Starší dorost na Olomouc nestačil

Tomáš Vlček | 22.11.2014

24. kolo RAKO extraligy staršího dorostu přivedlo do Havířova tým Olomouce. Hanáci byli po většinu zápasu lepší. Zdobila je poctivá defenzíva i schopnost využívat šance. A protože AZ žádnou za svých mála šancí nevyužil, prohrál 0:4. Další utkání sehraje AZ v pátek ve Vsetíně.

ELSD - 24.kolo so 22.11.13:30
AZ Havířov - HC Olomouc
0:4
(0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Štefka (Kališ), 28. Heža, 35. Zabloudil (Kuba, Kališ), 57. Marek (TS). Rozhodčí: Krenželok – Bartek, Lederer. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 104. Střely na branku: 13:40. Průběh utkání: 0:0, 0:4.
AZ Havířov: Gerža – Dudek "C", Kiss, Trombik, Mrowiec, Frojda, Hudeček – Němec, Hendrych, Macuh, Stružík, Cihlář, Kosina, Langer, Peterka, Kurovský, Pawliczek.
HC Olomouc: Šoustal – Beutl, Kališ, Klvaňa, Metelka, Škoda, Štefka "C", Štreit, Zabloudil M. – Beier, Hajšman, Heža, Horák, Husták, Jeklič, Kuba, Machálek, Marek, Říčka, Spurný.

Úvod zápasu zastihl v lepším rozpoložení hosty. Byli aktivnější a záhy se také dočkali brankové odměny. Na konci 4. minuty se vhazovalo před domácí brankou, puk se dostal k Janu Štefkovi a olomoucký kapitán rychlou střelou otevřel skóre zápasu – 0:1. Vzápětí mohli hosté náskok zvýšit, když dostali k dispozici přesilovku, ale AZ se bránil velmi dobře a prakticky k ničemu Kohouty nepustil. Naopak, po skončení oslabení zamkli havířovští svého soupeře v jeho pásmu a z tlaku vyplynula superšance Kurovského. Domácí snajper však měl puk na dlouhou hůl a tak jej do odkryté branky nedokázal dorazit. Ve zbytku třetiny se sice hrál rychlý hokej, přičemž hosté byli asi o něco lepší, ale brankové šance už k vidění nebyly a tak se šlo do kabin za mírně lepšího stavu pro hosty.

Na začátku druhé třetiny dostal možnost hrát přesilovku i AZ, ale moc nebezpečný v ní nebyl. Naopak na druhé straně Marek jen těsně minul havířovskou šibenici. Další příležitost měli Hanáci v přesilovce ve 23. minutě, ale Gerža svůj tým podržel. Skóre se měnilo v minutě 28., kdy Jakub Heža sice poslal puk na havířovskou branku z opravdu velkého úhlu, ale k překvapení všech si touš cestu do síťky přesto našel – 0:2. V polovině zápasu se během pár vteřin blýskalo na obou stranách hřiště. Jenže ani olomoucký Klvaňa, ani havířovský Němec své velmi dobré příležitosti nevyužili. To však už neplatilo pro situaci v 35. minutě, kdy se v přesilovce prosadil Matěj Zabloudil a rázem to bylo 3:0 pro Kohouty. V posledních třech minutách druhé třetiny hrál AZ v opět v oslabení. Hosté sice byli gólům blízko, ale protože Marek trefil tyč a Klavaňu vychytal Gerža, skóre zatím neměnilo.

Ani ve třetí třetině se výkon AZetu nijak výrazně nezlepšil a tak hosté víceméně zápas kontrolovali. Vzrušení nabídlo až několik situací v posledních sedmi minutách. V 53. se do tutovky dostal havířovský Pawliczek, ale Šoustala neprostřelil. V 54. dostali domácí souběžně dva tresty za faul a zdržování a museli se tak bránit ve třech, což se jim podařilo. V 57. ujel domácí obraně Dominik Marek, a protože byl ve vyložené pozici faulován, dostal k dispozici trestné střílení. To s přehledem proměnil a uzavřel tak skóre zápasu na 4:0 pro Olomouc.

Martin Janeček (AZ Havířov):Dnes se mi utkání hodnotí těžce. Dostali jsme se do krize a nyní se z této šlamastyky musíme společně dostat. Do středy jsem tým kompletně rozpustil, aby měli kluci čas přemýšlet. Je třeba, aby každý zhodnotil svůj přínos týmu a pak mu to začal odevzdávat. Jen to je cesta. Pak teprve může přijít cesta tvrdé dřiny a práce na společném cíli.

Jan Tomajko (HC Olomouc): V první třetině nás Havířov zatlačil, ale od té druhé už jsme myslím byli lepší, a protože jsme využili i několik našich šancí tak jsme zaslouženě vyhráli. Celkově jsme podali velmi dobrý výkon.