SDO: Druhý zápas na Kladně vyzněl jednoznačně pro AZ

Tomáš Vlček | 24.01.2015

V sobotu po poledni nastoupili starší dorostenci AZetu na Kladně k zápasu proti druhému místnímu klubu - PZ. Tentokrát od úvodu nenechali nikoho na pochybách, že svou roli favorita hodlají beze zbytku splnit. Už v úvodní třetině nasázeli svému soupeři tři branky a v polovině utkání už, i díky třem využitým přesilovkám, vedli 5:0. Domácí ve třetí třetině vstřelili jen čestný úsěpch a tak se po jasné výhře 5:1 vezou do Havířova tři body. Dvěma brankami a jednou asistencí se na výhře podílel útočník Dominik Moravčík (na snímku). Další zápas sehraje AZ až v pátek 13. února doma proti Č. Budějovicím.

ELSD - 38.kolo so 24.1.12:00
HC PZ Kladno - AZ Havířov
1:5
(0:3, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 47. Vostárek (Toula, Vyšín) – 10. Moravčík (Mrowiec), 11. Pawliczek (Kosina, Cihlář), 19. Wróbel (Dudek, Moravčík), 30. Langer (Kosina, Mrowiec), 31. Moravčík (Wróbel, Dudek). Rozhodčí: Pavlovič, Matúška – Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 32:43. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
HC PZ Kladno: Karlík – Straka, Rampfel, Slatinský, Vlk, Němec – Toula, Ďuračka, Kučera, Lachman, Jizba, Vach, Novotný, Jeřábek, Nekvinda, Vostárek, Vyšín, Mrkvička
AZ Havířov: Sonnek – Srníček, Trombik, Dudek, Piskoř, Spálovský, Mrowiec – Pawliczek, Moravčík, Polak, Wróbel, Stružík, Langer, Peterka, Hendrych, Macuh, Kosina, Cihlář

Úvod utkání sice patřil domácím hráčům PZ Kladna, kteří si v 6. minutě připsali první větší příležitost prostřednictvím střílejícího Vostárka, ale jako první udeřili hosté z Havířova. Ti využili dlouhého přesilovkového tlaku, který nakonec v 10. minutě vyústil i ve vedoucí branku. Dominik Moravčík sebral domácí obraně ve středním pásmu kotouč a propálil i brankáře Karlíka.

O pár vteřin později mohlo být srovnáno, jenže tutovou šanci střílející Jeřábek neproměnil, když po své kličce zakopl o připravený beton brankáře Sonneka. Havířovští tento propad v obraně napravili druhou vstřelenou branku, které v 11. minutě dosáhl Dominik Pawliczek, který po sérii křižných přihrávek uklidil puk do odkryté branky. A aby toho nebylo málo, na pohodlný náskok tří branek zvyšoval v 19. minutě z mezikruží pálící Kamil Wróbel.

Iniciativa zápasu i nadále patřila jasně hostujícím hráčům z Havířova. Ve 27. minutě si AZ připsal další vyloženou šanci, když Moravčík krásnou individuální akcí sahal po své druhé brance v zápase, trefil však nakonec tyč svatyně domácích. Přesně v polovině utkání však hosté přeci jen přidali čtvrtou branku. Tentokrát už přesně mezi tři tyče zamířil Svatopluk Langer, který využil přečíslení 2 na 1.

Nechybělo moc, a o pár vteřin později mohl být havířovský náskok již pětibrankový, poskakující kotouč na hranici brankoviště však kladenská obrana nakonec dokázala uklidit do bezpečí. Jenže co naplat, pátý přesný zásah Havířova stejně dorazil, a to ještě v tentýž minutě. Své druhé branky docílil Dominik Moravčík, který propadlý puk za zády brankáře Karlíka pohotově uklidil do branky.

Třetí třetinu si Havířov už jen hlídal pohodlný náskok. Přesto ze svého tempa poněkud polevil, což vyústilo v kontaktní branku domácích. Ve 47. minutě se prosadil Martin Vostárek pálící z levého kruhu přesně mezi betony brankáře Sonneka. Téměř minutu před koncem utkání měl stejný hráč možnost přidat i druhou branku, to se však nakonec nestalo a zápas tak skončil poměrem 5:1 pro Havířov.