VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Sportovně-zábavný den s AZetem i počtvrté úspěšný

22.05.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V neděli 21. května 2017 se v prostorách havířovské víceúčelové haly i před ní uskutečnil 4. ročník sportovně-zábavného dne s AZetem. Opět byl plný pohody a rozličných aktivit pro velké i malé. Připomeňme si jej nyní v následující fotoreportáži.

Nováčkem na akci bylo občanské sdružení ADAM (autistické děti a my), které mělo svůj stánek s výtvarným zaměřením pro menší děti.

Zástupkyně společnosti, paní Marie Gerdová k účasti říká: „ADAM se zapojil do této akce, protože i autistické děti rády sportují a my jsme rádi, že AZ kývl na naši nabídku účasti a představení činnosti všem přítomným. Děti si v našem stánku mohou z papíru vyrobit origami nebo i další dekorativní předměty.“

Naopak již tradičním partnerem na akcích AZetu je Autodům Vrána.

„Naše spolupráce s AZetem je už dlouhodobá. Probíhá jak během sezony na utkáních, tak na dalších akcích. My dnes nabízíme testovací jízdy s vozy Škoda, což je celoškodovácká akce. Zájemci se mohou projet s různými typy vozidel a taky vyplnit dotazník a soutěžit o vůz Škoda Octavia combi. Jinak celkově naše spolupráce s klubem je výborná, perfektně funguje komunikace a vzájemně se vždy domluvíme,“ říká Lukáš Beníček z oddělení prodeje vozů Autodomu Vrána.

Poprvé na Dnu s AZetem, ale již většinu minulé sezony hrdým partnerem AZetu je Evropa realitní kancelář.

„Spolupráce Evropa realitní kanceláře s AZetem začala před půl rokem. Jeden z vedoucích pracovníků firmy pochází z Havířova a má k městu blízký vztah. Oslovil hokejový klub a našli jsme společnou řeč jako partneři. Dnes je to naše první účast na takové akci. Rádi bychom byli vidět a představili naši činnost všem těm, kteří doposud viděli jen naši reklamu na stadionu, na webu nebo Facebooku. Pro děti tady máme skákací hrad, mohou si u nás splnit nakreslením obrázku jeden ze série úkolů, které jsou pro ně v rámci dne připraveny. S dospělými pak navazujeme kontakt a představujeme jim naši činnost i naše partnerství s AZetem,“ vysvětluje realitní makléř z Evropa RK Josef Šimončík.

Velkému zájmu se těšilo vystoupení dívek z Taneční školy Horizonty.

„S Azetem spolupracujeme na této akci druhým rokem. Vždy děláme v rámci programu tři vystoupení, přičemž letos tady máme čerstvé mistryně Moravy a Slezska v kategorii Děti a pak týmy Juniorky A a Juniorky B. Jinak Taneční škola Horizonty působí v Havířově už 38 let a zaměřujeme se na taneční styly disco dance a modern dance. A právě ty jsme tady dnes přišli představit návštěvníkům akce. Rovněž to bereme jako šanci ukázat se a inspirovat všechny dětské zájemce o tanec,“ vysvětluje vedoucí Horizontů Tereza Olšarová.

Juniorky A

Juniorky B

Děti A

Už pravidelným účastníkem akce jsou zástupci hasičů.

Letos přivezli na ukázku svá dvě vozidla. Jedno bylo univerzální výjezdové vozidlo Tatra s kompletní výbavou pro zásah nejen u požárů, ale také u nehod a záchranných akcí. To patřilo Sboru dobrovolných hasičů z Havířova-Životic. Druhým byla velká cisterna Tatra profesionální jednotky Hasičského záchranného sboru ČR ze stanice v Havířově-Městě.

Na ploše víceúčelové haly svedli lítý florbalový boj malí Azeťáci z ročníku 2009 a 2010 proti stejně starým florbalistům z Torpeda Havířov.

Prohlídky haly pro zájemce z řad návštěvníků měli na starost hráči  A týmu AZetu Jiří Krisl a Jan Maruna.

Další hráči A týmu byli přítomni u všech atrakcí i disciplín.

Děti za splnění všech disciplín dostali sladkou odměnu od společnosti Candy plus a vstupenku na první mistrovské utkání.

Součástí programu pro ty nejmenší byl i klaun.

Uvnitř haly se sportovalo a tančilo.

Moderátorem a "dýdžejem" sportovně-společenského dne byl Rosťa Jež.

Na závěr pak celou akci zhodnotil manažer AZetu Patrik Rimmel. „Myslím, že se velmi vydařila. Program byl připraven pestrý a zajímavý, jediné čeho jsme měli obavy, bylo počasí, ale i to nakonec vyšlo. Potěšila mě hojná účast. Přišli nejen malí hokejisté a jejich rodiče, ale také rodiče florbalistů a tanečnic a i ti byli velmi spokojeni. Děkuji všem, kteří se do tohoto dne aktivně zapojili. Určitě budeme příští rok v pořádání pokračovat. “

Více fotografií je k nahlédnutí ve FOTOGALERII ZDE.