VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Sestava Havířova se začíná formovat, odešlo sedm hráčů, doplnila je nová jména

30.05.2013 | David Motloch

Tým mužů nastoupil do letní přípravy se všemi hráči z loňské sezóny, složení kádru se však od té doby začíná radikálněji měnit. Změny se týkají hráčských řad a kromě nově příchozích hráčů tým zaznamenal i několik odchodů. Podrobnosti naleznete v článku!

Po letošní famózně odehrané sezóně, která vyústila v postup Havířova do 1.ligy, bylo jasné, že se složení týmu bude přes léto radikálněji měnit. Havířov zaznamenal několik příchodů i odchodů, pojďme si nyní rozebrat nově příchozí hráče.

Jiří Klimíček loni ovládl produktivitu obránců v ruské MHL

Začněme od obránců. První nově příchozí hráč je Jiří Klimíček. Jedná se o odchovance a hráče Vítkovic, který v loňské sezóně působil v dresu Karlových Varů. Zde hrál tento urostlý dvacetiletý obránce ruskou MHL (Mládežnická Hokejová Liga), kde se stal nejproduktivnějším obráncem.

Další posílení v obranných řadách AZetu se týká příchodu Zdeňka Deutsche. Tento hráč je pověstný svou robustní postavou, v minulosti působil v juniorce Vítkovic a poslední sezónu strávil v dresu Baníku Karviná. Toto jméno není pro fanoušky žádnou neznámou, protože právě Deutsch hrál v Havířově coby dorostenec a později i junior.

Trojici nových obránců doplňuje Michal Žvatora. Tento bek v minulosti oblékal dres třineckých juniorů. Mimo jiné se také mihl v Karviné, kde stihl odehrát pět zápasů. V Havířově je však tento teprve dvacetiletý obránce na zkoušku. Poslední dvě změny v sestavě se týkají útoku. Angažmá v Havířově si získal Zbyněk Hampl. Ten už v minulosti v Havířově působil, podstatnou část kariéry však strávil v Třinci. Od tohoto pětadvacetiletého produktivního útočníka, který v loňské sezóně nastupoval v první lize jako hráč Olomouce, si v Havířově slibují především bodový přínos.

Zbyněk Hampl by měl do havířovského útoku přinést produktivitu

Poslední změna se týká příchodu Adriana Bumbála. Tento útočník hrál extraligu za juniory z Vítkovic a ve svých nynějších devatenácti letech přichází do Havířova na zkoušku.

Všichni výše zmiňovaní hráči se budou snažit zacelit mezery, které v klubu po odchodech hned sedmi hráčů vznikly. Z loňské mistrovské sestavy klub opouští tři obránci. Prvně jmenovaný bek je Werner Hartmann, kterému po sezóně skončila v klubu smlouva. Za Havířov už dále nebude pokračovat ani Lukáš Zientek, který nebude prvoligové zápasy absolvovat vzhledem k časovému a pracovnímu vytížení.

Poslední odchod v obranných řadách AZetu je zaznamenám u Alexandra Hegegyho. S tímto obráncem, který v minulosti oblékal dres Karviné nebo Orlové, mělo vedení mužstva zájem o spolupráci i v nadcházející sezóně. Hráč s číslem #91 na zádech však chce dát přednost práci, ve které bude nově od září nastupovat.

Změny došly také v útoku, zde klub čítá dokonce čtyři odchody. Pracovní povinnosti donutily Víta Stránského a Roberta Najdka opustit klub. Znak AZ na hrudi už nebude nosit ani syn nynějšího trenéra Havířova - Jan Daneček, kterému v Havířově vypršela smlouva. Poslední odchod z Havířova se týká Tomáše Bursíka. Čtyřiadvacetiletý útočník, jenž je hráčem klubu SK Kadaň, zvažuje angažmá v zahraničí.

Jan Daneček po třech letech v AZetu končí

Toto jsou prozatím veškeré pohyby na soupisce, které se v našem klubu do dnešního dne uskutečnily. Je třeba však zdůraznit, že se nejedná o finální sestavu, ta se totiž přes léto bude ještě formovat. Konkrétně má klub zájem o zhruba další čtyři hráče (dva obránci a dva útočníci). Mělo by se jednat o zkušené hokejisty, kteří v minulosti působili i v extralize. O jejich příchodech a případných dalších změnách v sestavě vás budeme včas informovat.