Starší dorost jede z Třince s prázdnou

Petr Miklas | 20.10.2016

Starší dorostenci nedokázali navázat na skvělou výhru nad Vítkovicemi a podlehli Ocelářům 5:0, i když do poloviny utkání drželi naději na dobrý výsledek, když prohrávali jen o gól. Ten dal v 17. minutě při vlastním oslabení Najsar, asistoval mu odchovanec AZetu Jonáš Peterek. Peterek přidal ještě asistenci na třetí gól a výrazně tak přispěl k vítězství Třince. V závěrečné třetině pak domácí svůj náskok ještě navýšili. Už zítra se v Havířově hraje 16. kolo NOEN extraligy staršího dorostu, AZ hostí Olomouc. Začátek je v 16:15.

ELSD - 15.kolo čt 20.10.15:00
HC Oceláři Třinec - AZ Havířov
5:0
(1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. Najsar (Peterek), 27. Przybyla (Raška), 34. Havránek (Najsar, Peterek), 46. Raška (Rufer), 60. Radzienciak (Przybyla). Rozhodčí: Kubičík - Cabák, Hykel. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 76. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 5:0.

HC Oceláři Třinec: Ochman – S. Radzienciak, Krzak, Rufer, Timotej Marguš, Michálek, Homola – Havránek, Tománek, Klocek, Przybyla, Peterek, Raška, Indrst, Papaj, Najsar, Molin
AZ Havířov: Dufek – Máca, Zíková, Szturc, Ševěček, Pavelek, Klus, Kuchař – Bambula, Urban, Hýsek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Juhász, Piš, Raček, Pawliczek, Pastor

Na první větší akci se ve čtvrtečním utkání čekalo až do třetí minuty. Po nahození Rašky se o dorážku snažil Indrst, domácí čtyřicítku ale k zakončení nepustil bránící hráč. Za Havířov hrozila o pár minut později Zíková, jenž ale od modré čáry klec Ochmana minula.

Následně se povedenou akcí blýskl Przybyla. Třinecký útočník nabral velkou rychlost a namířil si to na branku, tam si ovšem vylámal zuby na připraveném Dufkovi. Poté museli Oceláři do čtyř. V oslabení se ale na útočný výlet vydal René Najsar, jenž svůj brejk zakončil střelou k pravé tyči a zařídil tak vedení svého týmu.

Hned po příchodu ze šaten mohlo být vyrovnáno. Urban ani Pawliczek se ale z dorážky prosadit nedokázali a neúspěchem skončila také střela Najsara. Třinecký útočník pálil v početní výhodě z první, ovšem pouze do levé tyče.

Krátce nato už se ale domácí střídačka radovala. Raška našel přesným pasem Dana Przybylu a hráči s osmadvacítkou na dresu už jen stačilo nastavit hůl a usměrnit puk do sítě. Vzápětí mohlo být pro Havířov ještě hůř, Havránek ovšem z brejku klec svého soupeře přestřelil.

Zhruba ve třicáté minutě se pokoušel o snížení Hilšer, kterému ale zakončení do poloodkryté klece znepříjemnil Marguš. O pár minut později následoval další únik, tentokrát v podání Račka, havířovská osmatřicítka ale domácí branku přestřelila.

Poté si Oceláři zopakovali úspěšnou akci ze sedmadvacáté minuty. Před branku tentokrát přihrával Najsar a kotouč za záda Dufka usměrňoval Marek Havránek a světelná tabule tedy po čtyřiceti minutách ukazovala skóre 3:0.

V šestačtyřicáté minutě padl další gól. Po přihrávce Rufera zamířil přesně pod horní tyč Adam Raška a poslal tak Oceláře do čtyřbrankového trháku. O korekci nepříznivého stavu se hned vzápětí pokoušel Piš, ten ale s usměrněním kotouče do sítě neuspěl a radovat se nemohl ani Hýsek. Havířovský útočník se sice dostal až před Ochmana, mezírku mezi jeho betony ovšem nenašel.

A gólem neskočila ani akce hostů z čtyřiapadesáté minuty. Kotouč sice nějakou dobu poskakoval před částečně odkrytou klecí Třince, dorazit jej ale nikdo v modrém nedokázal. Když už se pak zdálo, že utkání skončí za stavu 4:0, udeřil Szymon Radzienciak, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě a pouhých jedenáct sekund před sirénou stanovil konečné skóre.