Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Sezona 2017/2018: Starší žáci nezažili špatnou sezonu, 7. třída přivezla úspěch z Rigy

12.04.2018 | Josef Nudera

I kategorie starších žáků udělala tečku za letošní sezonou. 8. třída zažila průměrnou sezonu, 7. třída dokázala vzdorovat a porážet i nejsilnější týmy soutěže. Sedmáci navíc dokázali přivést skvělé čtvrté místo z velkého mezinárodního turnaje v lotyšské Ryze. Jak sezonu viděli trenéři Jan Daneček a David Svozil?

8. třída (ročník 2004) – Průměrná sezona přinesla konečné 4. místo v tabulce

Havířovští osmáci hráli v letošní sezoně Ligu starších žáků, kde se ve skupině potkávali s dalšími 6 soupeři: Vítkovice, Poruba, Třinec, Olomouc, Kopřivnice/Rožnov a Metropolia Silesia.

Tato třída střídala výhry s prohrami po celou dobu sezony, což je odsoudilo na konečné 4. místo tabulky se ziskem 32 bodů za 14 výher – 4 remízy – 12 proher.

Výsledky zápasů:  ZDE
Konečná tabulka:  ZDE

Sestava 8. třídy:

Brankáři: Adam Dybal, Pavel Konieczný, Tomáš Maňásek

Obránci: Jakub Kalina, René Kubíček, Jáchym Kuchař, Zdeněk Murzyn, Eliška Vaněčková, Olaf Wlodara

Útočníci: Jakub Belan, Adam Csabi, Michal Danečko, David Fluksa, Jakub Gřegoř, Dominik Kolat, Michal Kusak, Patrik Mikula, Adam Remeš, Mateusz Siekierka, Lukáš Žák

Hodnocení trenéra kategorie Jana Danečka:

„Mužstvo po celou sezónu prokazovalo průměrnou výkonnost, což se ukázalo v samotném umístění v tabulce: 4. místo - 14 výher - 4 nerozhodně - 12 porážek 161:127 32 bodů. V mužstvu poněkud převyšovala hra útočníků nad hrou obránců. Vázla nám i pomoc útočníků v obrané fázi, a naopak obránců podpořit útok. Je nutné říct, že hodně hráčů hrálo na hranici svých možností.“

7. třída (ročník 2005) – Parádní jízda, kterou vyšperkovalo 4. místo z velkého turnaje v lotyšské Rize

Jednou z nejúspěšnějších žákovských kategorií byla 7. třída. Sedmáci nastupovali do Ligy starších žáků, kde se nejprve ve své skuppině utkávali s těmito celky: Orlová, Metropolia Silesia, Opava, Frýdek-Místek, Český Těšín, Vítkovice, Poruba, Karviná a Třinec. Dále pak ve druhé části s těmito týmy: Prostějov, Přerov, Černí Vlci, Studénka.

Havířov skončil po základní části na třetím místě o bod za druhou Opavou. V nadstavbě potom odehráli havířovští starší žáci dalších 8 zápasů a umístili se na 2. místě za vítězem nadstavby Prostějovem.

Výsledky zápasů:  ZDE
Konečná tabulka:  ZDEZDE

Sestava 7. třídy

Brankáři: Adam Dybal, Tomáš Maňásek

Obránci: Vojtěch Dybal, Jan Chmiel, Tereza Kiszová, René Kubíček, Michal Vadovič, Aleš Zielinski

Útočníci: Jakub Belan, Adam Csabi, Kryštof Grygar, Samuel Jung, Karel Kotala, Nikolas Kubečka, Jan Macko, Radim Mrozek, Ondřej Satinský, Daniel David Svozil, Jakub Toma, Vojtěch Vild

Hodnocení trenéra Davida Svozila:

„Sezona to byla dobrá. Tento ročník je už od kategorie přípravky typem třídy, se kterým se dobře pracuje. Kluci jsou velice zažraní do toho, co dělají a je tam zdravé jádro. Kluci se mezi sebou hecují v pozitivním smyslu. Není to jen můj názor, ale i externích trenérů, kteří je letos trénovali.“

„Letní přípravu jsme měli obohacenou, jelikož se nám podařilo skrze jednoho rodiče kontaktovat bývalého reprezentanta v házené Michala Brůnu, který přišel na zimák na plochu, aby naučil kluky základy házené. Házenou jsme hráli celou letní přípravu a klukům se to velice líbilo. S Markem Grycem jsme trénovali atletiku. Atletika je pro tuto kategorii důležitá. Bylo tam i judo a nově jsme využili fitcentrum na Savele v Havířově, kde měli kluci jednou týdně kruhový trénink a uzpůsobili jsme si jednou týdně speciální formu tabaty, aby to kluci mohli dělat. U kluků všechny tyto aktivity výrazně posunuly jejich schopnosti a byl to skvělý základ do přípravy na ledě.“

„Svou soutěž odehrál tým celkem suverénně. Stále jsme se motali kolem druhého a třetího místa. S těmi nejsilnějšími týmy jsme hráli vyrovnané zápasy a dokázali jsme je i porážet, což je určitě dobře.“

„Chtěl bych vyzvednout práci svého asistenta Pavla Kubečky, který celé léto pracoval na tom, abychom mohli hrát tzv. Ligu mistrů, což jsou těžké vybrané týmy z celé republiky. Nepodařilo se, abychom to hráli pod hlavičkou Havířova, ale hráli jsme to ve společném týmu s Uničovem. Tímto se hráčům dostala další porce super dobrých zápasů, kde jsme hráli proti Vítkovicím, Třinci, Hradci Králové, Jihlavě. Podařilo se nám naši skupinu vyhrát.“

„Sezona byla náročná, ale měla sladkou tečku v podobě turnaje v Rize. Dovezli jsme bramborovou medaili za čtvrté místo, ale věřím, že turnaj byl velkým zážitkem úplně pro všechny. Nebýt jednoho smolného zápasu, mohli jsme to dotáhnout ještě dál.“

„Tři kluci byli už od letní přípravypřesunuti do 8. třídy. Další kluci byli trenérem osmičky do zápasů nominováni. Tým tak měl zkušenosti a dokázal proti soupeřům, kde se vyskytovali i starší hráči hrát vyrovnaně.“

„Chtěl bych poděkovat asistentu Pavlu Kubečkovi, vedoucímu Patriku Mackovi – oba dělali svou práci s nasazením na 100 %. Chci poděkovat i rodičům, protože v této třídě je rodičovské zázemí nadstandardní.“