Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Sedmáci vezou z Ostravských hokejových her vynikající stříbro

30.08.2017 | Tomáš Vlček

AZeťácká sedmá třída se o víkendu zůčastnila Ostravských hokejových her - prestižního turnaje hráčů roč. 2005 a mladších. V ostré mezinárodní konkurenci se svěřenci trenérů Davida Svozila a Pavla Kubečky vůbec neztratili a nakonec přivezli skvělé stříbrné medaile.

Zápasy turnaje se odehrály na 3 ledových plochách - v Porubě, v Ostravar aréně ve Vítkovicích a v Multifunkční hale rovněž ve Vítkovicích. Turnaj měl 12 účastníků ze 4 zemí:

Skupina A: HC Vítkovice Ridera, HC Letci Letňany, HK Ružinov 99 (SVK), HK 95 (SVK)

Skupina B: HC DuklaTrenčín (SVK), EHC Lions (AUT) , SK HS Třebíč, AZ Havířov

Skupina C: HC RT Torax Poruba, Pro Team Select (SVK), Aukro Berani Zlín, Canadien Elite Hockey Academy (CAN, GER)

Výsledky AZetu v základní skupině v Ostravar aréně:

AZ - Dukla Trenčín   2:3p

B: Csabi 2, A: Chmiel, Macko

AZ - EHC Lions   9:2

B: Belan 3, Svozil 3, Csabi, Kotala, Satinský, A:Vadovič 2, Svozil 2, Kubečka 2, Csabi, Dybal, Kotala

AZ – Třebíč   3:1

B: Kubíček, Belan, Csabi, A: Belan, Csabi

Díky těmto výsledkům postoupili AZeťáci do finálové skupiny, která bojovala o 1. až 4. místo. Dále se do ní probojovaly týmy Vítkovic, Zlína a Dukly Trenčín.

Výsledky AZetu ve finálové skupině:

AZ – Vítkovice   1:0

B: Csabi (Belan)

AZ – Zlín   2:3

B: Csabi, Belan,A: Belan, Csabi

AZ - Dukla Trenčín   3:0

B: Belan, Svozil, Csabi, A: Satinský, Kotala, Belan

Hodnocení trenéra Davida Svozila

„V turnaji jsme tak skončili na skvělém 2. místě, což jsme i vzhledem k opožděnému začátku sezóny nečekali. Před zahájením turnaje jsme měli odtrénováno pouze 11 tréninkových jednotek, ve kterých jsme pracovali hlavně na bruslení a základních herních činnostech. K samotné hře jsme se v podstatě ještě nedostali. O to více si dosaženého výsledku vážíme. Kluci zaslouží za svůj přístup po celou dobu turnaje absolutorium. Za své místy až enormní nasazení a touhu po vítězství jsme sklízeli uznání nejen od trenérů ostatních mužstev. Opět se potvrdilo, že tato třída je turnajovým mužstvem a čím více je před ní naloženo, tím lepšího výsledku dosáhne. Cenný je určitě skalp domácího týmu Vítkovic, stejně tak vítězství v odvetě proti Dukle Trenčín. V utkání proti Zlínu jsme v závěru nastřelili tyčku, výsledek tak mohl být ještě lepší. Potěší také individuální ocenění pro Tomáše Maňáska, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Zároveň chceme poděkovat havířovským fanouškům, kteří nám pro účely slavnostního zahájení půjčili azeťáckou vlajku.“

Konečné pořadí turnaje na prvních 4 místech:

1. Zlín
  2. AZ Havířov
  3. Vítkovice
  4. Dukla Trenčín

Tým HC AZ Havířov tvořili:

Brankáři: Dybal A., Maňásek

Obránci: Kubíček, Vadovič, Chmiel, Dybal V.

Útočníci: Zielinski, Svozil, Kotala, Belan, Csabi, Satinský, Macko, Kubečka, Toma, Grygar

Trenéři: Svozil, Kubečka

Vedoucí týmu: Macko

Gratulujeme hráčům i členům realizačního týmu ke skvělému výsledku a děkujeme za výbornou reprezentaci klubu!