, musíte vyhrát druhou ligu a potom baráž. Jak se na to těšíš?

Jdu do toho s tím, že musíme udělat co nejlepší výsledek. Snad se mi osobně podaří potřetí postoupit do první ligy, bylo by to super. Je to pro mě nová výzva, nová štace a zkusím se dostat někam nahoru – uvidíme, co bude dál.

Znamená to, že pořád doufáš v angažmá v extralize?

V extraligu už asi ne. Když se podívám na gólmany, kteří tam jsou, tak jsou velmi mladí. Je tam pět šest let rozdíl mezi jimi a mnou. Ale zase nikdy neříkej nikdy, třeba se podaří postoupit do první ligy a do Třince už je to pak z té farmy jenom krok. Udělám proto všechno, pokud by nabídka chytat extraligu přišla, určitě bych ji přijal. Zkusím to ve Frýdku na dva tři roky a uvidíme, co bude dál.

Tenhle pohled na nějakou dobu z Havířova zmizí

Takže je stále možné, že Tě uvidíme zpátky v dresu AZetu?

Určitě. Je možné, že i tuto sezónu. S havířovským vedením jsem se loučil úplně v pohodě, takže v případě nějaké nouze můžu přijít pomoct. Pokud mě bude Havířov chtít na střídavé starty, určitě budu pro, pak záleží jen na dohodě mezi kluby. Když by k tomu došlo, snažil bych se podat co nejlepší výkon, abych tomu týmu pomohl.

Ve Frýdku už trénuješ, jak se Ti tam líbí a jaké spoluhráče tam máš?

Vedení chce, aby ten manšaft byl silný, takže trénujeme už týden, máme kondičního trenéra, který s náma bude celou sezónu. Co se týče hráčů, tak bych řekl, že je to výběr těch lepších hráčů z druhé ligy, kteří hráli tady na Moravě. Ten tým tak za měsíc ještě vykrystalizuje, ale mám z toho dobrý pocit. Myslím si, že to bude dobré.

Lukáši, děkuji za rozhovor. Přeji Ti, ať se Ti daří a doufám, že Tě v Havířově ještě uvidíme.