SDO prohrál v Letňanech a play-off si nezahraje

Jozef Valenčík | 17.02.2017

O udržení teoretické naděje na účast v playoff vyjížděli starší dorostenci na dvojzápas do hlavního města. Sobotní duel s Letňany však Havířovu nevyšel a po porážce 4:1 tak přichází o naději zaútočit na čtvrtou příčku v nadstavbové skupině B, která zaručuje účast ve vyřazovací fázi. Poslední zápas odehraje starší dorost v sobotu v poledne se Slavií Praha.

ELSD - 15.kolo pá 17.2.17:00
HC Letci Letňany - AZ Havířov
4:1
(2:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Vlček (Klikorka, Pinkas), 7. Rousek (Schönbauer), 55. Larsen (Vlček), 58. Danov (Nedorost) – 1. Juhász (Bambula). Rozhodčí: Jílek – Beneš, Svoboda. Vyloučení: 4:4 navíc Gebbel (LET) a Hilšer (HAV) oba 10 min. nesp. chování. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely: 27:37 (5:9, 8:15, 14:13). Diváci: 49.

HC Letci Letňany: Hamalčík – Klikorka, Schönbauer, Gebell, Lytvynov – Pinkas, Nedorost, Soukup, Bílek, Danov, Vlček, Larsen, Rousek, Novák, Jelínek
AZ Havířov: Dufek – Thiel, Grygar, Máca, Szturc, Ševěček, Pavelek, Kuchař – Bambula, Urban, Hýsek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Juhász, Piš, Raček, Pawliczek

Do zápasu s Letňany vstoupil AZ výtečně. Už po 38 vteřinách hry se totiž prosadil Lukáš Juhász, který využil přihrávky Bambuly. Vedení Havířovu však nevydrželo dlouho, po pěti minutách srovnal Daniel Vlček a navíc za další minutu přidal druhý gól domácích Lukáš Rousek. V první třetině ještě musel AZ přečkat dvě oslabení, to se mu však podařilo.

Ve druhé části jsme byli svědky dalšího oslabení Havířova, to však při vyloučení Janečka trest nepřineslo. Ve 26. minutě dostali první přesilovkovou příležitost také hokejisté ze Slezska, ani ta však změnu skóre nepřinesla. Na světelné tabuli svítilo skóre 2:1 také na konci druhé periody.

Ve třetí třetině byl AZ stále ve hře, to platilo až do pětapadesáté minuty, kdy Peter Eg Larsen poslal Letňany do dvoubrankového vedení. Krátce poté sice byl vyloučen domácí Rousek, ale přesilovka AZetu naopak uškodila, když domácí ve čtyřech upravili konečné skóre na 4:1 brankou Dominika Danova

AZ tak touto porážkou přišel definitivně o naději na playoff, přesto nebude letošní sezóna hodnocena negativně, právě naopak.